Maceracılar & Gezginler Kitapları

Yayınevi/Marka
4 öğeden 1-4 arası gösteriliyor.
Sayfa  1 - 1
 • Meşhurların Son Anları

  Karton Kapak
  Bu dünyadan; bu dünyayı ´misafirhane´ bilenler de göçtü, kendilerini bu dünyanın hakimi bilip, daimi kalacakmış gibi davrananlar da... Bu dünyayı ´imtihan yeri´ bilip ona göre tedarik görenler de göçtü, ´ebedi saadete´ daveti reddedip, hırsına, gururuna, enaniyetine kapılanlar da... Kim olduğunu, nereden gelip nereye gittiğini, asıl vazifesinin ne olduğunu bilmeden, bilmek te istemeden, sadece ve sadece nefsinin arzularına boyun eğenler; saltanatına, servetine, şöhretine güvenenler de göçtü; İlahi tebliğlerin ışığında, iyilik, güzellik, huzur dolu bir ömür geçirenler de... Titiz bir çalışmanın ürünü olan bu eserde, meşhurların ibret verici ´son anı´nı okuyacaksınız. Her biri derslerle dolu bu tablolara buyrun birlikte göz gezdirelim...
  10,54  TL17,00  TL
 • Seyehatname

  Karton Kapak
  II. Abdülhamid tarafından şehbender (konsolos) olarak Hindistan´da görevlendirilen Şirvanlı Ahmed Hamdi Efendi o dönemde az tanınan Hindistan, Svat ve Afganistan´ın şehirlerini bu ülkelerde yaşayan çeşitli milletlerin örf ve adetlerini, dinsel inançlarını gerçeğe sadık kalarak, akıcı bir üslupla kaleme aldığı "Seyahatname"sinde okuyucuya aktarmıştır. (Arka Kapak)
  12,30  TL15,00  TL
 • 4 Kıta 8 Ülke

  4 Kıta 8 Ülke

  Karton Kapak
  "Uzak yerleri gezip dolaşma, uzun yolculuk, çocuklukla coğrufya vb. İlimlere hizmet maksadıyla yapılan gezi ve yolculuklara" bu gün her ne kadar seyahat deniyorsu da, eskiden "siyakat" denirdi. Mesela Araplar´ ın İbn- i Batuta, Türkler´ in ise meşhur Evliya Çelebi´ si vardır. Benim öyle bir iddiam yok ama belki de onlardan çok etkilenmiş olabilir.
  13,00  TL
 • İstanbul Geceleri

  Karton Kapak
  Onbeş bölümden meydana gelen bu eserin her bölümü şehrin meşhur semtlerinden birinin ismini taşır. Her semt özellikleriyle anılır. Eski ramazan eğlenceleri, düğünler, mesîreler, tulumbacılar gibi ortak târihe mal olmuş bütün geçmiş zaman değerlerimiz, kültür hazînelerimiz şiirleşen tablolar halinde gözler önüne serilir.
  10,35  TL15,00  TL