Genel

Yayınevi/Marka
6 öğeden 1-6 arası gösteriliyor.
Sayfa  1 - 1
 • Çizgilerle Coğrafi Keşifler

  Sert Kapak
  1400-1600 yılları arası Coğrafi Keşifler Çağı olarak adlandırılır: Bu iki yüzyılda dünya denizden ilk defa dolaşıldı, yeni kıtalar keşfedildi, Dünya ölçeğinde ticaret başladı, denizaşırı imparatorluklar kuruldu. Denizlerde kurdukları üstünlük, Avrupalıların dünyanın dört bir yanında sömürge yönetimleri kurmasını sağladı. Örneğin Portekiz, Brezilya ve Afrika’dan Çin Denizi’ne kadar bir deniz imparatorluğu kurmuştu. İspanya ise Kuzey Amerika’dan Güney Amerika’nın en güneyine kadar egemenlik sağlamıştı. Keşiflere daha sonra İngiltere, Fransa, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri de katıldı. Coğrafi keşifler çok önemli politik, ekonomik ve sosyal gelişmelere yol açtı: Keşfedilen kıtalardaki yeraltı ve yerüstü zenginliklerinin Avrupa’ya aktarılması sonucu Avrupa’nın bilimsel, ekonomik ve teknolojik kalkınması gerçekleşti.
  8,25  TL12,50  TL
 • Çizgilerle Denizcilik Tarihimiz

  Sert Kapak
  Anadolu’ya geldikten sonra denizle tanışan Türk kavimlerinin faaliyetleri Çaka Bey tarafından başlatıldı. Ege kıyılarında ilk gemiler inşa edildi, ilk tersane kuruldu.  Anadolu’nun yeni konukları, tıpkı kendilerinden önce bu topraklarda yaşayan insanlar gibi denizi tanıyıp sevdiler. Kimi yazarlar Osmanlı’yı “bir deniz imparatorluğu” diye adlandırır. Gerçekten de kuruluşunun üzerinden yüz yıl geçmeden Osmanlı’nın sınırları Adriyatik, Tuna Nehri, Karadeniz kıyıları ve Mezopotamya’ya kadar uzanmıştı. Kuruluştan iki yüz yıl sonra ise, Akdeniz’in büyük bölümünü, Afrika kıyılarını çepeçevre saran bir imparatorluk doğmuştu. Bu kitapta Selçuklular, Beylikler Dönemi, Osmanlı İmparatorluğu ve Cumhuriyet’e uzanan denizcilik serüvenimiz çizgiler aracılığıyla anlatılıyor
  8,25  TL12,50  TL
 • Tarık Bin Ziyad ve Endülüs

  Karton Kapak
  Adil Akkoyunlu, İslam Tarihi serimizin bu kitabında size, Endülüs ülkesini gezdirmek istiyor.Müslümanlar, Endülüs’e 711’de girdiler.1609 sürgünüyle bu topraklardan ayrıldılar.Sekiz asırdan fazla hüküm sürdüler. Endülüs’ü dünyanın ilim, kültür ve sanat merkezi haline getirdiler. Eski yerleşim yerlerini imar ettiler ve yeni modern şehirler inşa ettiler. O coğrafyada tarihin en büyük medeniyetini kurdular. Caddelerini,Sokaklarını ışıklandırdılar, güllerle, çiçeklerle donattılar. Oysa o dönemde Avrupa’nın sokaklarında çamurdan ve pislikten geçilmiyordu. Avrupalılar, temizliği, insanlığı ve medeniyeti Endülüslü Müslümanlardan öğrendiler. Avrupa’nın reform ve Rönesans hareketlerini Endülüs başlattı.Daha sonra Müslümanlar ayrılığa düştüler.Saltanat uğruna birbirleriyle savaşmaya başladılar.Bunu fırsat bilen Barbar Avrupalılar, yaptıkları antlaşmayı hiçe sayarak Endülüs’ü işgalettiler. Endülüs’ü bir kabristan haline getirdiler.Binlerce ilim adamını, kitapları ve büyükbir medeniyeti yok ettiler. Bir yeryüzü cenneti olan Endülüs’ü, cehenneme çevirdiler. Tarihin en büyük katliamını yaptılar. Sağ kalanları ise Hristiyanlaştırdılar veya sürgün ettiler. Bir tek Müslüman bırakmadılar. Müslümanlar birlik olmadıkları için İslam düşmanları, aynı vahşiliği bugün de başka İslam topraklarında sergiliyorlar.Okumak gerek tarihi… İbret almak için okumakgerek… Endülüs’ü okumayan, İslam tarihini okumuş sayılmaz.Tarihini bilmeyenler, yaşadıkları zamanı da bilemezler ve geleceği göremezler. Tarih, geleceğe ışık tutar.Nesillerini, gerektiği şekilde yetiştiremeyen toplumlar, geleceklerini karartırlar. Mutsuz vehuzursuz dünya insanlığı, bugün bu sorumluluğunu yerine getirmemenin cezasını çekiyor. Adil Akkoyunlu, bu kitabını da roman tadında, şiirimsi bir anlatımla sunuyor.
  6,20  TL10,00  TL
 • Zafer Rüzgarları

  Karton Kapak
  Turgut ReisHaçlıların korkulu rüyası, Preveze ve Cerbe deniz savaşlarının şanlı gazisi, Trablusgarp fatihi,Akdeniz sahillerini kasıp kavuran denizler ejderi.Gümbürdeyen toplar, Akdeniz´de Turgut Reis´in hâkimiyetini ilân ediyordu. Malta´da ve Sirakuza kıyı şehirlerinde çalınan çanlar, Dragut dedikleri büyük gazinin Akdeniz´de avlanmaya çıktığını, uğultularla Haçlı dünyasına duyuruyordu. Dragut geliyor..! Dragut geliyor..! Avrupa, büyük telâş ve korku içinde Acaba bundan sonra sıra kimde? Zafer Rüzgârları´nda, Turgut Reis´in hayatını, Akdeniz´deki şanlı mücadelesini ve Osmanlı leventlerinin maceralarını Ahmet Yılmaz Boyunağa´nın usta kaleminden okuyacaksınız.
  6,03  TL9,00  TL
 • Alparslan'ın Akıncısı Alperen - Fetih Yolunda

  Karton Kapak
  Selçuklu akıncıları, Sultan Alparslan’ın Anadolu’daki gizli kahramanları... Genç yaşında akıncı beyi olan Alperen de onlardan biri. Yel kadar hızlı atıyla maceradan maceraya koşan bir yiğit. Alperen, Sivas Kalesi’ni fethetmek isteyen Danişment Gazi’ye zaman kazandırmak istiyor. Peki, eğitimli şahinlerin saldırısından kurtulabilecek mi? Tüm zorluklara rağmen Bizans komutanı Vasil’in ordusunu oyalayabilecek mi? Kalenin nasıl fethedildiğine tanık olmak istersen sen de Alperen’e yoldaş ol!
  3,35  TL5,00  TL
 • Barbaros Kardeşler 2 - Hızır Barbaros

  Barbaros Kardeşler 2 - Hızır Barbaros

  Karton Kapak
  Türk klasikleri arasında çok mühim bir yeri olan ve Kanuni Sultan Süleyman Han'ın Hayreddin Paşa'ya emri üzerine Seyyid Muradi Reis'e yazdırdığı Gazavat-ı Hayreddin Paşa her asırda okunan eserler arasına girmeyi başarmıştır. Bu eserde dünya tarihinin kaydettiği en büyük şahsiyetlerden biri olan Barbaros Hayreddin Paşa'nın hayatı ve hizmetleri anlatılmaktadır. Batılılar, sakalı havuç rengine çalar kırmızı renkte olduğu için ona "Barbaros" demişlerdir. "Hayreddin" ismini ise kendisine Yavuz Sultan Selim Han vermiştir. Gemisiyle Akdeniz'e açıldıktan sonra Müslümanların imdadına Hızır gibi yetiştiğinden artık o koca deniz bu yiğidin kahramanlıklarıyla çalkalanmıştır.
  Temin Edilemiyor