Sahne Sanatları Kitapları

Yayınevi/Marka
156 öğeden 1-16 arası gösteriliyor.
Sayfa  1 - 10
 • Tangramım Nerede? Pepe mi, Sobe mi? Duru’nun Yıldızları

  Karton Kapak
  Çocuk ve ilkgençlik çağı için sahnelenebilir oyunlar... Üstün Dökmen'in tiyatro yapıtlarının bu dördüncü cildinde üç ayrı oyun yer alıyor. Dökmen, okul çağı için iki çocuk oyununun yanı sıra bir ilkgençlik oyunuyla 12-15 yaş grubu izleyicilere de sesleniyor. Yazar, bu yapıttaki oyunlarda, öğrenci ve öğretmenlere yardımcı olmak üzere kolay sahneye konulabilen, teknik açıdan çok fazla dekor ve kostüme gerek duyulmayan bir tarzı benimsemiştir.
  7,20  TL10,00  TL
 • İlköğretim Çocuklarına Dramalar

  Karton Kapak
  İlköğretim Çocuklarına Dramalar, ilköğretim öğrencilerine göre yazılmış dört oyundan oluşuyor. Yazarın öğretmenliği sırasında başarıyla uygulanan oyunlar diğer öğrencilerce de sahnelensin diye kitaplaştırılmıştır. Nasrettin Hoca Hocamız hiç kimseyi incitmeyi sevmezdi, Bilirdi dünya malı kalp kırmaya değmezdi. Hem kırmadan kimseyi, hem incinmeden biri yola getirmeliydi bu haylaz tembelleri. Görelim Hoca nasıl bunlarla baş edecek nasıl suluyu kuru, kuruyu yaş edecek. Özgürlük Melekleri Çanakkale Savaşıyla İlgili Bir Oyun 2. Asker: Vatan için akarsa kanın, milletin için yanarsa canın Özgürlük Melekleri görünürler. Nasıl ki yaralandığında görmüştün. İşte öyle zamanlarda onları görür her yiğit. Sonra ya gazi olur, ya şehit! Öğretmen Sen milletimin anlına kaderini yazansın. Sen yükseliş anıtının temelini atansın. Sen kuraklığı yok edecek yağmur yüklü bir bulut. Sen karaları ak edecek ışık yüklü bir umut.
  5,52  TL8,00  TL
 • Macbeth

  Karton Kapak
  1564 yılında İngiltere'de doğan Shakespeare, hali vakti yerinde bir esnafın oğluydu. 1582'de on sekiz yaşındayken kendisinden sekiz yaş büyük Anne Hattaway ile evlenen Shakespare'in bu evlilikten beş çocuğu vardır. 1585 yılı ile 1590'ların başı arasında Shakespeare, Londra'ya gelip aktör ve oyun yazarı olarak tiyatroculuk mesleğine başlamış ve kısa zamanda ün kazanmıştır. Soneleri, konularını klasik mitolojiden alan iki uzun öyküsel şiiri ve oyunlarıyla tanınan Shakespeare, yazarlık ve aktörlükğün yanı sıra çalıştığı tiyatro kumpanyasının altı ortağından biriydi. İşleriyle ilgi olarak ara sıra Londra'ya gitse de yaşamının son dönemini Statford'da geçiren Shakespeare, 23 Nisan 1616'da ölmüştür.
  5,70  TL6,00  TL
 • Pırtlatan Bal

  Karton Kapak
  Çocuklar, bu oyunun sonucundan çıkarılacak doğruyu sizler bu oyunu seyrettikten sonra kendiniz bulacaksınız. Aranızda tartışın, ana-babanızla konuşun ve bu masal oyunun niçin yazıldığını, hangi doğruyu, hangi gerçeği anlatmak istediğini kendiniz bulun. Bu oyun size, doğru olanı, bir gerçeği bulmanıza yardım etmek için yazılmıştır. Nedir o gerçek olan doğru? İşte bunu siz söyleyeceksiniz bana... Hepinizin gözlerinden öperim. Hepinize başarılı ve mutlu uzun yaşam dilerim. Hepinizin yurdumuza halkımıza ve dünyamıza yararlı olmasını candan dilerim. -Aziz Nesin
  12,18  TL14,00  TL
 • Okullar İçin Kısa Oyunlar

  Karton Kapak
  "Büyük gülmece yazarımız Aziz Nesin yaşamının her döneminde çocuklar için de yapıtlar üretmekten geri durmadı. İlk kez 1949 yılında "Monologlar" adıyla yayımlanan okullar için kısa oyunlar kitabı da bunlardan biri. Aziz Nesin'in güçlü gülmece duygusuyla dolu bu oyunlarını her yaştan çocuk beğeniyle okuyacaktır. Kolay sahnelebilir özellikte olması, oyunların okullar için önemini daha da artırıyor. Yazıldığı dönemde bütün ilköğretim okullarında okutulan ve okul gösterilerinde sahnelenen bu kitabı yazar, ilk iki çocuğunun adları olan Oya Ateş imzasıyla yayımlamıştı."
  6,09  TL7,00  TL
 • Vatan Yahut Silistre

  Karton Kapak
  Oynandığı zaman halkı coşturan ve yazarının sürgüne gönderilmesine yol açan Vatan yahut Silistre Namık Kemal sahnelendiğini gördüğü ilk ve tek eseridir. Eserin asıl değeri vatan konusunu işlemiş olmasındadır. Türk edebiyatında vatan sevgisi ve fikri en güzel şekilde ilk defa bu eserde ele alınmıştır. Türk tiyatrosunun ilerlemesinde önemli bir yere sahip olan eserin öğrenciler tarafından sahneye konması insanımızın vatan kavramı üzerinde yeniden düşünmelerini sağlayacaktır.
  5,25  TL7,00  TL
 • Çocuklara ve Gençlere Shakespeare 4

  Karton Kapak
  Günümüzün gelişen teknolojik dünyasında, iletişim çağının uç boyutlara vardığı dünyamızda, çalışan ve düşünen bireyin dünyasında unutulan bir şey varsa, o da oynayan insan... Çocuğun ve gencin dünyasında oyun var ve çağların en büyük yazarı Shakespeare, "Dünya bir sahnedir, bizler de onun oyuncularıyız", diyor. Eğer tiyatro yaşamın bir yansısı ise, bizler de o aynada yansıyanları kendi iç aynamızla karşılaştırmalıyız. Özellikle de çocukların oyuna dayanan uçsuz bucaksız dünyasını Shakespeare'in usta kaleminden yansıyan dünyasıyla buluşturmalıyız. Bu önemli görevi üstlenen neşeli kitaplar, bu aynayı yansıtmada çocukların ve gençlerin fantezi yüklü dünyasını daha da zenginleştirmek için çok önemli bir hizmeti sunuyor. Shakespeare'in evrensel dünyasına ayna tutma görevini üstleniyor. Çocukların ve gençlerin dünyasını zenginleştirmede atılan bu adımın yayın dünyasında da önemli bir boşluğu dolduracağı kesindir. Üstelik her yorumun ve yayının sonsuz sayıda okumayı beraberinde getireceğinin bilinciyle, güncelliğini çağlardan beri koruyan bir yazarı, bugünün gelişmiş çocuklarına ve gençlerine armağan ediyor. Shakespeare'in dünyası bizim dünyamız, "insanî olan hiçbir şey yabancımız değildir". İyi okumalar dileriz. -Prof. Dr. Hülya Nutku
  9,75  TL13,00  TL
 • Cimcime Tavşan

  Karton Kapak
  Okul Tiyatroları Bu Piyeslerle Şenlenecek… Piyesler, çocukların hayal gücünü geliştiren, sözel ve sosyal zekâlarını destekleyen yönleriyle iyi birer eğitim aracıdır. Bu kitapta tiyatromuzun ustalarından Hasan Nail Canat’ın çocuklar için yazıp oynadığı Cimcime Tavşan, Minderella, Kavuklu’nun Rüyası, Elveda Öğretmenim ve Çevrentoloji isimli piyesleri bulacaksınız. Çocukları güldüren, güldürürken düşündüren bu piyesler, ilköğretim 1. ve 2. kademe öğrencileri tarafından rahatlıkla sahnelenebilir.
  5,36  TL8,00  TL
 • İlköğretim Piyesleri

  Karton Kapak
  Önsöz Külkedisi Kişiler Baba Anne Külkedisi ("Sindirella" güzel, sevimli bir kız çocuğu.) Oya (Şişman, kısa boylu bir kız.) Uşak (erkek) Prens Peri (Tatlı dilli, güzel yüzlü, sevimli, güzel bir kız.) Prensin iki uşağı (Erkek) Prensin sarayında bazı bayan ve baylar ...
  4,75  TL5,00  TL
 • Kim Demiş Niye Demiş İlkgençlik Çağı İçin Oyun

  Karton Kapak
  Sahnenin hemen önünde, ön platformunda alçak bir kahveci taburesi. Tabure çevresinde, değişimler için yere gelişigüzel bırakılmış giysiler ve aksesuar. Geride, fon dekor için projeksiyon perdesi ya da dekorlandırılmış değişebilir perdeler. (Kitabın İçinden)
  5,25  TL7,00  TL
 • Okuma Bayramı Piyesleri

  Karton Kapak
  Önsöz Okuma Bayramı Kişiler Tanju Komşu teyze Bakkal çırağı Gazeteci Çetin Yücel Davetliler(A'dan F'ye kadar) Sınıf çocukları (Oynayan çocuklar kendi adlarını kullanırlar.) Sahne Tanju'nun çalışma odası... Kenarda küçük bir yazıhane, yanında bir kara tahta, ortada küçük bir masa. (Tanju sık sık yaptığı gibi, bugün de okula gitmemiştir. Masa üstündeki çeşitli oyuncaklarla vakit geçirmektedir. Tanju "Davet" şarkısını söylerken perde açılır. Şarkıda adı geçen oyuncaklarla meşgul olur.) ...
  4,75  TL5,00  TL
 • Şahane Lunapark

  Karton Kapak
  "Şahane Lunapark", savaş bölgesinden kaçarak bir lunaparka ulaşan çocuğun, lunaparkta çalışanlarla birlikte savaşa karşı çıkmasını anlatıyor. Daha önce "Teneke Şövalyeler" ve "Yaşasın Gökkuşağı" adlı çocuk oyunları kitaplarını sunduğumuz Ülkü Ayvaz'ın bu yeni kitabını da çok seveceksiniz. Savaşın kötü barışın bizleri mutlu eden en önemli kurallardan biri olduğunu öğreneceksiniz.(Arka Metin)
  3,00  TL4,00  TL