Spor Kitapları

Yayınevi/Marka
16 öğeden 1-16 arası gösteriliyor.
Sayfa  1 - 1
 • Socrates - Sayı 3

  Karton Kapak
  Can Yayınları’nın Nisan ayında ilk sayısı yayımlanan yeni spor dergisi Socrates, Haziran 2015 itibarıyla üçüncü sayısıyla raflardaki yerini aldı. ‘Düşünen Spor Dergisi’ sloganı ile yola çıkan dergi, Türkiye genelinde gazete bayileri ile kitapçılarda satışa sunuluyor. Caner Eler'in yayın yönetmenliğini üstlendiği derginin üçüncü sayısında, yazılarıyla Ercan Kesal, Uğur Meleke, Kaan Kural, Ercan Mehmet Erdem, Tanıl Bora gibi isimler yer alıyor. Claudio Taffarel’in futbolculuk ve antrenörlük günlerini anlattığı röportajı da üçüncü sayının sürprizleri arasında. Ayrıca, Maurizio Gherardini, Kerem Tunçeri, Güntekin Onay, Metin Tekin, Reha Erdem ve Eczacıbaşı takımının konuk olduğu sayfalar da derginin diğer dikkate değer söyleşilerine ev sahipliği yapıyor. Socrates’in Haziran sayısı, tüm bunların yanı sıra Banu Güven’in doldurduğu kupondan, Jorge Luis Borges’in futbolla ilişkisini anlattığı yazısına, Münir Nurettin Selçuk’un futbolculuk kariyerinden, geçen ay kaybettiğimiz B.B. King’in James Brown ile birlikte başrolünü üstlendiği Zaire ’74 festivaline kadar, birçok doyurucu içeriğe sahip. Derginin bu ayki teması ise ‘Sonlar’ üzerine. Güntekin Onay ve Metin Tekin’in Şampiyonlar Ligi finali üzerinden Barcelona ve Juventus’u tartıştıkları söyleşi de bu dosyanın öne çıkan konularından biri. Kurumsal kimliği ve tasarımını TBWAIstanbul’un hazırladığı derginin, kreatif direktörlüğünü ise Volkan Karakaşoğlu ve Hüseyin Sandık üstleniyor.
  9,90  TL10,00  TL
 • Socrates - Sayı 2

  Karton Kapak
  Can Yayınları’nın Nisan ayında ilk sayısı yayımlanan yeni spor dergisi Socrates,  Mayıs 2015 itibarıyla ikinci sayısıyla raflardaki yerini alacak. ‘Düşünen Spor Dergisi’ sloganı ile yola çıkan dergi, Türkiye genelinde gazete bayileri ile kitapçılarda satışa sunulacak. Caner Eler'in yayın yönetmenliğini üstlendiği derginin ikinci sayısında, yazılarıyla Hakan Günday, Kaan Kural, Kanat Atkaya, Harun Tekin, Andy Brassell, Mert Aydın, Banu Yelkovan, Tanıl Bora, İbrahim Altınsay, Fikret Doğan, Adnan Bostancıoğlu, Orkun Çolakoğlu ve Aslı Pelit gibi isimler yer alıyor. Zeki Demirkubuz’un Beşiktaş üzerinden hem Türkiye futbolunu, hem de ülke gündemini değerlendirdiği söyleşisi de ikinci sayının sürprizleri arasında. Ayrıca Roberto Mancini, Pierre van Hooijdonk ve Nikos Zisis’in konuk olduğu sayfalar da derginin diğer dikkate değer söyleşilerine ev sahipliği yapıyor. Socrates’in Mayıs sayısı, tüm bunların yanı sıra Mehmet Günsür’ün doldurduğu kupondan, George Orwell’in futbolla ilişkisini anlattığı yazısına, Hugh Laurie’nin kürek kariyerinden, geçen ay kaybettiğimiz Eduardo Galeano’nun Uruguay sevdasına kadar, birçok doyurucu içeriğe sahip. İlk sayısında ‘Kahramanlar’ konsepti ile çıkan derginin bu ayki teması ise ‘Maç izleme deneyimleri’ üzerine. 1993 yılında sekiz dev konsere ev sahipliği yapan İnönü Stadyumu’nun geçirdiği unutulmaz yaz da bu dosyanın öne çıkan konularından biri. Kurumsal kimliği ve tasarımını TBWA\Istanbul’un hazırladığı derginin, kreatif direktörlüğünü ise Volkan Karakaşoğlu ve Hüseyin Sandık üstleniyor.
  9,90  TL10,00  TL
 • Socrates - Sayı 4

  Karton Kapak
  Caner Eler'in yayın yönetmenliğini üstlendiği derginin dördüncü sayısında, yazılarıyla Mahir Ünsal Eriş, Uğur Meleke, Harun Tekin, Feridun Düzağaç, Sinan Güler ve Kanat Atkaya gibi isimler yer alıyor. Socrates'in Temmuz sayısında Roberto Carlos, Sasha Djordjevic, Halis Karataş, Roberto Hilbert ve Ekrem Memnun'la yapılmış röportajlar bulunuyor. Derginin bu ayki teması ise 'Aşk' üzerine. Novak Djokovic, Rafael Nadal ve Roger Federer'in tartışıldığı bölüm Temmuz sayısının öne çıkan konularından biri. Socrates'in dördüncü sayısı, tüm bunların yanı sıra Mirgün Cabas'ın doldurduğu kupondan, Beat Kuşağı'nın sesi Jack Kerouac'ın Amerikan futboluyla ilişkisine, Miles Davis'ten Jean-Philippe Toussaint'ın kaleminden Zinedine Zidane portesine kadar birçok doyurucu içeriğe sahip. Kurumsal kimliği ve tasarımını TBWAIstanbul’un hazırladığı derginin, kreatif direktörlüğünü ise Volkan Karakaşoğlu ve Hüseyin Sandık üstleniyor.
  9,90  TL10,00  TL
 • Socrates - Sayı 6

  Karton Kapak
  Caner Eler'in yayın yönetmenliğini üstlendiği derginin altıncı sayısında, yazılarıyla Uğur Meleke, Ercan Kesal, Banu Yelkovan ve Jonathan Wilson gibi isimler yer alıyor. EuroBasket 2015 öncesinde basketbol içeriğine ağırlık veren dergi, A Milli Basketbol Takımı Başantrenörü Ergin Ataman röportajının yanı sıra, Türkiye basketbol tarihinin en iyisi olarak gösterilen ’79 jenerasyonunun sözlü tarih dosyası ile dikkat çekiyor. Ana konu olarak ‘Başlangıçlar’ temasının işlendiği sayıda; Mustafa Denizli, Jupp Derwall ve Türkiye’deki futbol devrimini özetlerken İlhan Mansız da kariyerinin kilometre taşlarını anlatıyor. Önder Özen ve Metin Tekin’in Jose Mourinho-Josep Guardiola tartışması, Rafael Benitez röportajı ve Martina Hingis'in gelgitlerle dolu hikâyesi de derginin öne çıkan içerikleri arasında. Socrates’in Eylül sayısı, tüm bunların yanı sıra Melisa Sözen’in doldurduğu kupondan Oliver Sacks’ın sakatlığını anlattığı satırlara, Samuel Beckett’ın kriket kariyerinden Jorgen Leth, İpek Soylu ve The Maccabees röportajlarına, Sinan Güler’in köşesinden dünden bugüne tenis modasına kadar birçok doyurucu konuya sahip. Kurumsal kimliği ve tasarımını TBWAIstanbul’un hazırladığı derginin, kreatif direktörlüğünü ise Volkan Karakaşoğlu ve Hüseyin Sandık üstleniyor.    
  9,90  TL10,00  TL
 • Socrates - Sayı 7

  Karton Kapak
  Can Yayınları’ndan çıkan spor dergisi Socrates, Ekim 2015 itibarıyla yedinci sayısıyla raflardaki yerini aldı. ‘Düşünen Spor Dergisi’ sloganı ile yola çıkan dergi, Türkiye genelinde gazete bayileri ve kitapçılarda satışa sunuluyor. Caner Eler'in yayın yönetmenliğini üstlendiği derginin yedinci sayısında, yazılarıyla Simon Kuper, Murat Murathanoğlu, Tanıl Bora, Kaan Kural, Sinan Güler ve F. Scott Fitzgerald gibi isimler yer alıyor. Ekim sayısının en çarpıcı içeriği ise West Ham United ile Premier Lig’e harika bir giriş yapan Slaven Bilic ile yapılan röportaj. Londra’da Sine Büyüka’nın sorularını yanıtlayan Hırvat teknik adam, Türkiye günlerinden West Ham’daki hedeflerine kadar birçok soruya içtenlikle yanıt verdi. Ana konu olarak ‘Medya’ temasının işlendiği sayıda; Beşiktaş efsanelerinden Les Ferdinand futbolculuktan yorumculuğa geçişi özetlerken, İnan Özdemir Türkiye spor basınının sembol kalemlerinden İslam Çupi’yi anlatıyor. Hidayet Türkoğlu, Kerem Tunçeri ve Furkan Korkmaz gibi isimleri yetiştiren Leyla Çalışkan ile Jamaika’nın atletizm geleneğini araştıran Richard Moore ile yapılan röportajlar da derginin öne çıkan konuları arasında. Socrates’in Ekim sayısı, tüm bunların yanı sıra Geleceğe Dönüş filminden Samuel Beckett’a, Marsel İlhan röportajından Michael Schumacher dosyasına kadar, birçok doyurucu içeriğe sahip. Kurumsal kimliği ve tasarımını TBWA/Istanbul’un hazırladığı derginin, kreatif direktörlüğünü ise Volkan Karakaşoğlu ve Hüseyin Sandık üstleniyor.
  9,90  TL10,00  TL
 • Socrates - Sayı 10

  Karton Kapak
  Caner Eler'in yayın yönetmenliğini üstlendiği derginin onuncu sayısında, yazılarıyla Murat Murathanoğlu, İnan Temelkuran, Sinan Güler, Murat Toklucu, Tanıl Bora ve Kaan Kural gibi isimler yer alıyor. Socrates'in Ocak sayısında Zeljko Obradovic, Arda Turan, Gerard Pique, Rai, Hakan Balta, John Wertheim, Naz Aydemir Akyol ve Çağla Büyükakçay’la yapılmış röportajlar bulunuyor. Derginin bu ayki teması ise 'Hayaller' üzerine. Socrates'in onuncu sayısı, tüm bunların yanı sıra Tanju Çolak’ın çalkantılı hayatından Sadun Boro’nun dünya turuna,Müjde Uzman’ın doldurduğu kupondanDenzel Washington’ın basketbolla ilişkisine, Kobe Bryant’ın veda kararından Paris saldırılarının spora etkisine, Sebastian Deisler’in hayal kırıklığı ile sonlanan kariyerinden Damon Albarn’ın Chelsea sevgisine kadar birçok doyurucu içeriğe sahip. Kurumsal kimliği ve tasarımını TBWAIstanbul’un hazırladığı derginin, kreatif direktörlüğünü ise Volkan Karakaşoğlu ve Hüseyin Sandık üstleniyor.
  9,90  TL10,00  TL
 • Socrates - Sayı 8

  Karton Kapak
  Düşünen Spor Dergisi Socrates'in sekizinci sayısı çıktı! Ana konu olarak İkinciler'in işlendiği Kasım sayısında, Guillem Balague, Murat Murathanoğlu, Serhan Acar ve Küçük İskender gibi birçok farklı isim var.
  9,90  TL10,00  TL
 • Socrates - Sayı 9

  Karton Kapak
  Düşünen Spor Dergisi Socrates'in dokuzuncu sayısı çıktı! Ana konu olarak Kararlar'in işlendiği Kasım sayısında, LeBron James, Aykut Kocaman, Dejan Bodiroga, Andre Greipel gibi birçok farklı isim var. Caner Eler'in yayın yönetmenliğini üstlendiği derginin dokuzuncu sayısında, yazılarıyla Ryan Jones, Murat Murathanoğlu, Küçük İskender, Mahir Ünsal Eriş, Sinan Güler, Tanıl Bora ve İbrahim Altınsay gibi isimler yer alıyor. Aralık sayısının en çarpıcı içeriği ise Konyaspor Teknik Direktörü ve Fenerbahçe efsanesi Aykut Kocaman ile yapılan röportaj. Caner Eler ve Onur Erdem’in sorularını yanıtlayan deneyimli teknik adam, Fenerbahçe günlerinden 3 Temmuz sürecine, Alex ile ilişkisinden modern futbola birçok soruya içtenlikle yanıt verdi. Ana konu olarak ‘Kararlar’ temasının işlendiği sayıda; LeBron James dosyası da öne çıkan içerikler arasında. NBA yıldızı ile henüz lisedeyken ilk röportajını yapan SLAM dergisi eski yayın yönetmeni Ryan Jones, LeBron James’in dününü ve bugününü anlatırken, Fenerbahçe Genel Menajeri Maurizio Gherardini de NBA günlerinden yola çıkarak bir oyuncunun bir takımın kaderini nasıl değiştirebileceğini kaleme aldı. Yakın dönem bisiklet tarihinin iz bırakan isimlerinden Andre Greipel’in yanı sıra, Avrupa basketbolunun efsane isimlerinden Dejan Bodiroga ile yapılan röportajlar da derginin dikkat çeken konuları arasında. Socrates’in Aralık sayısı, tüm bunların yanı sıra Borusan Filarmoni Orkestrası Şefi Sascha Goetzel ile futbol üzerine bir sohbetten Türkiye futbolunun son 30 yılının en önemli 30 kararına; Stephen Appiah, Gizem Girişmen ve Erkan K. Köstendil röportajlarından Ronda Rousey dosyasına kadar birçok doyurucu içeriğe sahip. Kurumsal kimliği ve tasarımını TBWAIstanbul’un hazırladığı derginin, kreatif direktörlüğünü ise Volkan Karakaşoğlu ve Hüseyin Sandık üstleniyor.
  9,90  TL10,00  TL
 • Socrates - Sayı 12

  Karton Kapak
  Socrates’in 12. Sayısında ana konu ‘Sınırlar’ üzerine... Derginin Mart sayısının kapak konuğu ise Serena Williams. ABD’li spor yazarı Louisa Thomas’ın Williams’ı anlattığı dosyada, ayrıca Caner Eler’in de Williams üzerine bir yazısı bulunuyor. 12. sayının en dikkat çekici dosyası ise Süreyya Ayhan’ın sözlü tarihi. Süreyya Ayhan ve Yücel Kop başta olmak üzere, eski milli atletin doğuşuna, yükselişine ve düşüşüne tanıklık eden isimlerin ağzından anlatılan hikâyede, Ayhan’ın kariyerindeki tüm satır başlarını bulabilirsiniz. Dergide ayrıca, yazılarıyla Banu Yelkovan, 5Harfliler, Evrim Kaya, Binnaz Saktanber, Kanat Atkaya, Küçük İskender, Sinan Güler, Murat Murathanoğlu, Murat Toklucu, Tanıl Bora ve Çetin Cem Yılmaz gibi isimler yer alıyor. Socrates’in Mart sayısında ayrıca; Sine Büyüka’nın Harry Kewell’la, Burcu Hakyemez Dal’ın Neslihan Demir’le, Barış Kuyucu’nun Ahmet Ümit’le ve Uğur Ozan Sulak’ın Furkan Korkmaz ile yaptığı röportajlar bulunuyor. Bunların dışında; Patti Smith’ten Ceylan Ertem’e, İpek Onaran’dan Kemal Yıldırım’a birçok farklı alandan isme de derginin sayfalarında rastlayabilirsiniz. Kurumsal kimliği ve tasarımını TBWAIstanbul’un hazırladığı derginin, kreatif direktörlüğünü ise Volkan Karakaşoğlu ve Hüseyin Sandık üstleniyor.
  9,90  TL10,00  TL
 • Socrates - Sayı 14

  Karton Kapak
  Socrates’in14. Sayısında ana konu ‘Değişim’ üzerine... Derginin Mayıs sayısının kapak konuğu ise KobeBryant. Slam dergisinin eski genel yayın yönetmeni RyanJones’un dünden bugüne KobeBryant’ı anlattığı dosyada, Galatasaray’ın ve A Milli Takım’ın kaptanı Sinan Güler de Kobe’nin, kendisinde nasıl izler bıraktığını kaleme aldı. ‘Değişim’ konusunun işlendiği Merkez Kort bölümünde ayrıca,PetarNaumoski röportajı ile Michel Platini dosyası geniş yer kaplıyor. Kaan Kural ve Murat Murathanoğlu’nun “1996 Bulls mu, 2016 Warriors mı daha iyi?” tartışması, Peter Sagan profili, 1999 Şampiyonlar Ligi finali, JulieMiller’ın garip hikâyesi ve Formula 1’le güreşteki kural değişiklikleri de Merkez Kort bölümünün diğer parçaları arasında. Bunların dışında, SarunasJasikevicius, Hristo Stoichkov, WesleySneijder, Yeliz Özel, CarmelitaJeter ve Yasemin Kay Allen ile yapılmış röportajlar da Mayıs sayısının dikkat çeken içeriklerinden bazıları. Dergide ayrıca; yazılarıyla Güntekin Onay, Uğur Meleke, MattRendell, Serhan Acar, Tanıl Bora, Mert Aydın, Emir Alkaş, Orkun Çolakoğlu ve Kiraz Akın gibi isimler yer alıyor. Kurumsal kimliği ve tasarımını TBWAIstanbul’un hazırladığı derginin, kreatif direktörlüğünü ise Volkan Karakaşoğlu ve Hüseyin Sandık üstleniyor.
  9,90  TL10,00  TL
 • Socrates - Sayı 11

  Karton Kapak
  Caner Eler'in yayın yönetmenliğini üstlendiği derginin 11. sayısında yazılarıyla Simon Kuper, Murat Murathanoğlu, Mehmet Açar, Sarper Günsal, Bağış Erten, Tanıl Bora ve Cem Pekdoğru, Emir Alkaş gibi isimler yer alıyor. Socrates'in Şubat sayısında Uğur Yücel, Tarık Daşgün, Mirsad Türkcan, Sarunas Marciulionis, Sedat Üç, Bob Bradley ve Jens Voigtile yapılmış röportajlar bulunuyor. Derginin bu ayki teması ise “Tutunamayanlar” üzerine. Socrates'in 11. sayısının kapak konusu ise Zlatan Ibrahimovic... İsveçli yıldızı, dünyaca ünlü yazar Simon Kuper kaleme alırken, milli takımdan arkadaşı Jimmy Durmaz da Ibrahimovic ile ilgili bilinmeyenleri anlattı. Dergide ayrıca Sinan Güler ile Kaan Kural’ın NBA All-Star sohbetinden İzmir’in köklü kulübü Altay’ın son durumuna, Caster Semenya’dan Berrak Tüzünataç’a birçok doyurucu içerik mevcut. Kurumsal kimliği ve tasarımını TBWA Istanbul’un hazırladığı derginin, kreatif direktörlüğünü ise Volkan Karakaşoğlu ve Hüseyin Sandık üstleniyor.    
  9,90  TL10,00  TL
 • Socrates - Sayı 15

  Karton Kapak
  Socrates’in 15. sayısı, dikkate değer bir yenilik içeriyor; Euro 2016 konseptli derginin yanında ilk kez iki de ek yer alıyor. Bunlar; şampiyonadaki 20 genç yıldız adayının 20 genç yazarın kaleminden anlatıldığı 48 sayfalık şampiyona rehberi ve çocuklara özel 32 sayfalık Socrates JR. Derginin Haziran sayısının kapak konuğu ise Selçuk İnan. İzlanda’ya attığı frikik golü ile Türkiye’yi direkt olarak Euro 2016’ya taşıyan Selçuk İnan, Socrates’e verdiği röportajda milli takımın şampiyona yolculuğunu ve Fransa’ya dair umutlarını anlattı. Merkez Kort bölümünde ayrıca, Türkiye’nin yer aldığı üç Avrupa Şampiyonası’nda da milli takım forması giyen tek isim Rüştü Reçber ile yapılmış bir röportaj ve Mehmet Demirkol’un Türkiye değerlendirmesi de yer alıyor. Bunların yanında, turnuvada öne çıkması muhtemel ekiplerin her birine dair farklı yazılar da mevcut; Fransa’nın golcülerinden Olivier Giroud ile röportaj, Belçikalı gazeteci Frank van Laeken’in Kırmızı Şeytanlar yazısı, Panenka dergisinin genel yayın yönetmeni Aitor Lagunas’ın İspanya değerlendirmesi, Liverpool Üniversitesi’nden Rogan Taylor’ın Ada futbolu ve takımları üzerine yorumları, Almanya’nın mutlak hakimiyeti, Euro 2000’deki İtalya-Hollanda yarı finali, Euro 2004’teki Yunanistan mucizesi, yükselişteki Arnavutluk futbolu ve Zlatan Ibrahimovic ile Cristiano Ronaldo gibi ‘tek adamlar’ın portreleri, bunlardan bazıları... Ayrıca, şampiyon Beşiktaş’ın yıldızlarından Atiba Hutchinson ile yapılmış röportaj, Eurocup’ı müzesine götüren Galatasaray kaptanı Sinan Güler’in ağzından zafer hikâyesi ve Euroleague Final Four değerlendirmesi de Haziran sayısının dikkat çeken içeriklerinden bazıları. Dergide bunların yanı sıra; kadın bisikletinin simgesi Marianne Vos, tenisin yaramaz çocuğu Bernard Tomic, Türkiye basının duayen ismi Halit Kıvanç, Ajax efsanesi Jari Litmanen ve model Didem Soydan ile röportajlar da yer alıyor. 2016 NBA Draft’ının öne çıkan isimleri ile Larry Bird-Magic Johnson rekabeti de Haziran sayısının konuları arasında. Kurumsal kimliği ve tasarımını TBWAIstanbul’un hazırladığı derginin, kreatif direktörlüğünü ise Volkan Karakaşoğlu ve Hüseyin Sandık üstleniyor.
  9,90  TL10,00  TL
 • Socrates - Sayı 1

  Socrates - Sayı 1

  Karton Kapak
  "Bu ortamdan bıkan, uygar, akılcı, kültür meraklısı spor hastalarına yalnız olmadıklarını gösterecektir bu dergi. Hatta, bilakis, onlar çok fazlalar. Derginin 18.000 adet gibi dergicilik için iddialı bir rakamla piyasaya çıktığı ilk gün baskısının hemen hemen tükenmesi de bunu gösteriyor.” Can Yayınları’nın yeni spor dergisi Socrates,  Nisan 2015 itibariyle yayın hayatına başladı. “Düşünen Spor Dergisi” sloganıyla yola çıkan Socrates, her ayın ilk haftasında raflarda olacak ve Türkiye genelinde gazete bayileri ile kitapçılarda satışa sunulacak. Caner Eler'in yayın yönetmenliğini üstlendiği derginin ilk sayısında yazılarıyla Mehmet Demirkol, Kaan Kural, Harun Tekin, Bağış Erten, Attila Gökçe, Mert Aydın, Tanıl Bora, Banu Yelkovan, İbrahim Altınsay, Uğur Vardan ve Doğu Yücel gibi isimler yer alıyor. Can Öz, Socrates Dergi’nin nasıl vücuda geldiğini şu sözlerle anlatıyor: “Dergi edebiyat meraklısı spor hastaları tarafından yaratıldı. Edebiyat ve sporu aslında birleştirmiyor; edebiyat ve sporun, zaten bütünleşik olduğunu düşünüyor. Yani, edebiyatçılardan spor, sporculardan edebiyat yazıları bekleyebilirsiniz. Bu ortamdan bıkan, uygar, akılcı spor hastalarına yalnız olmadıklarını gösterecektir bu dergi. Hatta, bilakis, onlar çok fazlalar. Derginin piyasaya çıktığı ilk gün baskısının hemen hemen tükenmesi de bunu gösteriyor. Bağış Erten’e, bu muhteşem projeyi Can Yayınları’na önerdiği ve bu olağanüstü insanlarla birlikte çalışma şansını bize sunduğu için müteşekkirim.” İlk sayının sürprizi ise Uğur Yücel'in çocukluk kahramanı Muhammed Ali'yi anlattığı yazısı ve Nejat İşler ile Akif Kurtuluş'un mahalle maçlarındaki gibi adım alışarak kurdukları kadrolar… Ayrıca yönetmen Onur Ünlü’nün Onur Erdem’e verdiği röportaj da uzun süre konuşulacak türden!   Muhammed Ali olmak isteyen Uğur Yücel! Muhammed Ali’nin hikayesi, bu topraklardaki birçok çocuk için ilham vericiydi. Uğur Yücel de bunlardan biriydi.  Yücel, olmak istediği Ali’yi Socrates’e yazdı. İşte o yazıdan küçük bir bölüm: “Okul bitti. Tatil sonu! Leon Spinks’le ikinci maç. Sabaha karşı Avusturyalı kız arkadaşlarımızlarla beraber cin, vermut ve tabii kanyak, ne varsa içip maçı bekliyoruz. Ali artık eski Ali değil. Ama maçı kazanıyor ve hepimizde durgun bir his bırakıyor maç... Kızlar bizden daha heyecanlı. Ama biz Clay’in sahnede arı gibi vızıldadığını bilenler için gözle görülür bir sonuç... Yıldız kayıyor! Askere gittim. Askerde tek kişilik gösterilere hazırlandım. Antrenmanımı yaptım. Dönüşünde darbe. Devrim bitti. Herkes ya kayboldu, ya hapislere düştü ya da kaçtı... Kalakaldık yapayalnız. Sonra benim hiçbir zaman benimseyemediğim ama adıyla sanıyla yıldızlık yıllarım başladı. Babaların oğullarını çocuk yaşta futbolcu yetiştirdiği bir zaman, benim babam sahne için arkamdan itmişti. Karanlıklardan sağ olarak çıktım, spotların aydınlığına geçtim. Tek başıma. Ali olmak isterken Veli olduk. Benim son maçım nerede ne zaman olacak bilmiyorum. Ama hâlâ bu yaşta arada yalnız kalınca parmak uçlarımda hafif bir dansla havaya seri yumruklar atarım...”   İlk dersimiz: ‘Kahramanlar’ ‘Kahramanlar’ dosyası ile yayın hayatına başlayan dergide ayrıca, Nobel ödüllü Gabriel Garcia Marquez’in 1955 yılında kaleme aldığı Kolombiya Bisiklet Turu yazısı ile birlikte Fernando Muslera, Aydın Örs ve Svetislav Pesic’in söyleşileri bulunuyor. Derginin kurumsal kimliği ve tasarımını TBWA\Istanbul hazırlarken, kreatif direktörlüğünü Volkan Karakaşoğlu ve Hüseyin Sandık üstleniyor.
  Temin Edilemiyor
 • Socrates - Sayı 5

  Socrates - Sayı 5

  Karton Kapak
  Caner Eler'in yayın yönetmenliğini üstlendiği derginin beşinci sayısında Sinan Güler, Kaan Kural, Pınar Öğünç, Tanıl Bora, Murat Toklucu, Derviş Şentekin gibi isimler yazılarıyla yer alıyor. Socrates'in Ağustos sayısında Ufuk Sarıca, Yordan Letchkov, Berkun Oya, Aloe Blacc, Vladimir Radmanovic, Jorge Garbajosa gibi isimlerle yapılan röportajlar bulunuyor. Pınar Karşıyaka'nın şampiyonluğu bu ay öne çıkan dosyalar arasında. Derginin Ağustos ayı teması ise 'Transfer' üzerine. Türkiye'ye son dönemde transfer olan Podolski, Nani, Eto'o gibi yıldızlar üzerine Uğur Meleke ve Bağış Erten'in yaptığı sohbet Ağustos sayısının en ilgi çeken konuları arasında. Socrates'in beşinci sayısı, tüm bunların yanı sıra Irmak Kazuk'un doldurduğu kupondan, ünlü ressam Burhan Doğançay'ın spor geçmişine, Kurt Cobain teorisinden Florence-Griffith Joyner özel dosyasına kadar birçok doyurucu içeriğe sahip. Kurumsal kimliği ve tasarımını TBWAIstanbul’un hazırladığı derginin, kreatif direktörlüğünü ise Volkan Karakaşoğlu ve Hüseyin Sandık üstleniyor.
  Temin Edilemiyor
 • Socrates - Sayı 13

  Socrates - Sayı 13

  Karton Kapak
  Socrates’in 13. Sayısında ana konu ‘Sinema’ üzerine... Derginin Nisan sayısının kapak konuğu ise Eric Cantona. Fransız yazar Philippe Auclair’in vatandaşı futbol efsanesini anlattığı dosyada, ayrıca Evrim Kaya ve Banu Yelkovan’ın da yazıları bulunuyor. ‘Sinema’ konusunun işlendiği Merkez Kort bölümünde ayrıca; Müjde Ar, Serdar Akar ve Onur Ünlü ile yapılmış röportajlar yer alıyor. Sinema yazarları Mehmet Açar, Fırat Yücel ve Uğur Vardan’ın da yazılarıyla katkıda bulunduğu bölümde, Tanıl Bora, İbrahim Altınsay, Kanat Atkaya ve Kaan Kural gibi isimler de sinema tarihinden unutulmaz spor filmlerini anlatıyor. Nisan sayısının dikkat çekici konularından biri de Cleveland Cavaliers’ın eski koçu David Blatt’in Efes Pilsen’deki 300 gününün şahitlerinin ağzından anlatıldığı sözlü tarih dosyası. Dergide ayrıca;yazılarıyla Murat Uyurkulak, Sinan Güler, Murat Murathanoğlu, Serhan Acar ve Elif Türkölmez gibi isimler yer alıyor. FabriceSantoro ve Robin de Kruijf ile yapılmış röportajlar da derginin sayfaları arasında rastlayabileceğiniz içeriklerden bazıları... Kurumsal kimliği ve tasarımını TBWAIstanbul’un hazırladığı derginin, kreatif direktörlüğünü ise Volkan Karakaşoğlu ve Hüseyin Sandık üstleniyor.
  Temin Edilemiyor
 • Socrates - Sayı 16

  Socrates - Sayı 16

  Karton Kapak
  Socrates’in 16. sayısında ana konu ‘Mesafeler’. Spor tarihinin en büyük kahramanlarından Muhammed Ali’nin hayatını kaybetmesine kayıtsız kalamayan Temmuz sayısında, efsane isim için ayrılmış 20 sayfa bulunuyor. Sayının bir diğer büyük dosyası ise 2016 Tour de France üzerine. Muhammed Ali, Temmuz sayısının kapağını da süslerken, Merkez Kort bölümünün girişinde yer alıyor. Bu bölümde onun kariyerini takip eden Sports Illustrated yazarları Gary Smith ve Richard O’Brien ile Brin-JonathanButler gibi usta kalemlerin yazıları bulunuyor. Yerli yazarlar olarak da Ömer Madra ve İnan Özdemir’in incelemelerini bu bölümde bulmak mümkün. Merkez Kort bölümünde ayrıca, mesafelerin belki de en somut şekilde hissedildiği deplasman hikâyeleri yer alıyor. ‘Yolda olmak’ kavramını Galatasaray Odeabank ve milli takım kaptanı Sinan Güler yazarken, uzun bir yolculuk olarakNBA’i Orkun Çolakoğlu; Avrupa’nın uzak deplasmanlarını ise Tanıl Bora inceliyor. Bunun yanında mesafeler üzerine farklı bakış açıları da Temmuz sayfalarında mevcut. Yabancı takım tutma kavramı Arsenal üzerinden incelenirken, deplasmanda olmayı ismini vermek istemeyen bir AEK taraftarının röportajı anlatıyor. Meşhur Saint Quentin Hapishanesi’nde yılda bir kez düzenlenen maraton, dünyanın çevresini yelkenlisiyle rekor kırarak turlayan Ellen MacArthur, mesafe tanımayan Hami Mandıralı ve ValentinoRossi’nin pistlerdeki macerası diğer konulardan bazıları... Ayrıca, bu yıl Final Four’da final oynayıp Türkiye Basketbol Ligi’nde şampiyonluğa ulaşan Fenerbahçe Ülker’in yıldızı Gigi Datome ve Türkiye Milli Takımı’nın koçu Ergin Ataman röportajları da Temmuz sayısında yer alan içeriklerden. Toprak Saha bölümündeki Gordon Milne röportajıysa okuyanları geçmişte bir yolculuğa çıkardığı kadar, günümüze dokunmayı da ihmal etmiyor. Sayının, 2016 Fransa Bisiklet Turu için hazırlanan diğer büyük dosyasında ise eski bisikletçi David Millar röportajının yanı sıra, Le Tour posteri, infografiği ve Tur’u yıllardır takip eden gazeteciler Daniel Friebe ile Richard Moore’un analizleri bulunuyor. Dergide bunların yanı sıra; Brezilya Milli Takımı’nın yaşadığı kimlik sorunları, Diego Maradona ile yönetmen Paolo Sorrentino arasındaki ilginç bağlantı, Saadet Işıl Aksoy, Metin Türel, Ivo Karlovic ve Ronny Turiaf röportajları var. Kaan Kural ve Orkun Çolakoğlu’nun NBA final serisi değerlendirmesi de Temmuz sayıları konuları arasında... Kurumsal kimliği ve tasarımını TBWAIstanbul’un hazırladığı derginin, kreatif direktörlüğünü ise Volkan Karakaşoğlu ve Hüseyin Sandık üstleniyor.
  Temin Edilemiyor