Genel

Yayınevi/Marka
19 öğeden 1-16 arası gösteriliyor.
Sayfa  1 - 2
 • Değerler Eğitimi Öyküleri 1 (Büyük Boy)

  Karton Kapak
  Bir zamanlar küçük bir şehzade vardı. Hükümdarın oğlu olduğu için her isteği yerine getirilirdi. Ama o hiç mutlu olmazdı. Yüzü gülmez, sürekli Canım sıkılıyor diye şikâyet ederdi.
  2,76  TL4,00  TL
 • Şu Acayip Gözler

  Karton Kapak
  Acayip Şeyler Dizisi'nin 17. kitabı Şu Acayip Gözler çıktı! Acayip Şeyler okurlarının çok iyi bildiği gibi, ta Şu Acayip İnsan Vücudu kitabından beri onlara Şu Acayip Beş Duyu kitabını yazacağımı söyleyip duruyorum. Araya arılar girdi, karıncalar girdi, en son da hatırları kalır, gönül koyarlar, hem şu minik süslü bezekli kanatlı mucizeler pek acayiptir hakları var diye kelebekler girdi. Nihayet Şu Acayip Beş Duyu kitabına başladığımda ise kısa bir süre sonra şunu farkettim: Beş duyu asla bir kitaba sığmayacak! Çünkü ilk bölüm gözlere dair yazdıklarım, kitabın ilk elli sayfası bittiği halde bitmedi. Ben de Şu Acayip Beş Duyu diye başladığım kitabı mecburen Şu Acayip Gözler yaptım. Sanırım geriye kalan diğer duyular için de birer kitap yazmam gerekecek. Şimdi siz bu kitabı okurken, eminim bana hak vereceksiniz... Ha bu arada sırada Şu Acayip Sürüngenler var!
  10,80  TL12,00  TL
 • Meraklı Minikler - Renkler

  Sert Kapak
  Suya Dayanıklı Sert Kapak ve Suya Dayanıklı Sayfalar Rengarenk bir dünya meraklı minikleri bekliyor! Kırmızı çilek, mavi balina, sarı güneş, yeşil kurbağa Bu kitapta bebeğiniz hem renkleri tanıyacak hem de ilk kelimelerini öğrenecek.
  14,02  TL16,50  TL
 • Meraklı Minikler - Sayılar

  Karton Kapak
  Suya Dayanıklı Sert Kapak ve Suya Dayanıklı Sayfalar Rengarenk bir dünya meraklı minikleri bekliyor! Bu kitapta bebeğiniz hem 1’den 10’a kadar saymayı öğrenecek pek çok yeni kavramla tanışacak.
  14,02  TL16,50  TL
 • İlkokul - Benim Dahi Yavrum

  Karton Kapak
  “Benim Akıl Küpü Yavrum” isimli dikkat zeka kitabımız, çocuklarımızın dikkatini güçlendirmek amacıyla hazırlanmış olup, bu çalışmalarımızla öğrenmeye en açık oldukları “İlkokul” yıllarında başarıyı tatmaları, tattıkça da öğrenmeye karşı motive olmaları hedeflenmiştir.
  7,50  TL10,00  TL
 • Güzel Dinimiz

  Karton Kapak
  Maceralı hikayeler...Sarmal bulmacalar...Atasözleri, bilmeceler...Sorular...sorular...sorular...Aklınıza takılanlar, kafanızı kurcalayanlar...Okuyun, çözün, cevabını bilmediklerinizi öğrenin... Güneş ile Dünyamız birbirine 1 milimetre daha yakın olsaydı, neler olurdu? Melek nedir?Suhufnedir?Kelebekler nasıl uçar? İşte size sorular ve cevaplar...Alın elinize bir kalem, yazın, çizin, eğlenin, öğrenin...
  5,40  TL7,50  TL
 • Düz Yazı Hece Seti

  Karton Kapak
  El yazısını yazma ve okumada zorluk yaşayan çocuklar ve disleksili bireyler için hazırlandı. Setin içeriği okuma yazma öğretimini gerçekleştirecek yeterliliktedir. Cırt bant ve sözcük şeritleriyle sesten hece, heceden sözcük, sözcükten cümle oluşturarak okumayı hem kolaylaştıracak, hem de zevkli hale dönüştüreceksiniz. 180 ses ve hece kartı 12 yazım kartı 2 silinebilir kalem 4 kelime kartı Cırt bant
  48,30  TL70,00  TL
 • Kavram Öğretim Seti (25 Kitap)

  Karton Kapak
  Her kitap 26 sayfadan oluşmakta ve her kitapta 2 kavramın öğretimine yer verildi. Kavram öğretim kitapçıkları, karşılıklı öğretim sürecini zevkli hale getiren, kolaylaştıran ve zenginleştiren piramit tekniğine uygun biçimde düzenlendi. Her kavram Doğrudan Öğretim Modeline göre kavramın ilişkili ve ilişkisiz nitelikleri dikkate alınarak 3 aşamalı olarak hazırlandı ve her aşama 4 adımda verildi. 1. Aşama: Aynı türde ve aynı tipte iki nesne (4 araç seti) 2. Aşama: Aynı türde, farklı tipte iki nesne (4 araç seti) 3. Aşama: Farklı türde, farklı tipte iki nesne (4 araç seti) Setimiz bireysel öğretim amacıyla geliştirmiştir. Masa üstü piramit takvim gibi eğitimci, sayfayı çevirdiğinde yönergeyi okuyup çocuğu yönlendirecektir. Çocuk sadece nesne görsellerini görüp eğitimcinin yönlendirdiği gibi süreci devam ettirecektir. Setin içinde yer alan kavramlar şunlardır: 1. Büyük – Küçük Kavramı 2. Uzun – Kısa Kavramı 3. Kalın - İnce Kavramı 4. Az – Çok Kavramı 5. Dolu – Boş Kavramı 6. Altında – Üstünde Kavramı 7. İçinde – Dışında Kavramı 8. Açık – Kapalı Kavramı 9. Şişman – Zayıf Kavramı 10. Temiz – Kirli Kavramı 11. Islak – Kuru Kavramı 12. Gece – Gündüz Kavramı 13. Sıcak – Soğuk Kavramı 14. Mutlu – Mutsuz Kavramı 15. Yakın – Uzak Kavramı 16. Alçakta – Yüksekte Kavramı 17. Ağır – Hafif Kavramı 18. Önünde – Arkasında Kavramı 19. Önde – Arkada Kavramı 20. Ön – Arka Kavramı 21. Geniş – Dar 22. Kırmızı – Yeşil Kavramı 23. Mavi – Sarı Kavramı 24. Daire – Üçgen Kavramı 25. Kare – Dikdörtgen Kavram
  138,00  TL200,00  TL
 • Adam Olacak Çocuk Eğer Ben de Olabilirsem

  Karton Kapak
  Anne olunca, sorular çoğalır hayatımızda; cevaplara çok acil ihtiyacımız olur. Bazen bilsek de sorarız, çünkü destek görmek, onaylanmak isteriz çocuğumuzla ilgili vereceğimiz kararlarda. Şunu da biliriz ki, sorularımıza cevap veren çok olur, çünkü herkes kendi yaşamının uzmanıdır; okuduklarıyla, duyduklarıyla, yaşadıklarıyla… Bu kitap da çocuğunuzun ilk altı yılında sizin bana en çok sorduğunuz soruların hem bir uzman hem de bir anne olarak benim verdiğim cevaplarını içeriyor. - Özlem Özen Koç İşe dönüyorum, çocuğuma kim bakacak? Anneanneler ve babaanneler kuralları mı yıkıyor? Bakıcıyla görüşürken nelere dikkat etmeliyim? Memeye, emziğe ve de beze nasıl veda etmeliyim? Çocuğumuz bizden ayrılmaya hazır peki biz çocuğumuzdan ayrılmaya hazır mıyız? Kardeşi olacağını ne zaman söylemeliyim? Bütün bir iş yerini idare ediyorum, çocuğuma neden kural koyamıyorum? Şu gülen yüz stickerları benim yüzümü de güldürecek mi? Barbie bebekler, oyuncak tabancalar masum mu? Bilgisayarlar, tabletler oyuncakların alternatifleri olabilir mi? Özlem Özen Koç, ilk kitabı, "Adam Olacak Çocuk, Eğer Ben de Olabilirsem" ile bunlar ve anneleri paniğe sürükleyen daha nice soruları, basit ve anlaşılabilir bir dille yanıtlıyor...
  11,25  TL15,00  TL
 • Karsambaç - Yarıyıl Tatil Kitabım

  Karton Kapak
  Sevgili aileler, Çocuğunuz eğitim hayatının ilk dönemini tamamladı. Haklı bir gurur ve mutlulukla yarıyıl tatiline başlarken onun gelişimi için hayati bir öneme sahip olan okul öncesi eğitiminin kesintiye uğramaması için bu tatil kitabını hazırladık. Dileğimiz yarıyıl tatil kitabını bir görev olarak değil birlikte zaman geçirme fırsatı olarak görmeniz. Çünkü çocuğunuz için siz de, sizinle geçireceği zaman da çok değerli. Bu kitapta yer alan etkinliklerin üstlerinde hangi kavramın desteklenmesinin amaçlandığı yazılmıştır. Biliyoruz ki çocuğunuzla birlikte çalıştığınız veya çalışacağınız bir kavramı hayatınıza katmak çocuğunuz için daha eğlenceli ve etkili olacaktır.
  8,20  TL10,00  TL
 • Okumayı Sevdiren Kitap

  Okumayı Sevdiren Kitap

  Karton Kapak
  Çocuklarınız İçin Dönmüm Noktası: Bu Kitap Çocuklarınızın Hayatını Değiştirecek! Bu kitap ile çocuklarınız okumayı sevecek, duygu ve düşüncelerini çok daha iyi ifade edecek hayal dünyaları gelişecek ve daha yaratıcı olacaklar. “Çocuklar kitap okumayı sevmiyor” dediler. Biz de Keloğlan, Nasreddin Hoca, Karagöz-Hacivat, Çizmeli Kedi, Sütadam, Candan, Hikmet Dede, Esat, Kibritçi Kız, Hay, Temel... Toplandık, bir çözüm araştırdık. Kaf Dağı'nın ardındaki Zümrüt-ü Anka Kuşu’nun elinde, kitap okumayı sevdiren bir formül olduğunu öğrendik. Düştük yollara, zorlukları yara yara, vardık Kaf Dağı’na, anlattık durumu Zümrüt-ü Anka Kuşu’na. “Söz konusu çocuklar olunca her şey teferruattır.” dedi, formülü bize hemen verdi. Biz erdik muradımıza, çocuklar çıksın kerevetine..
  14,00  TL
 • Resimli Matematik Terimleri Sözlüğü

  Karton Kapak
  Resimli ve 3 farklı düzeyde açıklamalı olarak hazırlanan bu sözlükte çocukta matematiksel düşüncenin gelişim aşamaları dikkate alınmıştır. Böylece, okul öncesinden 5. sınıfa kadar olan matematiksel kavramların her biri bir sayfada olacak şekilde ve farklı düzeylerde açıklanmaya ve örneklendirilmeye çalışılmıştır. Sayfada her bir matematiksel temel kavram en az 3 farklı düzeyde açıklanmış ve bu düzeylere uygun 3 farklı düzeyde problem durumunda sunulmuştur.
  17,00  TL20,00  TL
 • Bilgi Canavarı - Diziler

  Karton Kapak
  Bilgi Canavarı'nın doğum günü partisine davetlisin!Bugün benzerleri eşleştirip dizileri öğreneceğiz.Canavar seninle oynamak için sabırsızlanıyor.
  4,84  TL5,90  TL