Moda & Tekstil Endüstrisi Kitapları

Yayınevi/Marka
12 öğeden 1-12 arası gsteriliyor.
Sayfa  1 - 1
 • Tekstil Lifleri

  Karton Kapak
  Tektil liflerinin genel özellikleri Doğal lifler Yapay lifler
  20,30  TL21,60  TL
 • Kumaş Yapı Bilgisi

  Karton Kapak
  Günümüz dünya ticareti içindeki payı ve rolü ile haklı bir övünce sahip olan Türk Tekstil ve Hammadde Sanayii bugün ulaştığı noktayı aşmak hedefindedir. Bin yıllık görkemli Anadolu kaynaklarından beslenen Türk Tekstil Sanayiinin bu hedefe ulaşması ancak çağdaş atılımı yaratacak nitelikli donanımlı iş gücü ile mümkündür. Teknik ve kreatif bilgi ile donanmış genç tekstilcilerin yetiştirilmesi yolunda çaba harcamak ve bu amaçlı akademik çalışmalara destek olmak İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği'nin temel perspektifidir. Bu nedenle elinizdeki kitabın, gerek sanayi çevrelerine gerekse akademik çevrelere yararlı olacağı inancı ile gün ışığına çıkmasına katkıda bulunmaktan mutluyuz. Çalışmanın, sektörel bilgi donanımını artırarak sektörümüze yararlı olmasını dileriz. -Ertekin Ashaboğlu- (Tanıtım Bülteninden)
  13,94  TL17,00  TL
 • Örnek Uygulamalar ile Bilgisayar Destekli Kalıp (Lectra Programı V6R1)

  Karton Kapak
  Kalıp Hazırlamak Moderis Programında Bayan Örnek Giysi Kalıbı Hazırlama Örnek Giysi Kalıplarında Serileme ve Varyant Hazırlama Dıamıno'da Pastal Çizmek
  18,80  TL20,00  TL
 • Tekstilcinin El Kitabı

  Tekstilcinin El Kitabı

  Karton Kapak
  Tekstil nedir? İplik numaralandırma sistemi Dünya pamuk üretimi ve cinsleri Lif ve lif çeşitleri Doğal lifler Polyesterin özellikleri ve kullanılan yerler Kimyasal lifler Standart hatalar ve oranları Pamuklu yumaklar örme kumaşlarına uygulanan kalite kontrol standartları Boya öncesi ön terbiye Boyama işlemleri Baskı yöntemleri Kumaşlara çalışırken nelere dikkat etmeliyiz? Merserizasyon Parça yıkamanın esasları Antik boya prosesi Kar yıkama prosesi Kumaş satınalma ve kabul kriterleri Enzimler Nano teknolojik kimyasallarla yapılan akıllı giysiler Askerler ve sporcuların kullandığı ürünler Ev tekstili sektörünün ürettiği ürünler Yeni kir ve leke tutmazlar Vücudu dış etkilere karşı koruyan giysiler Vitamın esaslı nano kimyasallarla üretilen cilt bakımı yapan giysiler Sıhhi Giysiler (Tanıtım Bülteninden)
  Temin Edilemiyor
 • Drapaj

  Drapaj

  Karton Kapak
  "Giyim Sanatı Drapaj " adlı bu kitap, akademik yaşamım süresince farklı fakültelerde vermiş olduğum "Kalıp Teknolojisi, Giyim Teknolojisi, Kostüm Tasarımı, Moda Tasarımı" derslerinde öğrencilerin öğrenme süre ve kalitesini arttırdığını gözlemlediğim "Drapaj" yöntemi uygulamalarımın birikimine dayanmakta olup, ulaşılması düşünülen hedef kitle; mesleki yayın sıkıntısı içinde bulunan daha geniş bir öğrenci kitlesidir. Drapaj; Kağıt, kumaş veya benzeri materyaller kullanarak, canlı ya da cansız manken üzerinde giysi kalıbı elde etme sanatı olarak tanımlanabilir. (Tanıtım Bülteninden)
  Temin Edilemiyor