Derlemeler Kitapları

Yayınevi/Marka
12 öğeden 1-12 arası gösteriliyor.
Sayfa  1 - 1
 • Yalnızlık Bir Uçurumdur

  Karton Kapak
  Yalnızlık Bir Uçurumdur, Franz Kafka'nın tüm eserlerinden özenle derlenmiş bir seçkidir. "Bütün hayatımı, onu sonlandırma arzusuna karşı koyarak harcadım."Kendime sapladığım bir bıçaksın sen; aşk budur."
  7,52  TL8,00  TL
 • En Çok Kendisine Yabancıdır İnsan

  Karton Kapak
  En Çok Kendisine Yabancıdır İnsan, Marquis de Sade’ın tüm eserlerinden özenle derlenmiş bir seçkidir. “Mutsuzluklarıma benim düşünce tarzım değil diğerlerinin düşünme tarzı neden oldu.”
  7,52  TL8,00  TL
 • Bu Sefer Mavi...

  Karton Kapak
  Saygıdeğer Yolcularımız, Cümleten İyi Yolculuklar kitabında, Cemal Süreya'nın demesiyle "Kargapazarı dağlarını dolanan yaşlı ve öfkeli bir otobüste" hep birlikte "Göçebe" olduk. Trenler Kalkar Haydarpaşa'dan kitabında, merdivenlerinden aşağı inmeden önce, büyük kapısında şöyle bir durup, elimizde bir tahta valiz de olmalı tabii, Haydarpaşa'dan İstanbul'a meydan okuduk. "Haramilerin saltanatını yıkacağız" şarkısını söyleyerek "Bekle bizi İstanbul" dedik. Ne acı Haydarpaşa, İstanbul, vapurlar, trenler her şey hızla tarih olurken, haramilerin saltanatı sürüyor, büyüyor, derinleşiyor" Bu Sefer Mavi dedik işte bu sefer. Vapurlar, gemiler, kayıklar, sandallar, feribotlar, transatlantikler, deniz otobüsleri, katamaranlar, tekneler, botlar derken, şimdilerde o sıfatın ortadan kalkığı söyleniyor ama, bu yolculukta, bu mavi yolculukta diyelim, Miço olmak iyidir dedik ve olduk. Sözlüğe bakılırsa, Miço, denizciliğe yeni başlayan güverteci gemi adamıymış. Eh biz de gemi aslanı olacak değildik ya! Gemi adamı olduğumuza şükür! Gemi cüzdanlarında yokmuş artık miço, gemici yazıyormuş bunun yerine. Olsun, buraya kadar geldik, "o gemide ah ben de olsaydım" diyen şarkılar söyledik, "bakakalırım giden geminin ardından" diyen şiirler okuduk, sevdik, "serde miçoluk var ağlayamam" diye yorum bile kattık şiire!
  12,35  TL19,00  TL
 • Beklemek Cehennemdir

  Karton Kapak
  Beklemek cehennemdir. Ama beklerim seni. İyi kötü demeden suçlamadan keyfini.İyi bilirsin, benim aşk düşkünü yüreğim için en güzel, en değerli mücevher sensin.Senin karan en güzel kara benim kafamda.Yüreğinizden vurdular sizi, ruhunuzun yarısı uçup gitti elden.
  9,00  TL10,00  TL
 • Hayvan ve Şaman

  Sert Kapak
  Kurban edilen köpekler, kadeh yapılan kafatasları, rüzgara, kirpiye, saksağana, güzel ağaçlara tapanlar, ağaçların oğulları, insanlara yol gösteren hayvanlar, ölen kocasının kuklasını yapıp besleyen kadınlar, gelin evinde üç yıl hizmet eden damatlar ve hayvan ikizinden yardım isteyen, çeşitli eşyaları müzik aleti gibi kullanan Şamanların gündelik hayatlarına, ritüellerine uzanarak Avrupa ve Asya uygarlıkları arasında şaşırtıcı bağlantılar kuran derinlemesine bir analiz...
  21,33  TL27,00  TL
 • Kardeş Sesler 2015

  Karton Kapak
  Kelimelerimiz;Bizim geleceğe aktaracağımız en değerli hediyelerimizdir.Biz kelimelerin gücüne inanıyoruz.İçimizde biriktirdiklerimizi şiirlere, hikayelere ve denemelere onların gücüyle pay ediyoruz.İçimizi yazmazsak dışımız yetimleşiyor.Yetim kelimelerimiz değil midir insandan insana görünmez bağlar yaratan?Yetim kelime kaleleri değil midir şiirler, hikayeler, denemeler?Okuyucunun sahiplenmesini bekler onlar.Bizden size, sizden ona buna, ruhlarımıza bulaşan kelimelerin gücü değil midir?Cümleler size doğru bir yol değil midir?Üzerinde gidilmez bir yol bu.O bizim üzerimize üzerimize gelir ve yakalar hassaslığımızı.Kıyımızda köşemizde sakladıklarımızı.Kelimeleri bu yüzden seviyoruz. Onların gücüne bu yüzden inanıyoruz.Siz de inanın!Yetim kalmasınlar. Okuyun lütfen inandıklarımızı.VeKelimeleriniz daim olsun.Siz daim olunuz.
  14,58  TL18,00  TL
 • Gün İçer

  Karton Kapak
  'Yazmak, tümüyle demokratik bir faaliyettir. Kendinize bir yazar grubu bulun, bir yazarlık kursu araştırın, edebiyat etkinliklerini takip edin, çok okuyun ve çok çok yazın. Yanınızda her zaman küçük bir not defteri taşıyın...." - Stephen May
  11,48  TL14,00  TL
 • Türk Şiiri 2008-2009

  Karton Kapak
  Hakan Arslanbenzer, edebiyat ortamında yankı uyandıran şiir yıllıklarının dördüncüsünde 2008 ve 2009 yıllarında yayımlanan şiirler arasından seçtiklerini bir araya getiriyor. Fayrap Kitap dizisinin ilk kitabı olarak neşredilen çalışmayı, diğer şiir yıllıklarından ayıran temel özellik, şiirleri belli başlı gruplar altında toplaması ve her şair hakkında eleştirel değiniler ihtiva etmesi. Önceki yıllıklarda da bulunan 1960 Kuşağı, Ara Kuşak, 1980 Kuşağı, Bireyseller, Yeni Hece Şiiri, Neo-Epik Şiir, Yeni Biçimci Şiir gibi başlıklara bu kez Direniş Şiirleri ile Doğa ve Memleket Şiirleri gibi yeni başlıklar ekleniyor. Yıllıktaki bir başka yenilikse, şiirlerin tamamı alınmayıp belli mısralarını okuyucuya sunan Mısralar bölümü. Türk şiirine yönelttiği nitelikli eleştirel bakışla Türk Şiiri 2008-2009 şiirimizin bugününün ayrıntılı ve incelikli bir haritasını çıkarıyor.
  17,00  TL20,00  TL
 • Aşk Şiirleri Antolojisi

  Karton Kapak
  Eylül! Daha çocukluğumdanberi size bakardım benbir yazın azalmakta olansözcüklerinden nasıl daansızın sökülürdünüzbahçelerle ve küldolardı içim... Eylül!Eylül! Kırılgan mevsim!cam hançeri güzündağılırdı kalbimdebirden gecenin ve gündüzünHilmi Yavuzperdesiyleörtülürdünüztenhayla ve tül dolardı içim... Eylül!Eylül! unuttum sizidağ kızarır yol sararırdıve ben dönüşlere bakardımo aman vermez belleğinparamparçagüldüğüydünüzaynalarla ve güldolardı içim...Eylül!
  5,96  TL7,95  TL
 • Ne Kendi Tanır Ne de Söz Edeni Vardır

  Karton Kapak
  Beki L. Bahar'ın "Ordan Burdan" başlığı altında, değişik yayınlarda, merak alanı olan Tarih ve Tiyatro konulu araştırmaları, yazıları yer aldı. Bu kitap onlardan bir derleme içerir. "... Son yıllarda bulunduğum toplantılarda bazı yayınlarda çıkan yazılarda, "Türk Yahudi Toplumu" geçmişini bilmiyor, tanımıyor, tanıtamıyor deniyor. Yazılarımda ben de vurguladım durdum bu gerçegi..." In this book, Beki L. Bahar; compiled her articles especially about the short-writings of The Turkish Jews and the ones that have been published in many newspapers as she got inspired by the thought that in the recent years, the Jews living in Turkey didn't know and haven't been told a lot of details about their past. In the book, there are also articles about the author's interest in theatre and quotations from the journeys she's made.
  22,50  TL30,00  TL
 • Varolmanın Dayanılmaz Ağırlığı

  Varolmanın Dayanılmaz Ağırlığı

  Karton Kapak
  Varolmanın Dayanılmaz Ağırlığı, Nikola Tesla'nın eserlerinden özenle derlenmiş bir seçkidir. "Nefretiniz elektriğe dönüştürülebilseydi bütün dünyayı aydınlatmaya yeterdi." "Bütün canlılar evrenin çarkında iç içe geçmiş dişlilerdir."
  Temin Edilemiyor
 • Kelimenin Dirilişi

  Kelimenin Dirilişi

  Karton Kapak
  Elinizdeki kitapta, Erdem Bayazıt'ın politikası diyebileceğimiz şiir ve şair üzerine dile getirdiği görüşleri ile beraber, şiir tadında denemelerini bulacaksınız. Dünya görüşünün ve hayat hikayesinin çizgilerini yansıtan diyalog ve konuşmalar, bu çalışmanın bir başka bölümü. Dikkat çeken diğer bir bölüm ise, Erdem Bayazıt'ın arkadaşlarını, ağabeylerini ve hocalarını anlattığı sayfalar. Maveraya açılan ulu bir yolun yolcusu onlar: Rasim ve Alaeddin Özdenören Kardeşler, Cahit Zarifoğlu, Akif İnan, Atasoy Müftüoğlu, Sezai Karakoç, Nuri Pakdil, Fethi Gemuhluoğlu, Mehmed Zahid Efendi ve Abdürahim Reyhan Efendi vs. Herbiri hakkında Erdem Bayazıt'ın kaleminden ayrı ayrı değinler bulacaksınız. Erdem Bayazıt'ın edebiyat ve düşünce yazılarından oluşan bu kitapta, sözkonusu yolculuğa dair tadında sohbetler vardır. Tarihe düşülmüş kayıtlar da diyebiliriz buna. Bu sohbetlerde yukarıda adı geçen öncü şahsiyetlerle ve daha biceleriyle kelimelerin drildiğini, aynı zamanda yeni anlamlara bürünerek kanatlandığını göreceksiniz. Zira onlar zor zamanlarda dağları aşarak meşakkatli bir yolculuk yapmışlardır. Dağ ne kadar yüce de olsa yol onun üzerinden aşardı. Bunu biliyorlardı; geçiti olmayan çok menzilli yolları aşarak bugünlere gelindi. Bu bakımdan onların bu kutlu yolculuğu unutulmayacak ve yeni nesil o maveraı yolda yürüyecektir.
  Temin Edilemiyor