Atlaslar Kitapları

Yayınevi/Marka
219 öğeden 1-16 arası gösteriliyor.
Sayfa  1 - 14
 • İlkçağ Tarih Atlası

  Karton Kapak
  İLKÇAĞ TARİH ATLASI, İÖ 40.000'lere uzanan üst paleolitik dönemin başından, Roma İmparatorluğu'nun en geniş sınırlarına ulaştığı İS 362 tarihine kadar olan süreci ele alıyor. Kitap, Anadolu'yu merkez alarak, Avrupa'nın tümü ve Afrika ile Yakındoğu'nun büyük bölümünü kapsayan coğrafyada, İlkçağ kültürlerini bütüncül bir biçimde inceliyor. Neolitik devrimin Anadolu'dan Avrupa'ya ve Orta Afrika'ya kadar yayılması; Mezopotamya'daki ilk şehir devletlerinden itibaren uygarlığın doğuşu; Akdeniz dünyasının çekirdeğini oluşturacak olan Grek yayılması; ağırlıkla Kelt unsurdan oluşan Avrupa'nın, Roma döneminden itibaren giderek Akdeniz dünyasının etkisine girmesi; Colin McEvedy'nin kolay anlaşılır metni ve kronolojik düzendeki elliden fazla harita eşliğinde adım adım izleniyor.
  26,70  TL30,00  TL
 • Ortaçağ Tarih Atlası

  Karton Kapak
  Ortaçağ Tarih Atlası, İS 4. yüzyılın ortalarından , İS 15. yüzyılın sonlarına kadar uzanan tarih dilimini kapsıyor. Yorumları Avrupa ağırlıklı olmakla birlikte kitabın baz haritası, Yakındoğu'nun da tümünü içererek ortaçağ dünyasının çoğrafi çerçevesinin tamamını ortaya çıkarıyor.
  26,70  TL30,00  TL
 • Yakınçağ Tarih Atlası-1815 ten 2000 e Avrupa

  Karton Kapak
  Yakınçağ Tarih Atlası, Avrupa'nın 1815'ten 2000'e kadar uzanan dönemini kapsıyor. Kitap, zamandizinsel sırayla birbirini izleyen elli başlık altındaki haritalar ve okuyucuyu kolayca kavrayan anlatısıyla, Avrupa'nın yakın tarihi konusunda önemli bir kaynak niteliğinde. Kitabın çerçevesini oluşturan temel harita, Kıta Avrupası ile Kuzey Avrupa'nın yanı sıra Ortadoğu ile Kuzey Afrika'yı içeriyor. Bu haritanın değişik uygulamalarında, önemli siyasi-askeri gelişmeler bağlamında nüfus artışı, nüfus yapısı, kentleşme ve sanayileşmeye ilişkin veriler de coğrafi anlatıma dökülüyor. Dört cilt halinde hazırlanan bu dizi, Modernçağ, Ortaçağ, İlkçağ ciltleri ile tamamlanıyor.
  26,70  TL30,00  TL
 • Büyük Atlas

  Karton Kapak
  Dünya Siyasi Haritası Hediyeli
  6,20  TL10,00  TL
 • Modernçağ Tarih Atlası-1483'ten 1815'e Avrupa

  Karton Kapak
  Modernçağ Tarih Atlası, coğrafi keşiflerden Napoleon savaşlarının sonuna kadar uzanan dönemi kapsıyor. Temelde Avrupa merkezli olan kitap, ele alınan dönemin kaçınılmaz kıldığı dünya haritasını da kullanıyor. Dünya haritasının farklı uygulamaları keşifler, sömürgeleştirme süreci, açık denizlerdeki mücadele ve dünya nüfusunun siyasi-etnik yapılanmasını sergiliyor. Avrupa haritasında değişen unsunlar bir yandan savaşlarla farklılaşan siyasi sınırları çiziyor, diğer yandan nüfus artışı ve kentleşme sürecini grafik anlatıma döküyor. Kırktan fazla haritaya eşlik eden yorumlarıyla Colin McEvedy, dünyanın ağırlık merkezinin Akdeniz'den Atlantik'e kaymasının nedenleri üzerine odaklanıyor. Dört cilt halinde hazırlanan bu dizi, Yakınçağ Ortaçağ, İlkçağ ciltleriyle tamamlanıyor.
  26,70  TL30,00  TL
 • Resimlerle Navigasyon

  Karton Kapak
  Bu kitap size pusula, pilotlayıcı (plotter) ve prakete gibi geleneksel yöntemlerle seyir yanında, GPS, radar ve harita pilotlayıcı (chart plotter) gibi elektronik aygıtlarla seyir yapmasını da öğretecektir. Bunlara ilaveten sekstant, almanak, tablolar ve kronometreden yararlanarak mevkiinizi saptamanızı sağlayacak bazı temel göksel seyir bilgilerini de öğreneceksiniz. Geleneksel seyir bilgisi sadece elektronik aletler bozulduğunda değil, yanlış düzenlemeler ve aksaklıklarda da çok önemlidir. Bu kitabı çoğu kitaplardan ayırt eden özellik, kısa ve 120 bilgisayar grafikle desteklenmiş metnidir. Amacım aradığınız bilgiyi kolayca bulup anlamanızı ve unutmamanızı sağlayabilmektedir. Okuyucuya ve denizciye iyi seyirler ve iyi şanslar dilerim…
  24,00  TL32,00  TL
 • Viyana Cartoville Harita Rehber

  Karton Kapak
  1. Giriş 2. Tarih 3. Nerelere Gidilir? - Şehiriçi Ulaşım - Innere Stadt - Hofburg - Ringstrasse ve Müzeleri - Ringstrasse'nin Dışı - Schönbrunn - Wienerwald - Tuna'nın Karşı Tarafı - Viyana'nın Banliyöleri - Wienerwald - Tuna Vadisi - Doğuya Doğru 4. Neler Yapılır? - Eğlence Hayatı - Spor - Alışveriş - Çocuklar için Etkinlikler 5. Dışarıda Yemek 6. Gerekli Bilgiler 7. Oteller ve Restoranlar 8. Dizin Detaylı Bilgiler
  19,68  TL24,00  TL
 • ABD Cep Rehberi

  Karton Kapak
  Mükemmel fotoğraflar, kolay anlaşılır haritalar ve keyifli bir Amerika gezisi yapmanızı sağlayacak her türlü bilgi... - Görülmesi gereken yerler, ulaşım ve acil durumla ilgili bilgiler - Detaylı haritalar ve göz alıcı fotoğraflar - Yararlı ifadeler ve kültürel ilişkin ipuçları - Oteller ve restoranlarla ilgili güncel bilgiler - Gece hayatı, festivaller, spor etkinlikleri ve alışverişle ilgili faydalı ipuçları.
  15,17  TL18,50  TL
 • Harita Rehber - Berlin

  Karton Kapak
  Tek Bakışta Tüm Bir Kent!   Brandenburg, Checkpoint Charlie, Potsdamer Platz, Alexanderplatz, Tiergarten ve Charlottenburg gibi turistik yerleri gezerken, sokaklarda dolaşırken, kenti keşfederken size eşlik eden en güvenilir rehberiniz… Bütün kent elinizin altında: Berlin’i semt semt, sokak sokak keşfedin! Berlin’de Berlin keyfi: Kentin en güzel on yeri ve mutlaka yapılması gereken on etkinlik! 60 turistik mekânın tanıtımı: Müzeler ve anıtsal yapılar, kiliseler, parklar ve bahçeler! Özenle derlenmiş adresler: Kafeler, butikler, tiyatrolar, oteller, restoran ve barlar! Pek çok konuda ayrıntılı pratik bilgiler!   Açın, Katlayın, Keşfedin!
  19,68  TL24,00  TL
 • Resimli ve Açıklamalı Dünya Coğrafya Atlası ve Türkiye’nin Ekolojik Bölgeleri

  Karton Kapak
  "Dünya Coğrafya Atlası ve Türkiye'nin Ekolojik Bölgeleri" adıyla hazırlanan bu atlasta, kıtaların doğal ortam ve sosyoekonomik özellikleri metin halinde özlü bir şekilde belirtilmiş, bilgiler yetmişi aşkın ülkede çekilen özgün ve çarpıcı fotoğraflarla desteklenerek açıklanmıştır. Türkiye doğası bilimsel ölçütlerle ekolojik açıdan bölgelere, her bölge de bölümlere ayrılarak incelenmiştir.
  20,16  TL28,00  TL
 • Roma Harita Rehber

  Sert Kapak
  Bir kenti keşfetmenin en yeni ve pratik yollarından biri: Hem harita hem rehber. Her zevke ve her bütçeye hitap eden bir kılavuz. Mutlaka görülmesi gereken anıt, meydan, müze ve tarihi yerler... Özel seçilmiş restoran, kafe, bar, mağaza, otel ve eğlence yerlerinden oluşan geniş bir liste. Ve keyifli bir gezi için vazgeçilmez onlarca öneri, tüyo, ipucu... Açın... Katlayın... Keşfedin... Tek bakışta tüm bir kent... İtalya'nın başkentinin 6 önemli semti hakkında ayrıntılı bilgi ve bir genel kent planı. Roma'yı kendine özgü hızında yaşamak için gerekli her türlü pratik bilgi, güzel gezi planları ve tavsiyeler.
  19,68  TL24,00  TL
 • Kanaat Büyük Atlas

  Sert Kapak
  1882 yılında, İstanbul doğumlu, Darülfünun'da kendi öncülüğünde açılan ''Edebiyat Şubesi''nde (Edebiyat Fakültesi) coğrafya öğretmenliğini (müderris) üstlemiş, başarılarından dolayı II. Abdülhamit tarafından 10 madalyayla ödüllendirilmiş, ''Türk Coğrafya Kurumu''nun kurucuları arasında yer alan Faik Sabri Duran'ın 1937 yılında hazırladığı Büyük Atlas kitabıdır.
  13,80  TL20,00  TL
 • Dünya Siyasi Haritası

  Karton Kapak
  Tamamı renkli ofset baskı Genişlik 100 cm Yükseklik 70 cm
  22,50  TL25,00  TL