Referans Kitapları

Yayınevi/Marka
3 öğeden 1-3 arası gösteriliyor.
Sayfa  1 - 1
 • Sosyoloji Kitabı

  Sert Kapak
  Büyük Fikirleri Kolayca Anlayın Sosyal ayrımlar ortadan kaldırılabilir mi? İnsanları suç hayatına iten şey nedir? Ve internet ilişkilerimizi nasıl dönüştürüyor? Tarih boyunca insanlar toplumlarımızın nasıl örgütlendiği hakkında bu ve bunun gibi birçok önemli sorunun yanıtını aramıştır ve sosyologlar dünyamızı şekillendirmeye devam eden çözümler sunmuştur. Sade bir dilde kaleme alınan Sosyoloji Kitabı kısa ve özlü açıklamalar, teorileri karmaşıklıktan kurtaran şekiller, toplum ve kurumları hakkında zekice görseller sunmaktadır. İster bir sosyoloji öğrencisi ister uzman olun bu kitapta düşünmek için bol malzeme bulacaksınız.
  52,00  TL65,00  TL
 • Gömülü (Grounded) Teori Yapılandırması

  Karton Kapak
  Kathy Charmaz'ın yeni baskı yapan kitabı, karma ve nitel araştırma yapmak isteyen bilim insanları için paha biçilmez bir kaynaktır. Kitabın ana konusunu oluşturan Grounded Teori (gömülü teori) bilgiyi formülleştirmesi, çeşitli nitel veri analizleri ve tartışmacı yaklaşımların sentezi açısından da çok önemlidir. Bu kitap nitel araştırma kütüphanesinin vazgeçilmez bir parçasıdır. Judith Preisle, Profesör Emeritus veAERA üyesi, Nitel Araştırma Programı, Georgia Üniversitesi  Güçlü, iyi yapılandırılmış ve çağrışımcı bir çalışma. Tecrübeli araştırmacıların uygulamaları ve grounded teori stratejileri ile ustaca yapılandırılmıştır. Nefes kesici ve oldukça yenilikçi bir girişimi temsil etmektedir. Gelecek nesil sosyal bilimler araştırmacıları için başlangıç noktası olabilecek bir zemin sağlıyor. Büyük bir başarı. Norman K. Denzin, Sosyoloji ve İletişim Profesörü, Illinois Üniversitesi  Kathy Charmaz, yapılandırıcı bakış açısıyla grounded teori çalışması yapabilmek için eksiksiz bir kılavuz sunmuştur. Çığır açan bu ikinci basımda, birinci baskının ulaşılabilirliği ve sıcaklığını barındırırken, uç örnekler ve pratik ipuçlarını göstermektedir. Genişletilmiş ikinci baskıda: -veri toplama sürecinde daha etkili odaklanmanın yollarını keşfedebilirsiniz -teori oluşturmak için verinin nasıl kullanılacağını bulabilirsiniz -mülakat ve görüşmek yapabilmek için iki yeni bölüm eklenmiştir -sembolik etkileşimcilik ve grounded teori hakkında yeni bir bölüm eklenmiştir -güncel epistemolojik tartışmaları göz önünde bulundurmuştur -Strauss'un grounded teori mirası tartışılmıştır  Kitap, Grounded teori araştırmasını anlamak isteyen ve grounded teori araştırması yapmak isteyenler için ufuk açıcı bir kitaptır. Kathy Charmaz, Sonoma Eyalet Üniversitesi Yazma Programı Müdiresi ve Sosyoloji Profesörü. Kitapta Bulunan Konu Başlıkları - Grounded Teoriye Davet - Zengin Veri Toplama - Ayrıntılı Röportaj (Görüşme) Hazırlama ve Yapma - Grounded Teori Çalışmalarında Görüşme (Röportaj) - Grounded Teoride Kodlama Uygulama Yöntemleri ve Başlangıç Kodlaması Mantığı - Odaklı Kodlama ve Dahası - Memo (Hatırlatıcı Notlar) Yazma - Kuramsal (Teorik) Örnekleme, Veri Doyumu ve Sınıflandırma - Grounded Teori Çalışmalarında Teori Oluşturmayı Yeniden Yapılandırma - Sembolik Etkileşimcilik ve Grounded Teori - Taslak Yazımı - Araştırma Sürecinin Değerlendirilmesi
  42,63  TL43,50  TL
 • Bilimsel Yöntem ve Araştırma Teknikleri

  Karton Kapak
  1.BÖLÜM : Bilimsel Yöntem ve Araştırma Nedir ? 2.BÖLÜM : Sosyal Bilimlerde Yöntem ve Araştırma Teknikleri 3.BÖLÜM : Bilgi Toplama Teknikleri 4.BÖLÜM : Analiz Teknikleri 5.BÖLÜM : Sosyal Bilimlerde Nasıl Bir Yöntem Kullanılmalı ?
  14,70  TL15,00  TL