Çok Dilli Konuşma Kılavuzları Kitapları

Yayınevi/Marka
14 öğeden 1-14 arası gösteriliyor.
Sayfa  1 - 1
 • Advanced Grammer And Translation

  Karton Kapak
  İngilizce Dilbilgisinde ve diğer dillerin dilbilgisi kurallarında, öğretme çeşitleri oldukça fazla sayıdadır. Bu kitapta da ilkinde olduğu gibi, dilbilgisi kuralları ve yapıların kullanım şekilleri metinler aracılığı ile, hem İngilizce hem de Türkçe açıklamalı bir şekilde, bütünden tekiler gidiş yöntemi esas alınarak hazırlanmıştır. Metinler ileri seviyede dilbilgisi yapısına sahiptir. Metinlerle, kuralları açık bir dille anlatılmış, eklimeler ve yapılar kullanım şekilleri ile birlikte belirtilmiştir. Kitap: 30 ana bölüm ve 320 den fazla yan bölüm, yaklaşık 13 - 15 sayfalık ana bölüm açıklamalarından oluşturulmuştur. Her ana bölüm için kitap arkdasında sorular hazırlanmış ve cevapları verilmiştir. Metinler dikkatli bir şekilde verilen yapılarla berbaer incelendiğinde İngilizce dilbilgisini detaylı bir şekilde öğrenmek mümkün olacaktır.
  12,75  TL15,00  TL
 • İngilizce Aktif Sözlük

  Sert Kapak
  İngilizcede En Önemli 15.415 Madde Başı Sözcük Bu Sözcüklerden Türetilmiş 3.028 Yeni Yan Giriş Bu Sözcüklerin Eşanlamlısı 38.541 Sözcük Aynı Sözcüklerin Zıt Anlamlısı 4.120 Sözcük Sırasıyla İngilizce'de En Sık Kullanılan İk 1000,2000,3000 Sözcük Birbirine Benzeyen, Karıştırılan, Sık Sık Yanlış Kullanılan Ya Da Kullanımı Zor Olan Tam 939 Örnek Sözcük Bu Sözcüklerin Yanlış Ve Doğru Kullanımlarını Gösteren 23.084 İngilizce Örnek Cümle, Bu Cümlelerin Türkçe Çevririleri Doğru Kullanımı Gösteren Gramatik Kurallar Ve Açıklamalar
  47,85  TL55,00  TL
 • Pratik İngilizce Konuşma Kılavuzu

  Karton Kapak
  - Değişik konularla ilgili pratik cümleler içeren bu kitapta örnek cümleler ve konuşma kalıplarını, - İngilizce dilbilgisi özetini, - En uygun ve güncel karşılıkları ile İngilizce - Türkçe - Türkçe - İngilizce sözlüğü, - Konuların sunuluşları ve okunuşların verilmesi açısından bu kitap size pratik İngilizce konuşmak için yardımcı olabilecek ideal bir kaynak olacaktır.
  11,25  TL12,50  TL
 • Yeni Başlayanlar İçin İngilizce Dil Bilgisi - Let's Learn English

  Karton Kapak
  İngilizce, MS 1000 yıllarına kadar Alman dilinin diyalekti şeklinde gelişen bir dil olmuştur ki bu döneme Eski İngilizce dönemi demekteyiz. 10. ve 11. yüzyıllarda Britanya'yı işgal eden Norveçli kavimlerin dili Eski Norveççenin ve 1066 yılında adayı işgal eden Fransızca konuşan Normanların dili, İngiliz dili etkilemiş; 1400'lü yıllara kadar süren, Orta İngilizce dönemi denilen dönemde İngilizceye yoğun bir şekilde Fransızca sözcük girişi olmuştur. Bu dönemden sonra 1700'lü yallara kadar süren Erken Modern İngilizce döneminde, özellikle Latince ve Yunancadan İngilizceye yoğun sözcük göçü olmuştur. Böylece günümüz İngilizcesi; Almanca, İskandinav dilleri, Latince ve Yunancanın birbiri içine geçtiği; bu dillerde aynı anlamlara gelen sözçüklerin değişik anlam renkleri altında kullanıldığı bir dil haline gelmiştir. Bu özellik, bir anlamda Arapça, Farsça ve Türkçe aynı anlama gelen sözcüklerin, değişik anlam renkleri altında kullanıldığı Türkçeye benzetilebilir. 1700'lü yıllardan günümüze kadar gelen, Modrn İngilizce döneminde de İngiltere'nin sömürgeci yayılması, Amerikan devletler sisteminin ortaya çıkışı ve İngiliz dilinin nispeten kolay öğrenilme özelliği İngilizcenin tüm dünyada ortak bir iletişim dili, bir Lingua Franca olarak ortaya çıkmasına neden olmuştur.
  22,32  TL24,00  TL
 • İngilizce Konuşma Kılavuzu

  Karton Kapak
  Kitapta değişik konularda (gramer, iletişim, yolculuk, barınma, yeme-içme, spor, alışveriş, sağlık vb.) pratik cümleler ve konuşma kalıpları bulunmaktadır. Konuların sunuluşu ve okunuşlarının verilmesinin yanında sayfa renklendirilmesi ile de kitapta kolaylıkla istenen bölüme erişim sağlanmıştır. Kitabın sonunda Türkçe/İngilizce - İngilizce/Türkçe sözlük de bulunmaktadır. Temel bir başucu kitabıdır.
  26,95  TL27,50  TL
 • Büyük Çeviri Sözlüğü

  Büyük Çeviri Sözlüğü

  Karton Kapak
  Değişik yapılardaki kelime grupları, geniş bir yelpazede karşımıza çıkabilecek okuma metinlerinde, İngilizce çeviri yapan ya da akademik çalışmalar yapan kullanıcıları zor durumda bırakabilir. Bir cümleyi çevirirken karşı dildeki kullanımları hesaba katmak, kendi bireysel duygularından kaçınmak gerektiğini daima göz önünde bulundurmak gerekliliği akademik bir çalışmanın kriterlerindendir. Kimi zaman cümleyi tam olarak kilitleyen kimi zaman da anlaşılmasını zorlaştıran etkenler olarak mutlaka bilinmesi gereken birtakım karmaşık ifadeleri ararken yukarıda bahsettiğimiz önyargılardan uzak durmak ne kadar olasıdır? Piyasadaki diğer sözlüklerden farklı olarak Büyük Çeviri Sözlüğü, sizi bu türden endişelerden kurtaracak nitelikte ve yol gösterici olarak hazırlandı. İyi bir çeviri yapmak sadece dilbilgisi veya kelime bilgisi ile yetinmekle değil aynı zamanda sözlükte de görebileceğiniz gibi bazı zor ifadelerin de bilinmesini gerektirebilir. Bol okuma çalışması yaptığınızda, kelime ve dilbilgisi yeterliliğinin yanı sıra bu türden ifadelere de aşina olunma zorunluluğunu da hissedeceksiniz. Büyük Çeviri Sözlüğü, bu konuda elinizin altında bulundurabileceğiniz yegâne yardımcılardan biri olacaktır. Büyük Çeviri Sözlüğü, başka kaynaklarda bulamayacağinız/bulamayabileceğiniz karmaşık yapıları alfabetik sıralamada vermektedir. Genişletilmiş yeni baskısıyla, çeviri çalışmalarınızın yanı sıra YDS. LYS DİL, TOEFL, IELTS gibi akademik sınavlarda da ufkunuzu aydınlatacak benzersiz bir yardımcı kaynaktır.
  25,00  TL
 • İngilizce Konuşma Kılavuzu

  İngilizce Konuşma Kılavuzu

  Karton Kapak
  Günlük Yaşamda ve Gezilerde Karşılaşılabilecek Her Durumda Yardımcınız!   - Kolaylıkla anlayabileceğiniz şekilde özetlenmiş İngilizce gramer kuralları - Yaşamın her anında, her sosyal ortamda gerekebilecek konuşmalar - Günlük yaşamda karşılaşılabilecek durumlarla ilgili önemli kalıplar ve konuşmalar - İngiltere' deki sosyal yaşam ve kültür hakkında güncel açıklamalar, kısa ve yararlı bilgiler, resimler ve kent haritaları - Her an, her yerde iletişim kurmanızı kolaylaştıracak kapsamlı Türkçe - İngilizce, İngilizce - Türkçe sözlük
  Temin Edilemiyor
 • İspanyolca Konuşma Kılavuzu

  İspanyolca Konuşma Kılavuzu

  Karton Kapak
  Günlük Yaşamda ve Gezilerde Karşılaşılabilecek Her Durumda Yardımcınız!   - Kolaylıkla anlayabileceğiniz şekilde özetlenmiş İspanyolca gramer kuralları - Yaşamın her anında, her sosyal ortamda gerekebilecek konuşmalar - Günlük yaşamda karşılaşılabilecek durumlarla ilgili önemli kalıplar ve konuşmalar - İspanya’daki sosyal yaşam ve kültür hakkında güncel açıklamalar, kısa ve yararlı bilgiler, resimler ve kent haritaları   Her an, her yerde iletişim kurmanızı kolaylaştıracak kapsamlı Türkçe - İspanyolca, İspanyolca - Türkçe sözlük
  Temin Edilemiyor
 • Şoförler için Pratik İngilizce

  Şoförler için Pratik İngilizce

  Karton Kapak
  Elinizdeki kitap, "Meslekler İçin İngilizce Dizisi"ni oluşturan ve sekreterler, otel personeli, satış elemanları (tezgahtarlar), garsonlar, şoförler (tüm araç sürücüleri) gibi çeşitli meslek sahiplerine gerekli pratik İngilizce bilgileri veren Fono yayınlarından biridir.Bu dizideki kitapların ortak özelliği, konularındaki pratik bilgileri en kolay anlaşılır ve çok rahat uygulanabilir bir biçimde vermeleri ve İngilizce bilenlere olduğu kadar bilmeyenlere de istedikleri anda ve yerde öğretici ve zorluktan kurtarıcı olmalarıdır.
  Temin Edilemiyor
 • Pratik İngilizce Konuşma Kılavuzu

  Pratik İngilizce Konuşma Kılavuzu

  Karton Kapak
  *1000'in üzerinde deyim *Seyahat için uygun bilgiler *İş adamları için hazırlanmış özel bölüm *Kolay anlaşılabilir telatelaffuz Renkli özel bölümler *Karşı karşıya kalabileceğiniz örnek konuşamalar Temel Bilgiler, Varış, Otel, Banka, Postane, Sağlık, Alışveriş, Seyahat, Dışarıda Yemek, Arkadaşlık Kurmak, Ticari Terimler, Ülkeler ve Kullanılan Ticari Dilleri Listesi, Sözlük.
  Temin Edilemiyor
 • Satış Elemanları için Pratik İngilizce

  Satış Elemanları için Pratik İngilizce

  Karton Kapak
  Bugün bir yabancı dil, özellikle İngilize dilini bilmek herkes için bir gereksinme olmuştur. Ama bazı meslekler vardır ki o meslektekiler için yabancı dil gereksinmeden öte bir zorunluluktur.Elinizdeki kitap, "Meslekler İçin İngilizce Dizisi"ni oluşturan ve sekreterler, otel personeli, satış elemanları (tezgahtarlar), garsonlar, şoförler (tüm araç sürücüleri) gibi çeşitli meslek sahiplerine gerekli pratik İngilizce bilgileri veren Fono yayınlarından biridir.Bu dizideki kitapların ortak özelliği, konularındaki pratik bilgileri en kolay anlaşılır ve çok rahat uygulanabilir bir biçimde vermeleri ve İngilizce bilenlere olduğu kadar bilmeyenlere de istedikleri anda ve yerde öğretici ve zorluktan kurtarıcı olmalarıdır.
  Temin Edilemiyor