Fransızca Kitapları

Yayınevi/Marka
47 öğeden 1-16 arası gösteriliyor.
Sayfa  1 - 3
 • Fransızca Fiil Zamanları ve Dilbilgisi Tablosu

  Karton Kapak
  FİİL ZAMANLARI VE FRANSIZCA DİLBİLGİSİ
  6,30  TL7,00  TL
 • Fransızca İlk Adım (2 CD’li)

  Karton Kapak
  Fransızca İlk Adım Fransızcada İlk Adım, Fransızcayı kolay bir şekilde öğrenmek isteyenler için hazırlanmış KENDİ KENDİNE ÖĞRENME kitabıdır. Konuların çok açık ve kolay öğrenilebilir biçimde ve ayrıca anlamayı daha da kolaylaştırması için bir çok resimlerle süslendiği bu kitapta kendi kendine öğrenenler göz önünde tutulduğu için öğretim uygulamalı bir şekilde yapılmış ve uygulama sorularının cevapları da kitabın sonunda yer almıştır. Bu kitapta amaç, yabancı dili rahat bir şekilde öğrenmek isteyenlere kolay, rahat ve zevkli bir öğretimi en yararlı ve temel oluşturacak biçimde veren bir kaynak olmaktır.
  34,80  TL40,00  TL
 • Hızlı Fransızca 1. Basamak (2Kitap + 3 CD)

  Karton Kapak
  HIZLI FRANSIZCA Seti Fransızca'yı hiç bilmeyenlere bu dili en başından başlayıp hem kolay hem de hızlı bir şekilde öğretmek prensibine göre hazırlanmıştır. HIZLI FRANSIZCA dizisinin ilki olan bu set: 2 kitap, 2 CD'den oluşmaktadır. Fransızca öğrenmeye başlayanlar önce kitabını izleyerek bir miktar ilerledikten sonra, CD'leri dinleyerek öğrenmelerini sürdürmelidirler.
  77,43  TL89,00  TL
 • 30 Günde Fransızca (kitap + 3 CD)

  Karton Kapak
  Fransızcayı, hiç zorlanmadan,kolayca, doğru olarak ve sağlam bir temele oturtarak, kitaptan ve Cd lerinden takip ederek, kendi kendinize çalışarak ve sadece kısa bir süre ayırarak 30 gün içinde Fransızcanın temeline sahip olmanızı sağlıyor.
  40,02  TL46,00  TL
 • Fransızca Sözcük Bilgisi

  Karton Kapak
  Sözcükler yalnızca sözlüklerde tek başlarına bulunurlar. Bir sözcüğün gerçek anlamı / anlamları farklı bağlam ve durumlarda kullanıldıklarında ortaya çıkar. Bu kitapta, Fransız dilinin söz varlığında yer alan pek çok sözcük, biçim, anlam, işlev ve değer açısından incelenmiştir. Ad, sıfat, zamir, fiil ve bağlantı öğelerine ayrılan bölümlerde her sözcük sınıfının belirgin ve ayrıksı özellikleri ayrıntılı biçimde, değişik örneklerle sunulmuş ve alıştırmalarla desteklenmiştir. Alıştırmalarda her dil düzeyi ve çok çeşitli metin türleri (yazınsal metinler ile gazete makaleleri, ilanlar... gibi yazınsal olmayan metinler) kullanılmıştır. 47 çizelge, 278 alıştırma ve çözümlerinin yanı sıra, yansıma sözcükler, eşsesli sözcükler, kısaltmalı sözcükler, ikilemeler, dile yeni girmiş sözcükler ve atasözleriyle, Fransızca Sözcük Bilgisi kitabı, okuruna olabildiğince geniş bir alan sunarak, yardımcı olmayı hedeflemiştir   Konu Başlıkları Sözcük (Le Mot, Le Lexème) Ad (Le Nom) Sıfat (L’adjectif) Zarf (L’adverbe) Fiil (Le Verbe) Bağlantı Öğeleri (Les Connecteurs) Yansıma Sözcükler (Les Onomatopées) Eşsesli Sözcükler (Les Homonymes) Kısaltmalı Sözcükler (Les Mots Tronqués) İkilemeler (La Réduplicatıon – Mots Redoublés) Yeni Sözcükler (Les Mots Nouveaux; Le Néologisme) Fransız Atasözleri (Les Proverbes Français)
  25,97  TL26,50  TL
 • Fransızcada Söyleyiş Yöntemleri, Sesbilgisi

  Karton Kapak
  Uzun süre, yurt dışında yürüttüğü çalışmalarını Türkiye’de devam ettiren ve yıllardan beri çeşitli üniversitelerde “phonétique - sesbiligisi” ve “phonologie - sesbilim” dersleri veren, Fransızcanın nasıl söylenmesi gerektiğiyle ilgili ayrıntılı çalışmalar yapan yazarın kaleme aldığı kitap, gözden geçirilmiş ve genişletilmiş 3. baskısını yapmıştır. Kitabın ilk iki baskısının ardından gerek akademisyenlerden ve öğrencilerden gerekse kitabı kullanan okuyuculardan gelen istek ve öneriler de dikkate alınarak, kitabın daha kullanıcı dostu olması sağlanmıştır. Bu çalışma ile Fransızcada harflerin nasıl telaffuz edileceği, özellikle de hangi harflerin hangi sesleri verdiği açıklanan 800’den fazla örnekle öğrenilebilir, eğer söyleyiş yanlışlarınız varsa bunları düzeltme yöntemlerini öğrenebilirsiniz. Bunun dışında, seslemi, seslemlere ayırmayı, cümlede vurgulamayı, vurgulama çeşitlerini, tonlamanın nasıl yapıldığını da öğrenebilirsiniz. Kısacası bu kitap, Fransızca kelimelerin söyleyişinde güçlük çekenlere ve söyleyişi öğrenmek isteyenlere rehber bir kitap olacaktır. Kitap, Fransızca eğitim gören öğrencilere / eğitim veren eğitmenlere olduğu kadar, Fransızca dil sınavlarına hazırlananlara ve kendini geliştirmek isteyenlere de hitap etmektedir.   Konu Başlıkları; Sözlü İletişim ve Sesbilimleri Seslerin Çıkarılışı ve Algılanışı Ünlüler ve Ünsüzler Ağız Ünlülerini Hangi Harfler Verir? Açık ve Kapalı “e” Sesleri Nasıl Söylenir? Geniz Ünlülerini Hangi Harfler Verir? Vurgu Nedir? Cümlede Vurgu Nasıl Kullanılır? Berkitme Vurgusu Tonlama ve Konuşmadaki İşlevleri Fransızcada Kaç Tonlama Vardır? İşlevleri Ulama Nasıl Yapılır? Ulama Ünsüzleri Ulama Yapılması Gereken Durumlar Söyleyiş Yanlışlarını Düzeltme Yöntemi
  15,58  TL15,90  TL
 • Fransızcada İlgeç ve Bağlaçları Kullanma Kılavuzu

  Karton Kapak
  Türkiye'de alanda tek olan bu kitapta amaç, Fransızca'da temelden ileri düzeye kadar cümle kuruluş biçimlerini öğrenmek isteyenlere ve bu dilde seviyesini geliştirmek isteyenlere yardımcı olmaktır. Fransızca'da düşüncelerini anlatma, cümle kurma ve çeviri yapma sürecinde güçlüklerle karşılaşanlar için vazgeçilmez bir başvuru kitabı niteliğindedir. Türkçe-Fransızca Karşılaştırmalı olarak hazırlanan Fransızca'da İlgeç ve Bağlaçları Kullanma Kılavuzu, Anlatım Dilbilgisi –2– (Guide pour l'emploie des préposition et des conjonctions ) adlı çalışma, Fransızca öğrenenler için zorluk oluşturan İlgeç ve Bağlaçların cümle içerisinde nasıl kullanıldığını örneklerle incelemektedir. Kitapta kullanılan örnekler; roman, öykü, gazete, dergi ve bilimsel kitaplardan özenle seçilmiştir. Yaklaşık 40155 örnek cümle ve Fransızca'da en sık kullanılan 583 ilgeç ve bağlaç Türkçe karşılıklarıyla verilmiştir. Fransız Dili ve Eğitimi, Fransızca Mütercim –Tercümanlık ve Fransız Dili ve Edebiyatı bölümünde lisans, yüksek lisans ve doktora yapanlar. Her düzeyde Fransızca dil sınavlarına hazırlananlara (YDS, Doçentlik ÜDS, tıpta uzmanlık TUS, çeşitli özel ve devlet kurumlarının sınavları, ÖSYM yabancı dil sınavlarında vb. ) büyük kolaylıklar sağlayacak Fransızca'daki seviyelerini ve başarılarını önemli ölçüde artıracaktır.   Konu Başlıkları İlgeç ve Bağlaçları Kullanma Yöntemi Bütün Bağlaçların Türkçedeki Karşılıkları Her Bağlaç için Örnek Cümleler 583 İlgeç ve Bağlacın Cümle İçerisinde Kullanımı Fransızcada Cümle Kuruluşu Temel Cümle Bilgisi İleri Düzeyde Cümle Bilgisi Anlatım Dilbilgisi Yeni Sözcükler Öğrenme Cümle Kuruluşunu Öğrenme
  36,75  TL37,50  TL
 • Büyük Yazar (derece 1-B)

  Karton Kapak
  Bu kitap, belirli bir sözcük çerçevesi içinde ve en basit Fransızca'yla yazılmış hikayelerden oluşmuştur. Kitabın özelliği her Fransızca sayfanın karşısında Türkçe çevirisinin bulunması ve ayrıca her hikaye sonunda onunla ilgili sorular ve cevapların yer almasıdır. Bir yıllık Fransızca öğrenimi sonunda rahatça okunabilecek kolaylıkta olan bu kitap Fransızca hikayeler serisinin en basit düzeyi olan 'birinci derece' kitaplarından biridir.
  12,18  TL14,00  TL
 • Fransızca / Türkçe - Türkçe / Fransızca Büyük Sözlük

  Sert Kapak
  İtalyanca Büyük sözlükte bu büyüklük kapsamında Türkiye'de ilk olarak hazırlanmış dönüşümlü bir sözlüktür. 135 bin sözcük içermektedir. Çeşitli anlamların önem sırasına göre yer almış olduğu güncel bir yapıdır.
  73,08  TL84,00  TL
 • Fransızca Deyimler

  Karton Kapak
  Bu kitapta Fransızcada en çok kullanılan deyimler basitten zora doğru bir sıra izleyerek yer alıyor. Her deyimin Türkçe karşılığı verildikten sonra, bu deyimle yapılmış üç örnek cümle verilmiş durumda. Her Fransızca cümlenin Türkçe karşılığı altında yer alıyor. Her on dört deyimden sonra o deyimlerle cevaplandırılacak sorular var. Bu soruların doğru cevapları kitabın sonunda bulunuyor. "Fransızca deyimler" kitabı Fransızca öğrenmekte olanlar için çok yararlı ve gerekli bir yardımcı kitaptır.
  13,92  TL16,00  TL
 • Zengin ile Yoksul (derece 1-A) (CD’li)

  Karton Kapak
  Bu kitap belirli bir sözcük çerçevesi içinde ve en basit Fransızca'yla yazılmış hikayelerden oluşmuştur. Kitabın özelliği her Fransızca sayfanın karşısında Türkçe çevirisinin bulunması ve ayrıca her hikaye sonunda onunla ilgili sorular ve cevapların yer almasıdır. Bir yıllık Fransızca öğrenimi sonunda rahatça okunabilecek kolaylıkta olan bu kitap Fransızca hikayeler serisinin en basit düzeyi olan "birinci derece" kitaplarından biridir.
  22,62  TL26,00  TL
 • Fransızca Okunuş - Söyleniş Kuralları

  Karton Kapak
  Bu kitap Fransızca öğrenmeğe yeni başlayanları olduğu kadar ilerlemiş durumda olanları da Fransızcanın telaffuzu konusunda çeşitli zorluklardan kurtaracak en güvenilir bir rehberdir. Kitabın ikinci özelliği Fransızcada en çok kullanılan 2000 kelimeyi okunuşları ve Türkçe karşılıklarıyla vermesidir.
  12,18  TL14,00  TL