İtalyanca Kitapları

Yayınevi/Marka
24 öğeden 1-16 arası gösteriliyor.
Sayfa  1 - 2
 • İtalyanca İlk Adım (3 CD’li)

  Karton Kapak
  İtalyancada ilk adım, İtalyancayı hiç bilmeyenler için kendi kendine öğretmeyi amaçlamaktadır. Resimli ve 2 adet CD’lidir. CD’ler kitabı takip eder sesli CD’lerdir. Kitap içersinde uygulamalar yer almaktadır cevapları kitabın arka sayfasında verilmektedir. En basit ve kolay anlaşılır bir üslupla hazırlanmıştır.
  32,40  TL40,00  TL
 • Herkes İçin Yapısal Yolla İtalyanca 2

  Karton Kapak
  “Herkes İçin Yapısal Yolla İtalyanca”, 1974’te yayımlandığında, Damla daha dünyada bile yoktu. Dolayısıyla elinizdeki yapıtın da ortaya çıkması için, önce Damla’nın 1984’te doğması, sonra  büyümesi, bugüne gelmesi ve babasına yardımcı olması gerekiyordu. İtalyanca’yı öğrenenlerce çok istenen, onlara çok yararlı olacağını bildiğimiz ve umduğumuz bu yapıt aracılığıyla, onların bildiklerinin uygulamaya da konduğunu görmeleri amacıyla yalnızca “Alıştırmalara Karşılıklar”la yetinmedik, bir o kadar da “İtalyanca’dan-Türkçe’ye, Türkçe’den-İtalyanca’ya Çeviri Örnekleri” ekledik. Konuşulduğu ülkede bile gerektiği gibi öğrenilmesi çok çaba isteyen, her yabancı dilin, başka ülkelerde öğretilebilmesi/öğrenilebilmesi için, gerçekte beş yüz sayfalık değil, binlerce sayfalık kitaplar da bir yere dek yeterli olabilir. Bu nedenle, aşağı yukarı bütün kuralları, binlerce sözcüğü öğrenip, alıştırmaların karşılıklarını verdikten sonra da o yabancı dilin peşini bırakmamak, sürekli onunla ilgilenmek, özellikle o dille ilgili çeviriler yapmak, başkalarınca yapılmış çevirileri de elden geldiğince karşılaştırmalı olarak incelemek gerekir. Sözümüzü şöyle bitirelim: Yabancı dil sevgili gibidir. Sevgiliyi de sürekli sevmelisiniz, onun peşini hiç bırakmamalısınız. Siz onun peşini bırakırsanız o da sizi bırakır gider. Kalıcı sevgili olmasını istiyorsanız onun peşini bırakmayın, hep sevin. Unutmayın! Asım Tanış - Damla Tanış
  16,56  TL23,00  TL
 • Çok Konuşan Adam (derece 1-B)

  Karton Kapak
  Bu kitap belirli bir kelime çerçevesi içinde ve en basit İtalyanca'yla yazılmış hikâyelerden oluşmuştur. Kitabın özelliği her İtalyanca sayfanın karşısında Türkçe çevirisinin bulunması ve ayrıca her hikâye sonunda onunla ilgili sorular ve cevapların yer almasıdır. Bir yıllık İtalyanca öğrenimi sonunda rahatça okunabilecek kolaylıkta olan bu kitap İtalyanca hikâye serisinin en basit düzeyi olan "birinci derece" kitaplarından biridir. Aynı derecede olan diğer iki kitap: "RIDE BENE CHI RIDE ULTIMO - SON GÜLEN İYİ GÜLER" ve "CARLO E IL SUO GATTO - CARLO VE KEDİSİ adını taşımaktadır.
  9,72  TL12,00  TL
 • Son Gülen İyi Güler (derece 1-A)

  Karton Kapak
  “La Collana dei Libri in Italiano” – İtalyanca Kitaplar Serisi, İtalyancayı az, orta, iyi ve çok iyi bilenler için hazırlandı. Bu kitapları hazırlayanlar, iyi İtalyanca bilen İtalyada yaşayan bir Türk ile iyi Türkçe bilen uzun süre Türkiyede kalmış bir İtalyan’dır. Nisan 2006’da yayımlanan “Nasreddin Hoca - Semin e Emanuela a Istanbul e a Roma” ve “Le Mille e una Notte & Le Avventure di Pinocchio”, serinin 2.ve 3. seviyesindeki kitaplarıdır. Şimdi de Ekim 2006 itibariyle tüm kitapçı ve marketlerde bulabileceğiniz bu serinin ilk kitabı yayımlanıyor. “La Vita di una famiglia Italiana”, Italyanca öğrenmeye yeni başlamış her yaşa hitap etmektedir. İtalyan bir ailenin bir gününü 50 kisa öyküyle anlatan, bu arada gündelik konuşmaları vermeyi hedefleyen bu kitap, okuyusunu bekliyor… Her bir sayfanın altında, öykü içinde geçen bilinmeyen sözcüklerin cümle içinde kullanıldığı dipnotlar bulunmaktadır. Bu sayede, okuyucu sürekli olarak sözlüğe bakma gereksinimi duymaksızın kitabı rahatlıkla okuyabilmektedir. Ayrıca, kitabın sonunda öykülerle ilgili yanıtlarıyla birlikte sorular ve alıştırmalar da bulunmaktadır. Bu kitapların İtalyanca öğrenen ve öğretenlerin ilgisini çekeceğini umuyoruz.
  9,72  TL12,00  TL
 • İtalyanca Konuşma Kılavuzu Dilbilgisi - Sözlük

  Karton Kapak
  - Söylenişleri ve Türkçe karşılıkları ile birlikte 3000’den fazla tümce, deyim ve sözcük, - Geniş kapsamlı İtalyanca bilgisi, - Söylenişleri ile birlikte İtalyanca-Türkçe ve Türkçe-İtalyanca sözlük. Diğer İtalyanca konuşma kılavuzlarından farklı olarak, çok geniş kapsamlı dilbilgisi ile Türkçe-İtalyanca ve İtalyanca-Türkçe bir sözlük içeren bu kitap, İtalyanca konuşan kişilerle iletişim kurmanıza olduğu kadar, İtalyanca bilginizi geliştirmenize de yardımcı olmayı amaçlamaktadır. Konuşma Klavuzu bölümünde, Türkçe-İtalyanca olarak, söylenişleri ile birlikte verilen 3000’den fazla günlük konuşma örneği ile, tüm iletişim gereksiniminizi karşılayabilir; ayrıca, Dilbilgisi bölümündeki ayrıntılı açıklamalardan ve Sözlük bölümünden yararlanarak, yeni tümce ve deyimler oluşturabilirsiniz.
  19,75  TL25,00  TL
 • İtalyanca Konuşma Rehberi ve Pratik Sözlük

  Karton Kapak
  Boyut Yayın Grubu ve BBC işbirliği ile İtalyanca Konuşma Rehberi&Pratik Sözlüğünü yayımladı. Philippa Goodrich tarafından kaleme alınan, dil danışmanlığını ise Mariangela Palazzi-Williamsın yaptığı kitap; gezginler, işadamları ve öğrenciler için kılavuz niteliğinde. Renklendirilmiş bölümlerle net, kolay takip edilebilir biçimde hazırlanan kitap; otel rezervasyonu, toplu ulaşım araçlarını kullanmak, yemek sipariş etmek ve yeni arkadaşlar edinmek için yardımcı ifadeler içeriyor. Binlerce gerekli kelime ve cümle kalıplarının bir araya getirildiği kılavuz yardımıyla İtalyanca konuşmak hem kolay hem de keyifli bir süreç olacak.
  11,18  TL14,90  TL
 • Preparazione al CELI 2 (İtalyanca sınavına hazırlık) B1

  Karton Kapak
  CELI 2 İtalyanca sınavına hazırlık (B1)Materiale per la preparazione alla prova scritta. Livello intermedio (B1)Preparazione al Celi 2 mira ad aiutare gli studenti che desiderano sostenere la prova d’esame del Celi 2, livello B1.Il libro offre una grande varietà di testi autentici, tratti dal sito o da riviste e quotidiani nazionali o locali. (a volte adattati per il livello Celi 2). Una varietà è data anche dali tipo di testo scelt testi narrativi, descrittivi, argomentativi, informativi.Preparazione al Celi 2 è suddiviso in due sezioni: Sezione A, Comprensione della lettura Sezione B, Produzione di testi scritti In chiusura del volume, lo studente ha la possibilità di esercitarsi su una Prova completa dell’esame, i cui Fogli delle Risposte vengono forniti in un fascicolo allegato.Preparazione al Celi 2 può essere usato sia in una classe di lingua sia, grazie alle chiavi, in autoapprendimento.Il volume contiene materiale didattico corrispondente a oltre 10 prove d’esame.Tutti gli esercizi in versione interattiva, così come altre risorse e strumenti, saranno presto disponibili su i-d-e-e, la prima piattaforma didattica per studenti e insegnanti.
  61,50  TL75,00  TL
 • Aşkın Dili İtalyanca Gramer

  Karton Kapak
  Ciao! (Selam!) En popüler diller arasında olup, hak ettiği yerde olmadığına inandığım İtalyanca'yı öğrenirken karşılaştığım zorlukları düşünerek bu kitabı yazmaya karar verdim. İtalyanca, kuralları olan, edatlar üzerine kurulu bir dildir. Edat sayısı çok fazla olmamasına rağmen öğrenirken en çok vakit alan kısım sanırım edatlar konusudur. Credo (inanıyorum); Kuralları olduğu kadar, okunuşu en kolay dillerden biri olan melodik dil İtalyanca'yı öğrenirken, sonunda muhteşem bir resme kavuşacağınız puzzle'ı tamamlama gibi düşünüp pes etmeden, bol tekrarlı, disiplinli bir şekilde hedeflediğiniz seviyeye gelebilirsiniz. Sono felice (mutluyum); çünkü bu kitapla İtalyanca'yı öğrenmek isteyip nereden başlasam diyen çok insana ulaşacağıma inanıyorum. Bana inananlara; Grazie mille per tutto! (Herşey için binlerce teşekkürler!) Arrivederci! (Görüşürüz!)
  32,80  TL40,00  TL
 • Carlo Ve Kedisi (derece 1-C)

  Karton Kapak
  Bu kitap belirli bir kelime çerçevesi içinde ve en basit İtalyanca'yla yazılmış hikâyelerden oluşmuştur. Kitabın özelliği her İtalyanca sayfanın karşısında Türkçe çevirisinin bulunması ve ayrıca her hikâye sonunda onunla ilgili sorular ve cevapların yer almasıdır. Bir yıllık İtalyanca öğrenimi sonunda rahatça okunabilecek kolaylıkta olan bu kitap İtalyanca hikâye serisinin en basit düzeyi olan biridir. Aynı derecede olan diğer iki kitap: "RIDE BENE CHI RIDE ULTIMO - SON GÜLEN İYİ GÜLER" ve "LUOMO CHE PARLAVA MOLTO - ÇOK KONUŞAN ADAM" adını taşımaktadır.
  11,34  TL14,00  TL
 • Hızlı İtalyanca 2. Basamak (2 kitap + 3 CD)

  Karton Kapak
  Kendi Kendine Hızlı İtalyanca 2.Basamak (2 Kitap+3 CD) HIZLI İTALYANCA Seti İtalyancayı hiç bilmeyenlere bu dili en başından başlayıp hem kolay hem de hızlı bir şekilde öğretmek prensibine göre hazırlanmıştır. HIZLI İTALYANCA dizisinin ikincisi olan bu set; 2 kitap, 3 CD den oluşmaktadır. İtalyanca öğrenmeye başlayanlar önce kitabını izleyerek bir miktar ilerledikten sonra, CD leri dinleyerek öğrenimlerini sürdürmelidirler.
  72,09  TL89,00  TL