Kafes
% 19indirim

Kafes

Sakın Gözlerini Açma
  • 23,00 TL18,63 TL

    hopi kampanyası
    0,93 Paracık
  • Tedarik Süresi 2 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

“Bir oturuşta ve parmakların arasındaki çıtırtılar hissedilerek okunması gereken bir kitap. Buna benzer bir korku öyküsü şimdiye kadar hiç anlatılmadı. Josh Malerman bu işi biliyor.”


-Hugh Howey


“Çok iyi, çok başarılı ve doğrudan yazılmış büyük bir takdirle okuduğum çarpıcı bir roman. Josh Malerman, işini hızlı konuşan ve ne yaptığını bilen bir meleğin edasıyla yapıyor.”


-Peter Straub


“Tüyler ürperten bir ilk kitap. Malerman okuyucuyu soğukkanlı ve acımasız anlatımıyla diken üstünde tutuyor. Hitchcock’un Kuşlar’ı, Stephen King’in en iyi işleri ve Jonathan Caroll’la karşılaştırılmayı hak eden sarsıcı bir macera.”


-Kirkus Reviews


“Stephen King hayranları bayılacak.”


-Publishers Weekly


Dışarıda bir şey var… Görülmemesi gereken korkunç bir şey… Ona atılan bir bakış kişiyi ölümcül bir deliliğe sürüklüyor. Ne olduğunu ve nereden geldiğini ise kimse bilmiyor.


Malorie ve iki çocuğu, olayların başlangıcından beş yıl sonra hayatta kalmayı beceren bir avuç insan arasındaydı. Nehrin kenarındaki terk edilmiş bir evde çocuklarıyla yaşayan Malorie, ailesinin güvende olabileceği bir yere gitmenin hayalini kuruyordu. Fakat onları bekleyen yolculuk tehlikelerle doluydu. Tek bir yanlış hamle ölümlerine yol açabilirdi. Ve onları takip eden bir şey vardı.


Bu bilinmeyene doğru gözbağının karanlığında yaptığı yolculukta Malorie sık sık geçmişi hatırlıyordu. Bilinmez tehlikenin karşısında bir araya gelerek hayatta kalmaya çalışan, kendisini de aralarına kabul ederek onu da kurtaran ev arkadaşları teker teker aklına geliyordu: Bir zamanlar yabancı olan bir grup insanın birer birer kapısını çaldığı evde kurdukları ortak hayat... Ancak sağ kalan ve kapılarını çalan insanlar arttıkça ortaya yüzleşmeleri gereken bir soru çıkmıştı: Herkesin aniden delirdiği bir dünyada kime güvenilebilirdi?


Josh Malerman, Kafes eserinde öyle bir korku öyküsü ele almıştır ki tarihte daha böyle bir korku hikayesi yoktur. Okuyucular, bu eseri okurken korkudan parmaklarını ısıracaklardır. Josh Malerman, Kafes eserini geceyi evde tek başınıza geçiriyorsanız sakın okumayın. Çünkü kalabalık içerisinde okunduğunda bile insanın içini ürpertiyor ve insanı müthiş derecede bir korku sarıyor. Yazar, bu eserinde hikayeyi öyle bir kurgulamış ki kitabı eline alan okur kitabı kesinlikle elinden bırakmak istemiyor. Okuma konusunda gerilimi ve macerayı seven okurlar bu eseri kesinlikle okumalıdır. Josh Malerman, Kafes eserinde insanlığın sonunu getirecek bir salgının dünyaya yayılması sonucunda bir grup insanın harekete geçerek bu salgına karşı savaş açmasını ve verdikleri korku dolu mücadeleyi ele almaktadır. Dışarıda görünce insanın ölümüne neden olacak şekilde insanı deli eden öyle korkunç bir şey var ki bu korkunç şeyi ne tanıyan ne de geldiği yeri bilen vardı. Malorie, olayların üzerinden beş yıl geçtikten sonra iki çocuğuyla hayatta kalmayı başarmış çok az insan arasında yer almaktaydı. Malorie, iki çocuğuyla beraber bir evde yaşamlarını sürdürse de kendisini bu evde güvende hissetmiyor ve çocuklarıyla beraber güvende olabileceği bir yere gitmeyi çok istiyordu. Ancak yolda öyle tehlikeler vardı ki sadece bir yanlış davranışları onları öldürebilirdi. Üstelik ne olduğunu bilmedikleri bir şey sürekli peşlerindeydi. Malorie’nin her şeyi göze alarak çıktığı bu karanlık yolculukta aklına sürekli geçmişi geliyordu. Ev arkadaşları hiç bilmedikleri bir tehlikenin karşısında hayatta kalma mücadelesi verirken Malorie’yi de yanlarına almış ve onun hayatını da kurtarmışlardı. Malorie, karanlık yolculuğunda bunların hepsini hatırlıyordu. Malorie, sağ kalan çok az sayıda insanla ortak bir hayat kursa da önlerinde mutlaka cevaplamaları gereken bir soru vardı. Bu mücadelede sağ kalanların aniden aklını yitirdiği bir ortamda kim kime nasıl güvenecekti? Josh Malerman, Kafes eserini okuyanlar, bu eseri okuduktan sonra yazarın acımasız kalemini görecekler ve okuyucuyu hiç düşünmediği kanısına varacaklardır.
Yorum Sayısı: 24

Soluk soluğa, hatta soluksuz okudum. Okurken kafamda filmini çektiğim kitaplardandı. Ama öyle bir konu ve anlatım düşünün ki, o filmi sadece çekmedim, izlemedim; o filmi yaşadım. Çoğu korku filmini izlerken bile onca görüntüye, sese, efekte rağmen gerilmezken, Josh Malerman'ın bu etkiyi sadece kelimelerle yaratabilmesi bence büyük bir bir başarı. Düşünün, meraktan hızlı hızlı okumak istiyorsunuz, ama içten içe de 'Acaba şimdi ne olacak? Ay o neydi ki şimdi?!' diye gerilip, her an bir şey...devamını oku

İ
İrem @Mybookheaven  -   16.03.2016

Kitabı sadece kurgusuyla okumayanlar, sizlere sesleniyorum! Lütfen kitabı alın, okuyun. Ben yazarın KAFES'i sadece bir roman yazmak için yazmadığına inanıyorum. İnsanlıkla ilgili çok güzel yerlere değinmiş. Bana cümlelerindeki anlamlar bir klasik tadı verdi, üslubu değil, cümlelerin derinlikleri. Kesinlikle normal bir gerilim romanı değildi. Eğer merak edip alırsanız, iyi okumalar diliyorum.

İ
İrem Şahin  -   23.02.2016

"Sakın gözlerini açma"

2014'ün en çok ses getiren romanıymış Kafes. En çok ses getiren demek, en iyi roman demek değildir, bunun farkında olmalı önce.

Gelin önce konusunu irdeleyelim, sonra kitabı yorumlarız

4 yıl önce, kimsenin ne olduğunu bilmediği bir yaratık, artık yaratık mı her neyse o bile bilinmiyor,, ortaya çıkar. Bunu görenler saniyesinde akıllarını kaybeder, Hasan Karacadağ filmlerindeki gibi adeta cin çarpmışa dönen bu kimseler çevresine ve kendisine...devamını oku

S
Süleyman Özcan  -   09.05.2016

Okurken inanılmaz gerildim ve elimden bırakamadım. Yazarın ilk kitabı olmasına rağmen çok başarılı ve çok sürükleyici.

B
Burçak Dönmez  -   10.02.2016

Bilindik felaket öykülerinden çok farklı ve sonuna kadar gizemini koruyor. Kendinizi karakterin yerine koyduğunuzda gerçekten rahatsızlık derecesinde o anı yaşıyorsunuz. Filmi yapılmadan okuyun. Kesinlikle tavsiye ediyorum.

F
Fahrettin Karabaş  -   02.10.2015

kurgusuyla akıcılığıyla kısacası tamamen mütiş bir kitap tam tamına bir gerilim kitabı okurkan heycandan kitabı kapatıp düşünmeye sevk ediyor ayrıca bi geçmişi bi şimdiki zamanıokuduğumuz için kitap dahada bir akıyor

M
Merve Çelikkan  -   21.09.2016

herkes uyuduktan sonra okuyamadığım roman. okurken filmini çektiğim/ çekilse nasıl olurdu diye sürekli düşüdüğüm roman. gerçekten gerilimi okurken çok rahat hissedebiliyorsunuz. sonunun biraz muamma olması tek olumsuzluğu.

M
Melike Şentürk  -   29.08.2016

Korkuyu iliklerinize kadar hissetmek istiyorsanız Josh Malerman, Kafes eserini mutlaka okumalısınız. Yazarın, eserinde yaratmış olduğu korku atmosferinde insanlar, birbirlerini ve kendilerini öldürüyor, deliriyor ama işin ilginç yanı buna neyin neden olduğunu bilmiyorlar. İnsanlar, normalde kendilerini bu tür tehlikelerden korumak için kapalı mekanlara giderler ama bu hikayede tam aksi yaşanıyor ve insanlar, hayatta kalmak istiyorlarsa dışarı çıkmak zorunda kalıyorlar. Bu eseri okurken öyle bir...devamını oku

Ç
Çiğdem Sümer  -   16.06.2016

Asıl korkumuz, bilmediklerimiz değil midir zaten

H
Hilal Esra İnce  -   23.05.2016

çok güzel bir gerilim romanıydı. Ama yazar insan olmakla ilgi çok güzel şeylere de değinmişti. hayretle okudum. Sadece sonu benim için tatmin edici değildi.

C
Ceyda Vardal  -   20.05.2016

Ben böyle kitapları çok severim çok güzel bi kitap oldugunu düşünüyorum okuyup size yorumlarımı ileticem ay çok heycanlıyım

A
Anonim  -   21.04.2016

2 günde biten mükemmel bir kitap daha. İnanılmaz kurgu, inanılmaz sürükleyici, film gibi bir gerilim... Şimdiki zaman ile geçmişe dönüşler yaşayarak çok hızlı ilerleyen bir kitap. Bitene kadar elimden bırakamadım. Devamı gelir mi bilmiyorum ama bence olmalı derim. Çünkü merak uyandıran bir şekilde bitti. Bu tarz romanları sevenlere mutlaka tavsiye ederim.

Y
Yasemin Şahin  -   03.04.2016

Kitaba büyük beklentilerle başlasam da, diğerleri gibi satırları yaşamadım. Sadece, benzetmeler iyiydi. Onun haricinde pek övgüye layık bulmuyorum. Gerilim vardı. Ancak garipti. Bir türlü kitaba odaklanamadım.

D
Dilara Taşdelen  -   02.04.2016

yeni bitirdim güzeldi fakat gerilim dolu bulamadım ürpetmedi bile ama filmi olabilir ayrıca 2. kitabı olmalı gibi geldi değişen dünyanın devamını merak ettim ve gary i çok merak ettim belki 2 kitapta gary ve o şeylerin üzerine daha çok bilgi olabilir

D
Dilek Filiz  -   18.03.2016

Josh Malerman, başından sonuna kadar gizemini koruyarak heyecanlı, gerilimli, sürükleyici bir roman yazmış. Yazar, karakterleri ve ruh halleri analiz etmekte oldukça başarılı. Kitap öyle merak uyandırıcı, öyle çarpıcı bir konuya sahip ki kesinlikle alıp okuyun, ben çok beğenerek okudum...

N
Nuray Durmuş  -   07.03.2016

Gerilim tarzı kitapları hiç sevmem. Ancak bu kitap güzeldi. Heyecanla okudum nitekim sonu benim pek hoşuma gitmedi. Kitabın başından sonuna dek öğrenmeyi beklediğim, yanıp tutuştuğum şey hakkında hiçbir bilgi vermedi bana. Nitekim güzel bir kitaptı, hakkını yememek lazım.

A
Aleyna Akkan  -   06.03.2016

kitap tam bir gizem, aslında korkuyorsunuz ancak bilinmezden, yarım kaldı gibi sonunda ama sanırım yazar ikinciyi yazma niyetinde. bence mutlaka okunması gereken çok sürükleyici bir kitap herkese tavsiye ederim.

V
Varol Gücer  -   18.02.2016

Yarım kaldı gibi ama kitap çok güzeldi..Alınması gereken sayılı kitaplardan

Z
Zeynep Eriman  -   16.02.2016

Gerilim tarzına pek sıcak bakmayan ben bir tavsiye üzerine okudum Kafes'i. Bitirdikten sonra neden bitti diye bi süre üzülmüşlüğüm vardır. Zira okuduğum muhteşem kitaplardan biridir. Öyle ki ben de çevremdeki herkese tavsiye ediyorum. Tavsiye ettiklerimden de hep aynı şeyleri işittim. Harika ve oldukça farklı bir kurgu! Ve artık fazlasıyla gerilim-korku okuyorum, sayesinde:)

Y
Yaprak Nuh  -   13.02.2016

Kitap için söyleyeceğim en güzel şey bu kitabı babil.com'un her hafta düzenli yapılan 9.90 kampanyasından almış olmam. Biz üç kafadar üç tane aldık, diğer iki arkadaşım okudu. Önceliği buna veremedim ancak anlattıkları kadarıyla da almayı düşünen varsa fiyatına bakmasın. Ya da babil.com'un 9.90 kampanyasına tekrar girmesini bekleyin :)

Y
Yusuf Korkmaz  -   11.02.2016

yazarın ilk kitabı olmasına rağmen başarılı buldum. ürpertici, gizemli ve sürükleyiciydi. okurken çok gerildim diyemem ama bu tarz gerilim romanları sevenlerin beğeneceğini düşünüyorum.

G
Gökçe Emiroğlu  -   04.02.2016

korkacaksınız neyden korktuğunuzu bilmeden ... neyden korktuğunuzu düşündükçe de daha çok korkacaksınız... belkide korkacak bir şey bile yoktur.. bu belirsizlik hoşunuza gidebilir de gitmeyebilir de karar sizin..

T
Tunahan Uygun  -   02.02.2016

Gerçekten oldukça başarılı bir kurgusu var. Son zamanlarda okuduğum en sürükleyici kitaptı. Yazar, karakterlerin duygularını çok güzel işlemiş. Okurken karakterlerle beraber gerilmemek elde değil. Özellikle Malorie karakterinin panik anlarında kendi kendisiyle konuşan iç sesi gerilimin tırmanmasına sebep oluyor. Çeviriyi de başarılı buldum. Birçok kişinin aksine umarım devam kitabı gelmez, bu şekilde çok daha iyi. Bir süre sonra tekrar okumak isteyeceğim kitaplar arasına çoktan girdi.

F
Fulya Güvengör Tekin  -   02.02.2016

Gerilim kitaplarına oldukça ilgili olmakla birlikte bu kitabın hiç sürekleyici olmadığını, bir sonunun olmadığını, sizi hayrete düşürmediğini ne yazık ki belirtmek isterim. Bu kadar olumlu yorumu nasıl yapmışlar anlamadım.

N
Nagehan Akan  -   08.10.2015