Kafesteki Kuş Neden Şakır, Bilirim
% 25indirim

Kafesteki Kuş Neden Şakır, Bilirim

  • 18,00 TL13,50 TL

    hopi kampanyası
    0,68 Paracık
  • Tedarik Süresi 1 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Maya Angelou bileğinde “İlgiliye” yazan bir etiketle, büyükannesi Bayan Henderson’a teslim edilmek üzere, kardeşi Bailey ile Arkansas’a yollandığında üç yaşındaydı. İki kardeş terk edilmişliğin acısını üzerlerinden atamadan ırkçılığın nefretiyle yüz yüze geldi. Büyükanneleri çocukları kanatları altına aldı. Fakat sadece kısa bir süre için. Zira Maya’nın zorlu yolculuğu daha yeni başlıyordu...


Kafesteki Kuş Neden Şakır, Bilirim otobiyografik bir roman: Yazar, şair, şarkıcı, dansçı, oyun yazarı ve öğretmen Maya Angelou’nun yedi kitaptan oluşan sıradışı ve ilham verici yaşamöyküsünün ilk cildi. Savunmasız, şiddet gören küçük bir kızın, ırkçılık ve  bağnazlıkla savaşarak güçlü bir karaktere; onurlu ve göz kamaştırıcı bir genç kadına dönüşmesinin öyküsü. 


İlk kez 1969’da Amerika’da yayımlanan Kafesteki Kuş Neden Şakır, Bilirim milyonlarca okurun kalbine dokunmuş ve düşüncelerini değiştirmiş, dünya çapında sevilen bir modern klasik. Ve tıpkı çocukluk gibi; üzerinden yıllar geçse de hatırlanacak, hem neşeli hem de yürek burkan anılarla dolu.


“Angelou yaşamıyla yüzleşirken öyle ağırbaşlı, öyle etkileyici ki Kafesteki Kuş Neden Şakır, Bilirim insanı yaşama karışmak üzere özgür kılıyor.”


- James Baldwin


“Hem dokunaklı hem de komik.”


- The New York Times


Yorum Sayısı: 1

modern klasikler arasına girmiş olmasına rağmen pek içim ısınmadı. bazen sıkıldığım bazen zevk aldığım oldu ama genel itibariyle derin izler falan bırakacak tarzda bir kitap olmadığını düşünüyorum. belki 60'ların Amerika'sında yaşayan siyahi ya da beyaz insanlar için çok anlam ifade ediyordur ama benim için o kadar anlam ifade etmedi açıkçası. en azından o dönemi az buçuk yaşatması kitabın tek artısı olabilir.

İ
İbrahim Kepceler  -   18.02.2016