Kafir
% 23indirim

Kafir

  • 34,00 TL26,18 TL

    hopi kampanyası
    1,31 Paracık
  • Tedarik Süresi 3 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

1497 Tibet’te peygamberin izinde iki keşiş Papa ve Medici ailesinin amansız savaşı Hıristiyanlara karşı bir koz ele geçiren Osmanlı Sultanı Leonardo da Vinci’nin İstanbul macerası Kimsenin çözmeye cesaret edemediği bir sır


Papa Alexander ve ailesi, papalığı bir hanedana dönüştürmek ve sonsuza dek Hıristiyanlara egemen olmak isterler. Onların bu planlarının karşısında ise Rönesans İtalyası'nın en önemli ailesi Mediciler bulunmaktadır.
Bu zıtlaşmanın merkezinde kalan, Medicilerin eski hizmetkârı Ferruccio de Mola, ölümü göze alacak kadar sevdiği karısı Leonora'yı kurtarmak için bir kez daha mücadele etmeye mecbur kalır.


Uzak Doğu'dan gelen yaşlı bir keşiş ve genç bir kadın, Osmanlı Sultanı II. Bayezid'in himayesine sığınır. Bayezid'in talimatları ve yanlarındaki çok gizli bir kitapla İtalya'ya gönderilirler. İtalya'ya giderlerken onlara rehberlik eden çok tanıdık bir isim vardır: Haliç'e bir köprü yapmak için İstanbul'a gelmiş olan genç, yetenekli ressam ve mimar Leonardo da Vinci.  Ancak yanlarında sadece unutulmuş bir felsefeyi, zorla gizlenmiş bir hakikati ve bütün insanlara umut ışığı olabilecek bir kitabı değil, ölümü de taşırlar.


“Martigli, okuyucusunu yakalayıp cadı avları, suikastlar ve entrikalarla dolu bir çağın karanlık yüzünde bir yolculuğa çıkarıyor.” 


- Il Venerdì di Repubblica


“Dan Brown’la kıyaslandığında Martigli çok daha iyi.” 


- Carlo Faricciotti, Famiglia Cristiana


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.