Kahve Tutkusu

Kahve Tutkusu

  • Geçici olarak temin edilemiyor
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Artık birçok insan sabah kalktığında ilk iş kahve içiyor. Üstelik yalnız da değiller: Dünyada her gün 2,25 milyar kupa kahve tüketiliyor. Kahve seçme, pişirme ve içme günümüzde tam anlamıyla bir tutkuya dönüşüyor. NTV Yayınları’ndan çıkan Kahve Tutkusu kitabı kahveseverlerin elinden düşmeyecek.

Sizi dünyanın kahve üreten uluslarına doğru gezintiye çıkaracak bu kitap en ideal kahvenin nasıl yapılacağına dair birtakım teknik, tat ve stillere göz atmanıza olanak sağlayacak. Her bölgenin kahve çekirdeklerinin kupamıza nasıl girdiğini keşfederek nihai ürünün nasıl üretildiğini kavrayacaksınız.

Kahve Tutkusu’nda adım adım verilen talimatlar doğrultusunda caffè latte, capuccino ve daha birçok çeşidin tıpkı bir barista profesyonelliğinde nasıl yapılacağını öğreneceksiniz. Her damak tadına uyan 130’dan fazla klasik kahve tarifinin yer aldığı kitapta detaylı tat göstergeleri, tadım notları ve önerilen en iyi kavrulmuş kahve çekirdeklerini bulacaksınız.

Kahve Tutkusu sayesinde kahve kültürünüz artacak, misafirleriniz kahvenizin ve sohbetinizin tadına doyamayacak.


Yorum Sayısı: 2

Kahve, serüveni, üretildiği bölgeler ve üretilen kahve çeşitleri ile ilgili temel bilgiler yanında çeşitli kahve demleme metot ve tariflerini içeren kullanışlı bir giriş kitabı. Kahve meraklıları için kullanışlı olacaktır. Ancak bu fiyata karton kapak olarak hazırlanması okuyucuya haksızlık olmuş, orijinal baskısında olduğu gibi sert kapak bir baskısı daha şık olurmuş.

B
Bilal Degirmenci  -   10.02.2016

Kahve severler için mutlaka okunup başucu kitabı olarak kitaplıklarında yer alması gereken bir kaynak.Teşekkürler NTV Yayınları.

T
Tuğba Güçel  -   10.02.2016