Kalbin Anahtarı 2
% 28indirim

Kalbin Anahtarı 2

Ruhuna Dokun
  • 20,00 TL14,40 TL

    hopi kampanyası
    0,72 Paracık
  • Gün İçinde Tedarik
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Ruhuna dokun, Kalbini dinle.


Yaşadıklarına şükret; iyisiyle, kötüsüyle. Acının da, mutluluğun da üzerine doğar her yeni gün. Zaman geçer sen yenilen diye. Yarın neler olacak diye düşünmekten daha iyisi, yarın neler yapman gerektiğini bilmektir.


Bil, düşün, yardım et, sev, dokun, yaşa.


Her yaşadığın aslında seni sen yapıyor; çünkü mutluluk varış değil, yoldaki mücadelenle gelendir.


Bu yolda Kalbin Anahtarı 2 sana rehber olacaktır.


İnsanları, hayatta mutsuz eden hep yanlış düşünceleridir. Örneğin sokağa çıkın ve rastgele seçtiğiniz on insana, geleceğinizden kaygı duyuyor musunuz diye sorun. Bir kişi bile geleceğimden eminim ve geleceğim ile ilgili kendimi güvende hissediyorum yanıtını vermez. Çünkü insanlar, geleceklerinden emin değiller ve özellikle geçim sıkıntısının vermiş olduğu sıkıntılar nedeni ile borçlarını ödeyip, ödeyemeyecekleri konusunda büyük kaygı yaşarlar. Aşkım Kapışmak, Kalbin Anahtarı 2 eserinde insan, yarın neler olacağını düşünmek yerine yarın, ne yapacağını bilmelidir diyerek okurlarına, gelecek ile ilgili kaygılanarak yaşamı kendinize zehir etmeyin, yaşamınızı planlı yaşarsanız gelecekte ne yapacağınızı bildiğinizden dolayı kendinizi güven içerisinde hisseder ve mutlu olursunuz tavsiyesinde bulunmuştur.

            Aşkım Kapışmak, Kalbin Anahtarı 2 eserinde belirttiği gibi insanların anlamlı bir yaşam sürebilmesi bilgili olmasına, bildikleri ile düşünmesine, vicdanı ile diğer insanlara yardım etmesine ve yüreğindeki sevgi ile sevdiklerinin yüreklerine dokunmasına bağlıdır. İnsanlar, çocukken büyümeyi, askerken askerliğinin bitmesini, bekarken evlenmeyi, işi yokken iş sahibi olmayı, çocuk sahibi olmayı bekledikleri için hayatlarında mutlu olmayı hep ertelerler. Bu bekleyişler hiç bitmediği için hayatta mutlu olmaya bir türlü sıra gelmez. Yazar, eserinde bizi biz yapan yaşadıklarımızdır. Mutluluk, bir varış değil, verilen hayat mücadelesi ile gelendir diyerek mutluluğun bir yarışın bitiş noktası şeklinde düşünülmemesi gerektiğini vurgulamıştır.

            Bizler, hayattan beklentimizi o kadar yüksek tutuyoruz ki beklentilerimize göre çok alçaklarda yaşadığımızdan halimize gönülden şükretmek bir türlü içimizden gelmiyor. Şükür sadece dilimizde olunca da kalbimiz zamanla katılaşıyor ve merhametsiz, vicdansız yaratıklar haline dönüşüyoruz. Aşkım Kapışmak, Kalbin Anahtarı 2 eserinde insanların, iyisiyle ve kötüsüyle yaşadıklarına şükretmesi gerektiğini, her yeni günün sadece mutluluğun üzerine değil, acının da üzerine doğduğunu belirterek şükür etmenin insana vermiş olduğu manevi kuvveti okurlarına ifade etmeye çalışmıştır. Yazar, eserinde vermiş olduğu mesajlar ile okurlarını yaşama karşı motive ediyor. Yaşamış olduğunuz hayattan memnun değilseniz ve bu nedenle, yaşamınızda köklü değişiklikler yapmayı planlıyorsanız bu eserden mutlaka istifade etmelisiniz.

            Aşkım Kapışmak, 1979 yılında İstanbul’da doğmuştur. Marmara Üniversitesinde Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulunda öğrenim görürken bir öğretmeninin yönlendirmesi sayesinde insan ilişkileri ile ilgili çalışmalar yapmaya başlamıştır. Marmara Üniversitesinden mezun olduktan sonra Amerika’da Davranış Bilimleri – Psikoloji üzerine lisans yapmıştır.

Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.