Kalbin Anahtarı
% 28indirim

Kalbin Anahtarı

Kelimelerle İyileş
  • 20,00 TL14,40 TL

    hopi kampanyası
    0,72 Paracık
  • Gün İçinde Tedarik
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Kendine Bir Söz Ver


Hayatın hızlı temposu içinde isteklerimiz, hayallerimiz, planlarımız günbegün erteleniyor,hepsi aklımızın bir köşesinde kalıp gizli, saklı dualara dönüşüyor. Hiçbir şeye yetişemiyoruz, hiçbir şeye yetemiyoruz. Kendimiz olmaktan bile uzaklaşıyoruz.


Uzaklaşma, bir dur ve kendine bir söz ver!


Önce sadece kendin için bir şeyler yapmaya ne dersin? Gülümse, aynaya bak, konuş, yazı yaz, daha çok oku, inan… Kalbinin anahtarına ulaşınca açamayacağın kapı kalmayacak. Çünkü Kalbin Anahtarı, mutluluğun anahtarıdır…


Carpe Diem An'ı Yaşa, Esir Olma

Carpe Diem An'ı Yaşa, Esir Olma

Aşkım Kapışmak

14,4 TL
Dolce Vita

Dolce Vita

Aşkım Kapışmak

13,68 TL
Kalbin Anahtarı 2

Kalbin Anahtarı 2

Aşkım Kapışmak

14,4 TL
Küçük Mutluluklar Kitabı

Küçük Mutluluklar Kitabı

Aşkım Kapışmak

11,88 TL
Kadınlar Sağdan Erkekler Soldan

Kadınlar Sağdan Erkekler Soldan

Aşkım Kapışmak

13,68 TL
Terzi

Terzi

Aşkım Kapışmak

15 TL
Aşkımın Beden Dili

Aşkımın Beden Dili

Aşkım Kapışmak

13,68 TL
Yaşam Kitabı

Yaşam Kitabı

Aşkım Kapışmak

15,84 TL
Beni Benimle Aldatır Mısın?

Beni Benimle Aldatır Mısın?

Aşkım Kapışmak

11,16 TL
Hangi Anne Hangi Babasınız?

Hangi Anne Hangi Babasınız?

Aşkım Kapışmak

11,88 TL

İnsanlar, dünyada kötülüklerin artmasından ve iyiliklerin azalmasından hep şikayet ederler. Hatta durum öyle bir hal almıştır ki biri, başka birine iyilik yaptığı zaman dünyada sizin gibi iyi insanlar hala var mı diye karşısındakine sormaktadır. Aşkım Kapışmak, Kalbin Anahtarı eserinde bu duruma değinerek olayların bu hale gelmesinde tek sorumlu olarak iyi insanları göstermiştir. Yazara göre iyi insanların tembel davranması ve miskinliği yüzünden kötülük bu kadar çok ilerlemiştir. Yazar, bu eserinde herkesin kötülüğün yayılmasından şikayet etmesinin yersiz olduğunu ve insanların kötülüğün yayılmasını durdurabilmek için ben ne kadar iyi bir insanım sorusunu kendisine sorarak, kendi vicdanıyla hesaplaşması gerektiğini belirtmiştir.

            Aşkım Kapışmak, Kalbin Anahtarı eserinde anne ve babaların kendi geçmişlerinde yapmak isteyip de yapamadıklarını, evlatlarına yaptırmaya kalkışmalarının evlatlarının hayatını mahvetmekten başka bir işe yaramayacağını belirterek anne ve babalara çok önemli bir uyarıda bulunuyor. İnsanlar, doyumsuz oldukları için hayat boyu daima isterler. Ama istediklerini hiçbir zaman istedikleri kadar elde edemezler. Yazar, eserinde insanların istediklerini istediği zaman elde edememesinin hayatın insanları terbiye etme yöntemi olduğunu belirtiyor. Hayat, insanlara istediğini istediği zaman vermeyerek sabrı öğrettiği gibi istediğinden az vererek insanları tembelleşmekten koruyor. Hayat, bazen insanları umduğundan daha beter durumlarla karşılaştırarak onlara şükretmeyi öğretir. Bu eser ile okurlar, hayatın en büyük öğretmen olduğunu ve insanın hayatta hiçbir zaman sonuca varamayacağını, her zaman bir süreç içerisinde olduğunu öğreniyor.

            Aşkım Kapışmak, Kalbin Anahtarı eserinde insanların günümüzde stres içerisinde yaşadığını ve bu stresin büyük çoğunluğunun kendi yaşamlarından değil, etrafındaki yaşamlardan kaynaklandığını vurgulayarak okurlarına, etrafındaki yaşamların yükünü çekmeyi bırakıp, kendi yaşamlarıyla ilgilenmelerini ve iç huzuru yakalamalarını, böyle yaparlarsa çevrelerine daha fazla faydalı olacaklarını tavsiye ediyor. İnsanların hayatta yapıp da pişman olduğu ve bir daha yapmam dediği şeyler vardır. Yazar, eserinde okurlarına hayatta en çok bu bir daha yapmam dediği şeylere dikkat etmeleri gerektiğini, bu bir daha yapmam dediği şeyleri tekrar yapmaya en çok sevdikleri tarafından teşvik edildiği ve bu teşviklere hayır cevabını verdiğinde imtihanı başarıyla verdiğini söylüyor.

            Aşkım Kapışmak, 1979 yılında İstanbul’da doğmuştur. Marmara Üniversitesinde Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulunda öğrenim görürken bir öğretmeninin yönlendirmesi sayesinde insan ilişkileri ile ilgili çalışmalar yapmaya başlamıştır. Marmara Üniversitesinden mezun olduktan sonra Amerika’da Davranış Bilimleri – Psikoloji üzerine lisans yapmıştır.      

Yorum Sayısı: 1

Psikoloji ile edebiyatı harmanlayarak insan psikolojisini çok iyi ifade eden Aşkım Kapışmak, Kalbin Anahtarı eserinde okurlarına, günlük yaşamlarında işlerine çok yarayacak tavsiyelerde bulunuyor. Yazarın, toplumsal yaşama ilişkin yapmış olduğu tespitlerin çok yerinde olduğunu görünce toplumun içinden gelen bir insan olduğunun farkına varıyorsunuz. Eserin, en olumsuz taraflarından biri okurken anlatım bozukluklarına çok rastlıyorsunuz. Bu durumda da doğal olarak yazarın, ne demek istediğini...devamını oku

A
Ali Kör  -   16.06.2016