Kalbin Kararı
% 38indirim

Kalbin Kararı

İlahiler ve Neşideler
  • 11,00 TL6,82 TL

    hopi kampanyası
    0,34 Paracık
  • Tedarik Süresi 2 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Önce sola , Sonra sağa , yine sola
Bakan akıldır , kalp uzatmaz
Akıl iki kere ikiyi iyice bilir
Kalp ikiyi inkar edecektir.
İnsan uykudadır ölünce uyanır,
Günün adamıdır ve karşılanır.
Can uyanır ve karar anıdır kalp için ;
Allah sürprizdir , rabbül alemin.
Kalbin kararını akıl tartar
Bu şuna benzer akıl esnaftır
Şuna da akıl ; yaralanır
Kalp yaralanmaz çünkü yaradır


Kış Bilgisi

Kış Bilgisi

Ahmet Murat

6,82 TL
Kaf ve Rengi

Kaf ve Rengi

Ahmet Murat

6,82 TL
Bir Şair Bisikletle

Bir Şair Bisikletle

Ahmet Murat

6,82 TL
Kayıt Dışı Anılar

Kayıt Dışı Anılar

Ahmet Murat

9,36 TL
Kış Bilgisi

Kış Bilgisi

Ahmet Murat

2,87 TL
Masal Yorganı

Masal Yorganı

Ahmet Murat

4,75 TL
Die Marchendecke

Die Marchendecke

Ahmet Murat

4,75 TL

            İnsanlar, uyku hallerindeyken ne yaptığını bilmezler. Çünkü bilinçleri tamamen devre dışıdır. İnsanlar için hayat uykudan uyandığı vakit bilinci devreye girince başlar. O zaman sevinir, coşar, üzülür ya da acı çeker. Günümüzde insanlar, her ne kadar uykuya düşkünmüş gibi görünse de aslında uyanık kalarak doyasıya yaşamak ister. Ahmet Murat, Kalbin Kararı eserinde de belirtildiği gibi hayat, insanlar için bir uykudur. Ölüm ise insanlar için bir uyanıştır. Peki, bu dünyada uyumak yerine uyanık kalarak doyasıya yaşamak isteyen insanlar, neden ölmek istemez ya da neden ölümden korkarlar? Bu dünya hayatı insanlar için sahte, ahiret hayatı asıl ise insanlar neden sahteyi, asıla tercih ediyorlar?  Bu sorular bile insanoğlunun ne kadar garip bir varlık olduğunu açıklamaya yetiyor.

            Devletler, kendilerini koruyabilmek için istihbarat bilgilerine önem verirler. Bunun içinde ajanlar yetiştirir ve bu yetiştirdikleri ajanları istedikleri yere sokarlar. Bu ajanların asli görevi ise görev yerlerinde devletleri ile ilgili önemli bilgileri devletin yetkili kurumlarına bildirmektir. Bu yönteme kurum yönetimleri de çok sık başvurmaktadır. Ahmet Murat, Kalbin Kararı eserinde insanların döktükleri gözyaşlarının da Allah (c.c) ile aralarındaki ajan olduğunu belirtmiştir. Çünkü gözyaşları o kadar saf ve temizdir ki Allah’a (c.c) halimizi en iyi gözyaşları arz eder.

            Ahmet Murat, Kalbin Kararı eserinde hayata karşı sergilediği bakış açısı ile okurlarına moral veriyor ve onları yaşama konsantre ediyor. Şair, bu eserinde yer alan şiirleri ile okurlarını tamamen etkisi altına almış ve bu eser, yayınlandığı yılın kitabı seçilmeye hak kazanmıştır. Otoriteler ise bu eserin yılın kitabı seçilmesini sonuna kadar hak ettiği yönünde görüş belirtmiştir. Şair, bu eseri ile edebiyat dünyasının en iyi kalemlerinden biri olduğunu göstermiştir. Şairin, bu eserinde yer alan kalp yaralanmaz, akıl yaralanır. Kalbin kendisi yaradır sözleri okurları kendinden alıp götürüyor. Bu eseri okuyup okumama kararını kalbinize bırakın. Okuyun derse okuyun, okumayın derse okumayın.

            Ahmet Murat, Karaman’da dünyaya gelmiştir. Şair, Kalbin Kararı isimli eseri ile Yazarlar Birliği tarafından 2014 yılında Yılın Şairi Ödülüne layık görülmüştür.    

Yorum Sayısı: 1

Ahmet Murat, Kalbin Kararı & İlhideler ve Neşideler eserinin içeriğinde yer alan şiirlerin hepsini beğenmeseniz de sizi, kendinizden koparacak şiirlere mutlaka rastlayacaksınız. Bu eserin içeriğinde yer alan şiirleri okuduktan sonra anlayacağınız en önemli şey ise yaşamda yenilen darbelerin kalbi değil, aklı yaraladığıdır. Çünkü kalp, sadece kararı alır. O kararın doğru olup olmadığını ise akıl tartar. İnsan, almış olduğu kararlarda bedel ödüyorsa bu kalbin değil, aklın hatasından dolayıdır. Bu...devamını oku

A
Ali Hayat  -   16.06.2016