Kalite Odaklı Mükemmellik
% 10indirim

Kalite Odaklı Mükemmellik

Değer Yaratan Kurumların Sıçrama Stratejisi
  • 26,00 TL23,40 TL

    hopi kampanyası
    1,17 Paracık
  • Gün İçinde Tedarik
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Kalite Odaklı Mükemmellik; özel yada kamu seköründe mal veya hizmet üreten tüm organizasyonlarda değer zincirinde, yer alan, üst düzey yöneticilerden her seviyedeki çalışanlara; üretimden pazarlamaya muhasebeden ürün tasarımına kalite güvenceden satın almaya, yetkili servisten bayi ve tadarikçilere kadar tüm değer yaratanlar için yararlı bilgiler içermektedir.


21. yüzyılda dünyada meydana gelen büyük değişimler gerek sosyal ve kültürel gerekse ekonomik alanda topluma yeni fırsatlar sunmaktadır. Daha iyi ve daha konforlu bir yaşama doğru gidiş için ddeğişimin sunduğu olanaklardan azami ölçüde faydalanmak zorunludur.


Günümüz iş dünyasında sistem temeline dayanan kalite odaklı yönetim anlayışı her alanda mükemmellik arayışının en öne çıkan çözüm yolu olarak görülmektedir. Bu anlayış çerçevesinde yönetim biçimlerinde de önemli bazı değişimler zorunlu hale gelmektedir. Bu değişimler özellikle iş süreçlerinin yeniden belirlenmesi organizasyonun yeniden yapılanması diyebileceğimiz türden radikal değişimlerdir.


Kuşkusuz her organizasyonun izlemesi gereken adımlar farklıdır. Bunu o kurumun liderleri tanımlayacaklardır. Bununla birlikte bu yolun, seçiminde yararlı olabilecek araç ve bilgiler bu kitabın kapsamı elverdiği ölçüde gösterilmiştir. Bu araçları etkili kullanan kuruluşlar değişimi yönetmekte güçlük çekmezler hatta başkalarına örnek olurlar. Süreci yönetemeyen kuruluşlar ise ancak rakiplerinin peşinden giderler, hiçbir alanda öncü olamazlar ve hep geride kalırlar.


Kalite bilincinin oluşturulmasına bir katkıda bulunmak amacıyla, düşünce sistemimizi kökünden değiştirecek bir anlayışı açıklamak için yazılan bu kitap, her şeyi çözen kolay bir reçete içermeyip kaliteli bir yaşam için gerekli bir dönüşüm programı önermektedir. Kişilere kurum ve kuruluşlara sıçrama yaptıracak bir felsefenin ana hatlarını sunmaktadır.


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.