Kambiyo İşlemleri ve Bankacılık

Kambiyo İşlemleri ve Bankacılık

Mevzuat – Uygulamalar – Finansman
  • Geçici olarak temin edilemiyor
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Kitap, ilk baskının kısa sürede tükenmesi üzerine güncellenmiş 2. baskısını yapmıştır. MYO’lardaki “Bankacılık ve Kambiyo İşlemleri”, “Bankalarda Kambiyo İşlemleri”, “Kambiyo Mevzuatı”, “Dış Ticaret Finansmanı” ve “Kambiyo Yönetimi ve Dış Ticaret” isimleri altında verilen derslerin müfredatına uygun olarak hazırlanan bu kitap, çeşitli bankalarda müfettişlik ve yöneticilik yapan; uzun yıllar üniversitelerde bu konularda ders veren yazarın verdiği derslerin notlarından, ders anlatımı esnasında öğrencilerinden gelen sorulardan ve mesleki tecrübelerinden oluşmaktadır.

Kitapta, güncel kambiyo mevzuatı ve uygulamaları ile kambiyo, dış ticaret ve dış ticaretin finansmanıyla ilgili bankacılık konularına yer verilmiştir. Tabiatı itibariyle karmaşık bir yapıya sahip olan kambiyo mevzuatı ve bağlantılı bankacılık konularının okuyucu tarafından daha kolay anlaşılabilmesi için mümkün olduğunca uygulamaya dönük sade bir anlatım tercih edilmiş; detaylardan özenle kaçınılarak, temel konular açıklanmaya çalışılmıştır.

Kitap, her ne kadar öğrencilere yönelik olarak hazırlanmışsa da, sade ve basit anlatımı ile bu konuda kendini geliştirmek isteyenlere de hitap etmektedir.

 

Konu Başlıkları;

Kambiyo Mevzuatı

Efektif ve Döviz İşlemleri

Sermaye Hareketleri

Kambiyo Senetleri

Ödeme Şekilleri

İhracat–İthalat

Görünmeyen İşlemler

Yurt Dışından Sağlanan Krediler

Döviz Kredileri

Prefinansman Kredileri

Altın Kredileri

Gayri Nakdi Krediler

Swap–Forward–Opsiyon

Forfaiting– Faktoring–Leasing


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.