Kambiyo Senetlerinde Sıkça Yapılan Hatalar

Kambiyo Senetlerinde Sıkça Yapılan Hatalar

  • Geçici olarak temin edilemiyor
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Eser İle İlgili Görüşler


 "... Mesleğin ilk yıllarından beri çalışkanlığı kitabın yazarı, be eser ile, özel bir hukuk türü olan ve detaylarının bulunması nedeniyle Hukukçuların uygulamada zorluk çektikleri İcra Hukuku alanında, uygulanması sırasında her zaman rastlanabilen hataları, Yargıtay'daki hakimliği döneminde tespit ederek nazarı dikkatine sunmak suretiyle çok güzel bir görevi yerine getirmiştir..."


 "...2007- 2012 yıllları arasında keyifli birlikte çalıştığımız Sn. Hakim Kemal Karanfil'in yazdığı bu eser, kıymetli evrak hukuku alanında, uygulayıcılar yönünden mihim bir boşluğu doldurduğuna inanıyorum..."


"Kombiyo senetleri konusunda karşılaşılabilecek tüm sorunları farklı bir stil ve pratik bir yöntemle anlatan değerli meslektaşımızın bu eseri, yeni tetkik hakimi arkadaşlara rehber niteliğinde olduğu gibi uygulayıcılar yönünden de önemli bir başvu kaynağı olmaya aday bir eser olmuş..."


"İyi ki böyle bir kitap yazmışşınız. Kambiyo senetlerine yönelik aradığımızı toplu bir şekilde buluyoruz, bizim işimizi kolaylaştırdı."


"Bir Pazar günü yeni aldığım eserleri incelemek için büroya uğradığımda, kitabın sayfalarından saatlerce ayrılamadım. Nefis bir Türkçe.. Bir edebiyatçı ustalığıyla pırıl pırıl bir anlatım. Pek çok kitapta göremediğimiz (sistematik ) düzenleme ve( bilgi hazinesi )...Hukukçu olarak böyle kitaplar istiyoruz. Sayın Karanfil'i candan kutluyorum..."


Kitaptaki 2 satırlık bilgi hayatımı kurtardı. Haksız yere 200.000 TL lık seneti ödemekten kurtuldum. ( Yazarın notu: 2 satırlık bilgi için bkn.Syf.94-" Borçludan eksik unsurlu senet alınması" )


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.