Kamu İhalelerine Yönelik Başvurular

Kamu İhalelerine Yönelik Başvurular

Şikayet, İtirazen Şikayet ve Dava Yöntemleri
  • Geçici olarak temin edilemiyor
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Şikayet ve itirazen şikayet başvuruları netice itibariyle dava açılmadan önce tüketilmesi zorunlu idari başvuru yollarıdır. Bu nedenle de başvuru sahipleri ve idareler açısından da oldukça büyük önem taşımaktadır. Çünkü ihale sürecinin tarafları olarak idareler olsun aday, istekli olabilecek ya da istekliler olsun ciddi emek ve masraf yapmaktadırlar.


Tarafların hak kaybına uğramaması veya zarar görmemesi için ihale mevzuatının öngördüğü şikayet ve itirazen şikayet müessesesi hakkında donanımlı ve bilgili olmaları gerekmektedir.


Bu çalışmada ihale sürecinde yer alan tarafların kamu ihalelerine yönelik başvurular hakkında yani şikayet, itirazen şikâyet ve dava yöntemleri hakkında detaylı bilgi sahibi olmaları amaçlanmış ve bu nedenle de;


Konu, kamu ihale kurumunun yapısı, görevleri, kamu ihale kanunun amacı, kapsamı, istisnaları, tanımlar, ilkeler, ihalelere yönelik başvuru yolları, başvuru ehliyeti, başvuru süreleri, başvuruların şekil unsurları, başvuruların incelenmesi, kurum tarafından inceleme, çerçeve anlaşma ve münferit sözleşme ihaleleri, kararlar ve sonuçları, bildirim ve tebligat esasları, yazım hatalarının düzeltilmesi ve dava başlıkları altında kamu ihale kurulu kararları ile mahkeme kararları doğrultusunda açıklanmaya çalışılmıştır.


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.