• Kaplumbağa Battuta Günlükleri 2 - Kudüs'te Bir Gün% 33indirim
    Kaplumbağa Battuta Günlükleri 2 - Kudüs'te Bir Gün
    Kaplumbağa Battuta Günlükleri 2 - Kudüs'te Bir Gün

Kaplumbağa Battuta Günlükleri 2 - Kudüs'te Bir Gün

  • 20,00 TL13,40 TL

    hopi kampanyası
    0,67 Paracık
  • Stoktan Hemen Teslim!

Ürünün diğer resimleri

Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Bilgisiyle ve gezerken çok eğlenmesiyle meşhur Kaplumbağa Battuta, Kudüs’e doğru yola çıkar. İstanbul’dan Kudüs’e gitmek kaplumbağa yürüyüşüyle aylarca süreceğinden, güneye uçan Hacı Leylek’in sırtına atlar. Mescid-i Aksa’nın üstünden uçarken parıl parıl parlayan Kubbetüs Sahra’yı hayran hayran izler. Heyecanla Aksa avlusuna iniş yapar ve orada resim yapan çocuklarla halay çeker. Mervanî Mescidi’nde satranç oynar. Sonra kendisini Filistinli Latife Teyze’nin muhteşem sofrasında bulur. Filistinlilerin misafirperverliğine ve tabii ki yemeklerine bayılır! Sonra İstanbul’un kurucusu Konstantin’in yaptırdığı Kıyamet Kilise’sine gider. Kudüs’ün süper kahramanı Selahaddin Eyyubi’nin evini ziyaret eder. Hacı Leylek ile Zeytindağı’na uçar. Son olarak Kudüs gezisinin dört dörtlük olması için Hacı Leylek onu Betlehem’e, yani Hz. İsa’nın doğduğu şehre götürür. Oradan Halil şehrine giderler ve en son Nebi Musa Külliyesi’nin önünde beraber selfie çekilerek bu harika geziyi tamamlarlar.

Kaplumbağa Battuta, büyük büyük dedesinin arkadaşı olan meşhur seyyah İbn Battuta’nın izinden giderek güncel bir seyahatname yazan neşeli bir kaplumbağadır. Kaplumbağa Battuta Günlükleri, çocuklara seyahat etme kültürünü eğlenceli bir üslupla anlatmak için kurgulandı. Her kitabında bir şehri birçok yönüyle anlatan Kaplumbağa Battuta Günlükleri, hem bir gezi rehberi hem de neşeli bir hikâye özelliği taşıyor.

Kaplumbağa Battuta seyyahlığa İstanbul ile başlamıştı. Şimdi ise Kudüs’e doğru yol aldı. Yolculuğuna Mekke, Medine, Beyrut gibi şehirlerle devam edecek Battuta birçok medeniyete, devlete, kültüre yuva olmuş kadim bir coğrafyayı çocuklarımızın gündemine taşımayı amaçlıyor.

Kaplumbağa Battuta Günlükleri bir Taze Kitap Yapımı olup Profil Çocuk Yayınları tarafından yayınlandı.


Yorum Sayısı: 3

Hep aktivist, islamcı söylemlerle anlatılan güzel Kudüs'ü medeniyetleriyle, tarihiyle, güzellikleriyle anlatmış yazar. Çok beğendim. Çocuklar kadar büyüklerin de okuması lazım, alanında tek bu kitap.

B
Burcu Ece Kök  -   14.03.2016

Birincisini kızımla çok eğlenerek okumuştuk, Kudüs kitabını da heyecanla bekliyorum.

Ş
Şerife Gözel  -   25.02.2016

Zeynep Sevde Paksu, Kaplumbağa Battuta Günlükleri 2 / Kudüs’te Bir Gün eseri bu alanda kaleme alınmış ilk eserdir. Bu açıdan yazarı, cesaretinden dolayı tebrik etmek gerekiyor. Çocuklar, özellikle bu eserin içeriğinde yer alan görsellere bayılacaklardır. Yazar, çocukların kitap okumaktan çabuk sıkıldığını çok iyi biliyor olacak ki eser, çok akıcı bir anlatım tarzına sahiptir. Çocuklar, bu eserde Kudüs gibi dinlerin merkezi olan bir yerde gezintiye çıkıyorlar. Mescid-i Aksa’yı gezecekler,...devamını oku

Ş
Şule Beyrut  -   16.06.2016