Kar Tanelerinin Bir Bildiği Var
% 25indirim

Kar Tanelerinin Bir Bildiği Var

  • 19,00 TL14,25 TL

    hopi kampanyası
    0,71 Paracık
  • Tedarik Süresi 2 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Otuzlu yaşlardaysan Noel Baba yoktur.


Beş yaşındaysan vardır.


Ama umut her yaşta seninledir.


Katherine O’Connor vaktinin çoğunu Blossom Sokağı’ndaki French Cafe’de başkaları için Yeni Yıl mektupları yazarak geçiren, bir taraftan da tamzamanlı iş arayan genç bir kadındır. Zamanla,mektup yazma işi onun için yeni bir kariyeredönüşmeye başlamıştır.


 Çocuk Psikoloğu Wynn Jeffries de tıpkı Katherine gibi, aynı kafede vakit geçirmekten keyif almaktadır. Genç kadın onunla tanışmamıştır bile ama kitabında Yeni Yıl geleneklerinin çocukları kandıran saçmalıklardan ibaret olduğunu savunduğu için Wynn’den hoşlanmamaktadır. İkisinin yolları, devamlı gittikleri bu mekânda kesişir. İlk başlarda, anlaşamadıkları konusunda anlaşırlar. Ancak onları yakınlaştıran asıl sebep birbirine zıt iki insan oluşlarıdır. Henüz fark edememiş olsalar da bunu anladıklarında aşk çoktan kapılarını çalmış olacaktır. Tabii eğer âşık olmaktan korkmayıp o kapıyı açmaya cesaret edebilirlerse…


“Debbie Macomber’ın kaleminden her zamanki gibi dokunaklı ve bilindik ama bir o kadar farklı bir hikâye… Kışın soğuğuna inat sımsıcak bir Yeni Yıl romanı.”


- Romantic Times


“Debbie Macomber hayranları bu romanı okurken Katherine ve Wynn arasındaki diyalogların nereye varacağını merak ve heyecanla takip edecekler. Macomber her zamanki gibi kalplere dokunan karakterler yaratmayı başarmış.”


- Times Record News


“Yeni Yıl yeni başlangıçlarla birlikte gelir. Debbie Macomber’ın bu umut ve aşk kokan romanını okuyarak yeni bir yılı karşılamak başlangıçların en güzeli olacak.”


- Chicago Tribune


 


İnsanların, günümüzde kaybettiği en önemli noktalardan biri insanlar hakkında peşin hükümlü olmalarıdır. İnsanlar, birbirlerinin suratlarına baktığı zaman sanki suratlarında ne yazdığı belli gibi hemen birbirleri hakkında hükme varıyorlar. Debbie Macomber, insanların bu peşin hükümlülüğünden oldukça rahatsız olmuş olacak ki Kar Tanelerinin Bir Bildiği Var eserinde insanlar hakkında peşin hükümlü olmamayı, onları iyice tanımadan yargılayarak hükme varılmaması gerektiğini ve kim olursa olsun bir şansı hak ettiğini okurlarına ısrarla anlatmaya çalışıyor. Yazarın, bu eserini zihinsel açıdan yorgun geçirmiş olduğunuz bir günün ardından okumanız durumunda zihninizi dinlendirebilirsiniz. Bu eser,  konu olarak basit olsa da keyifle okuyabileceğiniz bir aşk öyküsü sizleri bekliyor.  

            Yazarın, diğer eserlerini okuyan okurlar, insanın içerisine huzur veren bir üslubu olduğunu iyi bilirler. Yazarın, bu eserindeki üslubu da diğer eserlerinde olduğu gibi insanın içini tatlı bir huzurla dolduruyor. Debbie Macomber, Kar Tanelerinin Bir Bildiği Var eserinin içeriğinde okuyacağınız aşk öyküsü hiç beklemediğiniz sürpriz bir aşk olduğundan sonuç ne olacak merakınız katlandıkça katlanıyor. Hepimizin her zaman duyduğu bir söz vardır. Zıtlıklar, aşkı doğurur. İşte bu eserde de tam böyle oluyor ve uyumsuzluklardan ve zıtlıklardan bir aşk doğuyor. Eseri, bitirdiğiniz zaman bu aşk öyküsüne doyamayacak ve yazar, bu aşk öyküsünü çok kısa anlatmış diye hayıflanacaksınız. Bu aşk hikayesinin nasıl bittiğini mi merak ediyorsunuz? Eserin, kapağını kapattığınızda yüzünüzde bir tebessüm oluşuyor diyelim ve siz gerisini anlayın.

            Debbie Macomber, Kar Tanelerinin Bir Bildiği Var eserinde samimi, sıcacık ve eğlenceli bir dil kullanması eseri tam bir romantik komedi yapmıştır. Uzun bir süre görmediğiniz bir dostunuzu gördüğünüz zaman nasıl sarılarak hasret gideriyorsanız bu esere de öyle sarılacak, eğlenceli ve romantik bir aşka olan özleminizi gidereceksiniz. Bu eseri okuduğunuz zaman belki de yüreğinizde uzun zamandır uyanmayan sıcacık hislerin uyandığını hissedeceksiniz. Yazarın, eserlerini takip eden okurlar, Blossom Sokağını iyi bilirler. Okurlar, bu eserde yine Blossom Sokağı ile buluşacaklardır.

            Debbie Macomber, 1948 yılında Amerika’da dünyaya geldi. Eserleri, yayımlandığı andan itibaren okurlar tarafından kapış kapış edilen yazar, günümüzün de en gözde yazarları arasında yer almaktadır. Aşk romanlarının yanı sıra çağdaş kadın kurgu yazarlığı da yapmaktadır. 

Yorum Sayısı: 2

Yaşamlarımızda bizimle birlikte yolculuk eden ve yaşamımızın karanlıklarına rağmen yolumuzu aydınlatmaya çalışan ve bizleri, bir anne şefkatiyle sararak hiçbir zaman yalnız bırakmayan sadece umutlarımızdır. İnsanlar, beş yaşında bir çocukken umutları olduğu gibi yetişkinken de umutları vardır. Debbie Macomber, Kar Tanelerinin Bir Bildiği Var eserinde umutlarımızın bizimle yaptığı bu yolculuğu bilindik bir aşk hikayesiyle anlatmasına rağmen yinede keyifle okunacak bir eserdir. Aşk, zıtlıklardan...devamını oku

S
Salih Çingene  -   16.06.2016

Noel ruhuna yakışan, sıcacık, yalın, sevgi dolu bir eser. Bambaşka bir dünyaya yelken açıp içinde kaybolacağınız ve bir solukta bitireceğiniz bu güzel kitabı mutlaka okumalısınız...

N
Nihan Erözcan  -   14.12.2015