Kara Kitap (25 Yaşında)
% 28indirim

Kara Kitap (25 Yaşında)

  • 40,00 TL28,80 TL

    hopi kampanyası
    1,44 Paracık
  • Gün İçinde Tedarik
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Son kırk yılın Türk edebiyatı Kara Kitap’tan önce ve Kara Kitap’tan sonra diye ikiye ayrılabilir.

Yayımlanır yayımlanmaz, değişikliği, tuhaflığı ve güzelliği ile okurları şaşırtan ve hemen tartışmaların odağına yerleşen Kara Kitap modern Türk edebiyatının vazgeçilmez bir klasiğidir.

Yayımlanışının 25. yılında esrarı hiç tükenmeyen bu romanın özel bir baskısını hazırladık. Pamuk’un büyük çoğunluğu hiçbir yerde yayımlanmamış el yazması sayfaları, çizimleri, ilk baskıya son anda ekleyip çıkardığı her biri birbirinden ilginç paragraflar, cümleler ile kitabın muamma ve bilmecelerini ortaya çıkaran yazı ve karalamalarıyla.

Galip, çocukluk aşkı, arkadaşı, amcasının kızı, sevgilisi ve kayıp karısı Rüya’yı karlı bir kış günü İstanbul’da aramaya başlar. Çocukluğundan beri yazılarını hayranlıkla okuduğu yakın akrabası gazeteci Celâl’in köşe yazıları, bu arayışta ona eşlik edecektir. Okuyucu, bir yandan her bacası, her sokağı, her insanı başka bir esrarlı âlemin işaretine dönüşen İstanbul’da Galip’in araştırmalarını ve karşılaştığı kişileri izlerken, bir yandan da bu araştırmaları tuhaf hikâyelerle tamamlayan Celâl’in köşe yazılarıyla karşılaşır. Eski cellatların hikâyelerinden Boğaz’ın sularının çekileceği felaket günlerine, kılık değiştiren paşalardan yüzlerimizin üzerindeki anlamın sırlarına, İstanbul’un ücra ve karanlık köşelerinden gülünç ve tuhaf kişilerine, yakın tarihimizden günlük hayatımızın unutulmuş ve şaşırtıcı ayrıntılarına kadar uzanan bu araştırma, Galip’i hem kayıp karısına hem de hayatımızın içine gömüldüğü kayıp esrara doğru çekecektir.


Yorum Sayısı: 2

İşte bu güzel haber.. Pek çok Kara Kitap okurunun daha çok koleksiyon amaçlı alacağı bu özel baskının sert kapak yerine karton kapak tercih edilerek daha uygun fiyata satışa sunulması sevindirici.. Umuyorum ki babil güzel bir indirimle taçlandırır :)

A
Alican Sunal  -   04.06.2016

Orhan Pamuk, Kara Kitap eserinde diğer eserlerinde olduğu gibi açık bir anlatım tarzı seçmediği için eseri okurken zihninizi bayağı bir yormanız gerekiyor. İstanbul’un tarihsel önemini tam olarak anlayamamış insanlar, bu eserden istifade etmelidir. Yazar, eserde İstanbul’un tarihi önemini okurlarına çok iyi kavratıyor. Yazar, eserinde bir insanın kendisi olma uğrunda verdiği mücadeleyi etkileyici bir anlatımla okurlarına aktarmıştır. Bu eseri okuyunca anladığımız en önemli şey kendimiz olmak...devamını oku

O
Orhan Tahir  -   16.06.2016