Karl Marx - Biyografi
% 34indirim

Karl Marx - Biyografi

  • 50,00 TL33,00 TL

    hopi kampanyası
    1,65 Paracık
  • Tedarik Süresi 1 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.
Karl Marx tarihin gördüğü en büyük insanlardan biridir. Marx, yakın dostu ve mücadele arkadaşı Friedrich Engels´le birlikte komünizmin zaferi için proletaryanın sınıf mücadelesinin teori ve taktiklerini geliştirdi. Birlikte, tarihe, dünya işçi sınıfının parlak öğretmenleri, işçi sınıfı davasının büyük savunucuları, devrimci işçi sınıfı hareketiin ideolog ve örgütleyicileri olarak geçtiler.
İnsanlığa ve insanlığn en devrimci sınıfı proletaryaya dünyayı kavraması ve değiştirmesi için büyük bir araç sunan en ileri, bilimsel dünya görüşü Marx tarafından geliştirildi ve onun adıyla anıldı.
Sosyalizmi bir ütopya olmaktan çıkarıp bilime dönüştüren ve kapitalizmin kaçınılmaz çöküşüyle komünizmin zaferinin derinlemesine bir teorik açıklamasını sağlayan Marx´tı.
Uluslararası komünist hareketin ve Bilimsel Komünizm öğretisini benimseyen ilk işçi sınıfı partilerinin kurulmasına yardımcı olan Marx´tı.
Kendiliğinden işçi hareketini kapitalist baskıya karşı, kapitalizmin yıkılması ve toplumun sosyalist çizgide devrimci dönüşümü uğruna bilinçli bir sınıf mücadalesine dönüştüren Marx´tı.
(Giriş´ten)

Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.