Karya'nın Altın Bebeği - Birinci Kitap
% 20indirim

Karya'nın Altın Bebeği - Birinci Kitap

  • 28,00 TL22,40 TL

    hopi kampanyası
    1,12 Paracık
  • Gün İçinde Tedarik
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Karya'nın Altın Bebeği yoğun ve sürükleyici, tarihi bir roman.
Edebiyatla tarihin yazılabileceğini hedefleyen bir çalışma.
Tarih içinde roman, roman içinde tarih. Günümüzden iki bin beş yüz yıl önce, yani M.Ö. 500'de Anadolu'da yaşanan ünlü İonia İsyanı sırasında, Büyük Pers Kralı Birinci Darius'un
dostu Karyalı Kaptan Skylaks, Persler adına denizlerde ilk keşifleri yapıp ilk haritayı yapınca, kralın büyük ülkelere sahip olmasını sağlar. Ödül olarak kraliyet hazinesinden verdikleri armağanlar arasında efsunlu diye önemsemedikleri Altın Bebek'de vardır. Darius'un verdiği yeni bir görevle Karya'da ki Karyanda şehrine dönen Skylaks burada Altın Bebekle birlikte kaybolur. Antik kaynaklar böyle söyler.


Coğrafyacı Skylaks'ın kayboluşundan yüz elli yıl sonra Pers Krallığı çökmeye başlar ve kehanetler bunu Karya'daki Altın Bebeğe bağlar ve sihirli bebeği bu topraklarda aramaya başlarlar. İskender'in Makedonya'daki doğumu sırasında Dünya'nın Yedi Harikasından biri olan Artemis Tapınağı yanmaya başlar ve o sıra Efes'te aynı dakikalarda Omphale doğar. Kehanetler, İskender ile Omphale'yi yirmi iki yıl sonra Karya'da birleştirdiğinde Altın Bebek Omphale'nin elindedir.


Bu ve bunun gibi onlarca hikaye ve bilinmeyen yüzlerce gizem kitabın içinde. Size sadece okumak düşüyor ve çiğnediğimiz toprağın altında yatan tarihimizi bir kez daha düşünmek.


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.