• Kayıp Oruç Balığı% 38indirim
    Kayıp Oruç Balığı
    Kayıp Oruç Balığı

Kayıp Oruç Balığı

Fantastik bir Ramazan masalı
  • 19,00 TL11,78 TL

    hopi kampanyası
    0,59 Paracık
  • Tedarik Süresi 2 İş Günü

Ürünün diğer resimleri

Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

“Fantastik bir Ramazan masalı”


Bir gece gökyüzündeki küçük yıldızlar parıl parıl parlayarak birdenbire ortaya çıkan Ay ile karşılaşırlar. Hayatlarında çok Ay görmüşlerdir ama bu bir başkadır. Üstüne üstlük onun gelişini gören herkes bir sürü kutlama yapınca iyice kafaları karışır. Ay küçük yıldızların meraklı bakışları altında açıklama yapar: “Ben diğer 11 Ay’ın Sultanı Ramazan’ım!” Küçük yıldızlar bu cevapla yetinmezler tabii, Ramazan’a bir sürü soru sorarlar. Ramazan onlara orucu anlatır. Küçük yıldızlar meseleyi anlamıştır: Oruç, yeryüzündekilerin bütün gün oltalarını pencerelerinden, balkonlarından, dükkânlarından sarkıtarak tuttukları bir balık türüdür. Kararını hemen verir: O da bir oruç balığı tutacaktır! Arkadaşlarını toplayıp dünyaya inerler. Herkesin birer oruç balığı olduğunda geri gökyüzüne döneceklerdir. Ve böylece macera başlar.


Ramazan adındaki Ay ve onun etrafındaki yıldızlar arasında geçen bu fantastik macera, hem bilgi içeriği hem de hayal dünyasının sınırlarını kaldıran kurgusuyla Ramazan’ın sembollerinden iyilik, yardımseverlik, güleryüzlülük gibi değerleri bir masala dönüştürüyor.


Yorum Sayısı: 1

Zeynep Sevde Paksu, Kayıp Oruç Balığı eseri çocuklara Ramazan ayını sevdirmek, anlamını ve önemini kavratmak için içeriğinde oldukça iyi bir hikaye barındırmaktadır. Yıldızlar, bir akşam öncekilerden çok farklı bir ay ile karşılaşırlar. Yıldızlar, büyük bir merak içerisinde aya kim olduklarını sordukları zaman ay, ben on bir ayın sultanı Ramazan cevabını verir. Çocuklar, bu eser ile birlikte oruç tutmanın Müslümana olan faydalarını, Ramazan ayının rahmet, bereket, yardımseverlik, iyilik ayı...devamını oku

Ş
Şinasi Dernek  -   17.06.2016