Kayıp Sicil
% 35indirim

Kayıp Sicil

Erdoğan'ın Çalınan Dosyası
  • 28,00 TL18,20 TL

    hopi kampanyası
    0,91 Paracık
  • Gün İçinde Tedarik
Kayıp Sicil e-kitabı

Tarih: 27 Aralık 2012.
İki yıl sonra evimde uyandım sabaha.
Kütüphaneye girdim; polisler darmadağın etmişti.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile ilgili yazılmış kitapları bir araya getiriyordum; kitaplar tamamdı; ama ayrıca bir defter ile bir dosya olacaktı.
Aradım... Aradım...
Yok Bulamadım.
İyi biliyorum, dosyanın üzerine "Erdoğan'ın Sicili" yazmıştım.
Bulmalıydım; benim için çok önemliydi; bunca yılın emeği vardı.
Gözüm gibi koruyordum.
Evin her yerine baktım. Bulamadım.
Dosya ve defter kayıptı...
Sonra anladım;  dosyayı ve o defteri evden biri/birileri çaldı!
Peki...
Hırsız kimdi... Niye çalmıştı?
Bilgileri-belgeleri ileride Erdoğan'a karşı kullanmak için alıp götürdüler dosyayı.
17 Aralık Operasyonu başlayınca, bekledim; "bakalım bizim dosya ve defterden de bilgiler ortaya serilecek mi" diye!
Cemaat/paralel yapı, o bilgileri Cumhurbaşkanlığı seçiminde mi kullanacaktı?
"Çıkmasını hiç bekleme, otur yaz" dedim,
Kayıp Sicil/Erdoğan'ın Çalınan Dosyası" kitabı böyle ortaya çıktı.


-Soner Yalçın


Mayıs-2014


Galat-ı Meşhur

Galat-ı Meşhur

Soner Yalçın

16,25 TL
Samizdat

Samizdat

Soner Yalçın

22,1 TL
Teşkilat’ın İki Silahşoru

Teşkilat’ın İki Silahşoru

Soner Yalçın

18,63 TL
Beyaz Türklerin Büyük Sırrı

Beyaz Türklerin Büyük Sırrı

Soner Yalçın

24,05 TL
Bay Pipo

Bay Pipo

Soner Yalçın

19,5 TL
Soner Yalçın, Kayıp Sicil eseri toplumun günümüzde sansürler ile nasıl bir yozlaşmanın içine sürüldüğünü okurlarına anlatmayı hedeflemektedir. Eskiler, silah çıktı ve mertlik bozuldu derler ya teknolojinin yeni geldiği aşamalar mertliği silahtan da beter halde bozmuştur. Toplumun en küçük biriminden tutun da en yüksek birimine kadar kimin kiminle nasıl bir ilişkide olduğunun tespit edilmesinin çok zor olduğu çarpık ilişkiler, insanların zihinlerini bulandırdığı gibi olayların netlik kazanmasının da önüne geçmektedir. Yazar, böylesine zor bir ortamda ülkemizde meydana gelen bir takım olaylara netlik kazandırmaya çalışmaktadır. Soner Yalçın, Kayıp Sicil eserinde ülkemizde bir döneme damgasını vuran Tayyip Erdoğan’ın siyasi geçmişi hakkında yaptığı araştırmaları belgeleriyle birlikte okurlarıyla paylaşıyor. Yazarın bu eseri hem günümüze hem de gelecek nesillere ışık olacaktır. Yazar, bu eserinde Kılıçdaroğlu’nun ailesiyle ilgili bir takım yorumlarda da bulunmuştur. Yazar, yakın tarihi kaleme alıp aydınlatmaya çalıştığından olayları birbirine karıştırmamak için okurlar dikkatini devamlı eser üzerinde yoğunlaştırmak zorunda kalıyor ve bu da eseri okumakta okuru zorluyor. Yazarın siyasi görüşü yüzünden eserin objektifliği tartışılsa da muhalif bir gözün olaylara nasıl baktığını görmek açısından okunması gereken bir eserdir. Eser, aslında kaybedilen bir kitabın yeniden oluşturulma macerasını anlatıyor. Soner Yalçın, Kayıp Sicil eserinde yaptığı araştırmalar sonucunda elde etmiş olduğu bilgileri ve belgeleri kendine has üslubuyla okurlara anlatarak onlara bir yol haritası çizmeye çalışmıştır. Bu eser, hem tarihle hem de siyasetle ilgilenen ve ülkemiz gündemini takip etmeye çalışanların mutlaka değerlendirmesi gereken bir eserdir. Yazarın olayları ele alırken olayları birbirinden koparmadan bağlantılı bir şekilde aktarması edebi ustalığını göstermektedir. Bu eser ile okurlar, yakın tarihimizde meydana gelen olaylara farklı bir pencereden bakarak yeni bilgiler ışığında yeni fikirler ediniyor. Geleceğimizi emanet edeceğimiz gençlerin yakın tarihimizi anlatan hem bu eseri hem de yakın tarihimiz konusunda yazılmış tüm eserleri okuması, değerlendirmesi ve bu sayede sağlam fikirler ile yarınlara bakması gerekmektedir. Soner Yalçın, 1966 yılında Çorum’da dünyaya gelmiştir. 2000’e doğru dergisi ile gazetecilik hayatına atılmıştır. Yazar, hem yazılı hem de görsel basında bir takım görevlerde bulunmuştur. Yabancı basında da bir takım makaleleri yayımlanmıştır. Halen popüler bir gazetede köşe yazarlığı yapmaktadır.
Yorum Sayısı: 1

Dünyanın var olduğu günden bugüne ve bugünden de kıyamete geçerli olacak şeylerden birisi de herhangi bir konu hakkında gerçeği tüm çıplaklığıyla görmek istiyorsanız sadece taraftarların değil, muhaliflerinde sesine kulak verilmesidir. Soner Yalçın, Kayıp Sicil eserinde günümüz iktidarına ağır eleştiriler yöneltmekte ve kendi dünya görüşüyle olayları yorumlamaktadır. Bu farklı sese kulak vermek ve bu eseri okumakla ülkemizdeki olaylara farklı bir pencereden bakmış olursunuz ki bu size fikri...devamını oku

Ö
Ömer Güner  -   17.06.2016