Kayıp Yüzyılın Prensesi
% 15indirim

Kayıp Yüzyılın Prensesi

  • 14,00 TL11,90 TL

    hopi kampanyası
    0,60 Paracık
  • Stoktan Hemen Teslim!
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Sen bana neleri öğrettiğini biliyor musun?


İnsanın terk edildiğinde değil, unutulduğunda yalnızlaştığını ve unutulmanın insanoğluna verilmiş en büyük ceza olduğunu… insanı asıl yalnızlaştıranın, uzağındayken unutulmak değil, yakınındayken hatırlanmamak olduğunu…
Sen bana neleri öğrettiğini biliyor musun?


Başkalarının gözlerindeki ışığı görebilmemiz için, önce kendi gözlerimizdeki karanlığı aydınlatmamız gerektiğini. Ön yargıların insan ruhunun felçli yanı olduğunu. En çok önyargı sahibi insanların, "benim kesinlikle önyargılarım yoktur!" diyen insanlar olduğunu… yanılgı, yenilgi ve pişmanlık doğurduğunu… özgün düşünceye pranga vurduğunu… insanın kendinden ne kadar eminse, yanılmaya da o kadar yatkın olduğunu ve insanları yargılamanın, onları sevmeye engel olduğunu…


Ama en çok; insanın, tanrının kendisine bahşettiği mükemmelliği bozmayacak kadar mükemmel olmadığını öğrettin…


Rüyalarında ve masallarında başka başka hayal dünyalarının tadını çıkaranlar, bunun bedelini uyandıklarında hala aynı dünyada olmanın tahammül edilemez hafifliği ile öder.


Teşekkürler Darcy…
Prensesliğimi, bana kendi masalımdan anlattığın için…


Yaralı

Yaralı

Kahraman Tazeoğlu

16,94 TL
Bukre

Bukre

Kahraman Tazeoğlu

16,94 TL
Seni İçimden Terk Ediyorum

Seni İçimden Terk Ediyorum

Kahraman Tazeoğlu

9,35 TL
Söz

Söz

Kahraman Tazeoğlu

11,9 TL
Bambaşka

Bambaşka

Kahraman Tazeoğlu

13,09 TL
Vazgeçtim

Vazgeçtim

Kahraman Tazeoğlu

13,09 TL
Başka

Başka

Kahraman Tazeoğlu

11,9 TL
Mavi Ev

Mavi Ev

Kahraman Tazeoğlu

8,1 TL
Kıyısızlar

Kıyısızlar

Kahraman Tazeoğlu

13,09 TL
Aşkla Kal

Aşkla Kal

Kahraman Tazeoğlu

15,4 TL

İnsanlar, hayatlarında gerçekliğin dışına çıkarak hayal dünyalarının içerisinde yaşamaya başlarlarsa hayatının en büyük darbesini kendi kendisine vurmuş olur. Kahraman Tazeoğlu, Kayıp Yüzyılın Prensesi eserinde bu düşüncesini belirttikten sonra gerekçesini de insanların bu hayal dünyasından bir gün mutlaka uyanacağını ve bu uyanıştan sonrada yaşadığı gerçek hayatın kendisine hafif gelerek kendisini tatmin etmeyeceği, kendini dar bir alanda sıkışıp kalmış gibi hissedeceği olarak açıklıyor.

Hayatta eskidiği için atılarak yenisi alınamayan tek şeyin dost olduğunu Kahraman Tazeoğlu, Kayıp Yüzyılın Prensesi eserinde belirterek insanların dostlarının ve bu dostlarla yaptıkları dostluklarının her anının çok değerli olduğunu bilmesi ve kaybetmemek için mücadele etmesi, gerektiği zamanlarda fedakarlık yapması gerektiği hususunda okurlarını uyarıyor. İnsanların günümüzde mutluluk konusunda çok büyük bir yanılgının içerisinde olduğunu okurlar, bu eseri okuyunca çok iyi anlıyor. Çünkü yazar, eserinde mutlu olmayan insanların, mutluluğu ve huzuru hep yanlış adreste aradığını ve işin muamma tarafının da insanların mutluluğu aradığı bu yanlış adreslerde mutlu olduğunu düşünmesi olduğunu belirtiyor. Yazar, bu eserinde gülümsemenin insanlar arasında sevgi bağını kuvvetlendirdiğini ve insanların birbirlerine karşı olan sevgilerini ve saygılarını ifade etmesinin en iyi yolunun gülümseme olduğunu söyleyerek okurlarına ilişkide bulunduğu insanlara karşı gülümsemelerini tavsiye ediyor.

Toplumumuzda genellikle herkesle iyi geçinmenin bir yolunu bulan ve herkes tarafından sevilen insanlara övgü üstüne övgü yağdırılır. Kahraman Tazeoğlu, Kayıp Yüzyılın Prensesi eserinde böyle insanlara karşı övgü yağdıran toplumumuzu bir nevi eleştiriyor. Çünkü yazara göre bir insan toplumda herkes tarafından sevilebiliyorsa o insan kendi olarak toplumda yer almak yerine herkese karşı bir maske kullanarak yer almayı tercih ediyordur. Hayatta daha kişiliğini oturmamış insanların ise toplum tarafından övülüyor olması çok hazin bir durumdur. Bir insan düşünün ki hayatında ilk defa bir savaşa katılmış ve düşmanla karşı karşıya kalmış. Bu insanın elinde son bir kurşun var ve o kurşunu düşmana karşı kullanma şekli kaderini tayin edecektir. Yazara göre de hayat insanın ilk defa katıldığı bir savaş ve yaşam tarzını belirleyeceği tercihi ise son kurşunudur. Bu son kurşunu kullanma biçimi de insanların kaderlerini tayin edecektir.
Kahraman Tazeoğlu, 1969 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. 1980’li yılların sonlarında şiir yazmaya başlamış ve yazdığı şiirleri bir defterde toplamıştır. 1990’lı yıllarda yerel ve ulusal radyolarda şiir programları düzenlemiş ve haber spikerliği yapmıştır. İlk eseri olan Seni İçimden Terk Ediyorum 2001 tarihinde yayımlanmıştır.

Yorum Sayısı: 1

Kahraman Tazeoğlu, Kayıp Yüzyılın Prensesi eserinde anlatılmak isteneni tam olarak algılamak istiyorsanız moraliniz bozuk ve dertleşmeye birini aradığınız zaman okumalısınız. Bu eseri okurken psikolojik olarak çok rahatladığınızı ve moralinizin düzeldiğini hissedeceksiniz. Bu eser, size o kadar iyi gelecek ki psikoloğa gitsem ancak bu kadar rahatlardım diye düşüneceksiniz. Sizi bu kadar rahatlatan ise yazarın, anlattıklarından çok kendi kendinizle dertleşmenizdir. Siz, bir yandan eseri okurken...devamını oku

B
Betül Demir  -   17.06.2016