Kayıtsızlık Şenliği
% 29indirim

Kayıtsızlık Şenliği

  • 11,50 TL8,16 TL

    hopi kampanyası
    0,41 Paracık
  • Tedarik Süresi 2 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Kayıtsızlık Şenliği, Milan Kundera’nın 2003’de yayımlanan Bilmemek’ten sonra kimsenin beklemediği bir anda çıkagelen yeni romanı.  Beş arkadaşın, kayıp annesiyle konuşan Alain’in, işsiz oyuncu Caliban’ın, mutluluğun peşindeki Ramon’un, bir kukla oyunu yazma hayali kuran Charles’ın ve narsisist D’Ardelo’nun hikayesi. Gerçekle hayali, karakterlerin evreniyle yazarınkini, şimdiki zamanla tarihsel geçmişi üst üste bindirerek başka bir gerçeklik kurmayı hep başarmış bir yazarın, mizah anlayışını kaybetmiş bir yüzyıla bakışı.


Bir yandan en ciddi meselelere ışık tutup diğer yandan tek bir kesin yargıda bulunmamak, bir yandan çağdaş dünyanın gerçekliğiyle büyülenip diğer yandan tüm bu gerçeklikten kaçmak ancak Kundera gibi usta bir yazarın kalemiyle mümkün oluyor. Yapıtının tümünün şaşırtıcı bir özeti gibi de okunabilecek bu kısa roman 21. yüzyılın klasikleri arasındaki yerini aldı bile.


Yorum Sayısı: 1

Yaşadığımız çağda insanların en büyük sorunu yaşama bakış açılarındaki mizah anlayışını kaybetmeleridir. İnsanlar, yaşama bakışlarında mizah anlayışını kaybettikleri için birbirlerine karşı hoşgörülü davranamıyorlar ve bu nedenle, en ufak bir meselede aralarındaki bağlar kopabiliyor. Oysa insanlar, mizah anlayışlarını kaybetmemiş olsalardı aralarındaki bağ bir halat kadar güçlü olacak ve aralarındaki ufak tefek meseleleri görmezlikten geleceklerdi. Milan Kundera, Kayıtsızlık Şenliği eserinde...devamını oku

B
Berna Şen  -   17.06.2016