Kemik Yaşı Atlası
% 19indirim

Kemik Yaşı Atlası

  • 108,00 TL87,48 TL

    hopi kampanyası
    4,37 Paracık
    Babil.com'da 60> TL ve üzeri ücretsiz kargo kampanyası
  • Tedarik Süresi 2 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

İskelet gelişimiyle ve onun kompleks alternatif süreçleriyle uğraşan doktorların karşılaştıkları en önemli soru şudur; "Bu görüntü normal mi?" İskelet Gelişiminin Röntgen Atlası", kadın ve erkeklerde her yaş ve her vücut bölümü için referans görüntüler sağlayarak bu soruya bir cevap oluşturmaktadır. Böylelikle acil departmanlarında çocuk iskelet filmlerini değerlendiren hekimlere normal diyebilme olanağı doğmaktadır.


Atlasın özellikleri:


- İskelet gelişiminin her evresinde normal görünüm referansı oluşturan, yüksek kalitede 2300 civarında filim.


- Her yaş, seks ve vücut bölümü için farklı projeksiyonlarda sunulan görüntülerle okuyucuya klinik yorumlama kolaylığı sağlamak (Örn. Dirsek tramvası nedeniyle acile başvuran ve küçük kemik fragmanı saptanan 7 yaşındaki çocukda; normal kemikleşme merkezi-fraktür ayrımı yapabilmek)


- Herhangi bir yaş grubunda herhangi bir vücut bölümünün normal gelişimine hızlı erişim -İskelet gelişimindeki büyüme paterni varyasyonları


- Farklı görüntüler arasında karşılaştırma yapma olanağı


Normal iskelet gelişiminin geniş bir koleksiyonundan oluşan bu eşsiz çalışma, doktorlara çocuk iskelet gelişimini değerlendirme ve yorumlama da ihtiyaç duydukları bilgileri vermektedir. Çocuk sağlığı doktorlarına, radyologlarına, ortopedistlere, acil departmanında çalışan doktorlara, fizik tedavi uzmanlarına ve çocuk iskelet röntgeni değerlendiren diğer branş doktorlarına çocuk iskelet radyogramlarını değerlendirmede referans standartlar oluşturmaktadır.


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.