Kendine Ait Bir Oda
% 34indirim

Kendine Ait Bir Oda

  • 12,00 TL7,92 TL

    hopi kampanyası
    0,40 Paracık
  • Gün İçinde Tedarik
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Bu kitap, yazın tarihinde kadınların geldikleri noktayı ortaya koyan bir eser olarak, kendi türleri arasında öncü olmayı hak eden bir çalışmadır ve feminist hareketin klasik bir kitabı olarak kabul edilir.


Woolf, Kendine Ait Bir Oda’da, düşünce ve yazın tarihinde kadınların hak ettiği yeri bulmaları ve o dönemde neden bulamadıkları meselesine bazen açık bazen ise dolaylı bir anlatımla değinerek konuyu derinlemesine irdeler. Kadının Batı düşünce tarihindeki yerini ortaya koyan Kendine Ait Bir Oda, Woolf’un belki de okuması en kolay olan kitabıdır. Çünkü konu çok somuttur: “Kadın ve Edebiyat.”


Erkeklerin her fırsatta kadınlara yönelttikleri ezici bir soru vardır: “Bizler kadar düşünme yeteneğiniz olduğunu ileri sürüyorsunuz. Madem öyle, neden Shakespeare gibi bir deha çıkaramadınız?”


Virginia Woolf bu soruya esaslı bir yanıt getiriyor. Ve şöyle sesleniyor kadınlara: “Para kazanın, kendinize ait ayrı bir oda ve boş zaman yaratın. Ve yazın, erkekler ne der diye düşünmeden yazın!”


Yorum Sayısı: 1

Kitapta noktalama işaretlerinin kullanımı konusunda sıkıntılar var, çoğu sayfada nokta ve virgülden sonra boşluk konmamış, hatta kimi sayfalarda kelimeler arasında bile boşluk yok.
Cümlelerde özne yüklem uyumsuzlukları çok fazla, tercümesinde sıkıntılar var, kelime yazımları hatalı, ayrı yazılması gereken tüm –de ve –da’lar bitişik yazılmış. Okurken inanılmaz derecede rahatsızlık veriyor. Bu durum sadece birkaç sayfada değil, kitabın tamamında geçerli. Cümlenin başında anlatılanla sonunda...devamını oku

G
Gülnur Günakan  -   06.04.2016