Kentsel Dönüşümün Şifreleri

Kentsel Dönüşümün Şifreleri

  • Geçici olarak temin edilemiyor
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Yüzde 70 deprem fayları üzerinde bulunan ülkemiz için kentsel dönüşümün önemi, bu dönüşümde eskilerin yerine yapılacak yeni binaların depreme dayanıklı olarak inşaa edilmesi, var olanların depreme karşı güçlendirilmesi kaçınılmaz bir sonuç. Önemli olan bunu nasıl yaptığımız ve önemli olan Kentsel Dönüşüme giren binanızda sizlerin nelerle karşılaşacağınız ve nasıl çözeceğinizi bilmenizdir.


Ülke genelinde yedi milyon konutun dönüşümü söz konusu. Uzun soluklu yorucu bir maraton devam ediyor. Her yerde inşaat görmemizin bir başka sebebi bu. Afet yasasından faydalanıp binasını yıkarak yenilemek isteyenler her geçen gün artıyor. Bakanlık sürekli riskli alanlar ilan ederek resmi gazetede yayınlıyor. Eski bir binada oturuyorsanız bugün olmasa bile mutlaka sizinde kapınızı da bir gün kentsel dönüşüm çalacaktır.


İki yıldır sizlerden gelen kentsel dönüşüm sorularını yanıtlıyorum. Bunlardan önemli bulduklarımı kitapta “100 soru 100 cevap” olarak hazırladım. En fazla gelen sorulardan hazırladığım bu kısımda sizde aradığınız cevabı bulacaksınız.


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.