Keşkül Dergisi Sayı: 15
% 33indirim

Keşkül Dergisi Sayı: 15

  • 10,00 TL6,70 TL

    hopi kampanyası
    0,34 Paracık
  • Stoktan Hemen Teslim!
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.
İçindekiler; Birbirini Anlamak Problemi ve Sufi Bakış Açısı -M. Erol Kılıç- İrfanın Kayboluşu ve Neticeleri -Wiliam C. Chittick- İnanç ve İbadet Psikolojimizi Etkiler mi? -Erol Göka- İki Beden Tek Gölge: Mevlana Celaleddin-i Rumi ve Şems Tebrizi -Nuri Şimşekler- "Divan-ı Hikmet Divan-ı Aşk" imiş meğer... -Dr. Hayati Bice- Fethi Gemuhoğlu ya da Dost Zengini Bir Anadolu Bilgesi -Nazif Gürdoğan- "Ya Fahr-i Kainat, Sen İfa Et Ecrini Divan-ı Kibriya'da Bu Şark Ercümendinin" -Röportaj: Sema Özkul- Bir Salih-i Selamet: Beşiktaş Bahariye Mevlevihanesi -Seazi Küçük-

Sevilen Yazarlar Mahmud Erol Kılıç ve Emin Işık Keşkül’ün 15. Sayısında

William C. Chittick, İrfanın Kayboluşu ve Neticeleri adlı yazısında Müslüman toplumlarda süreç içerisinde irfanın nasıl kaybolduğuna ve bunun sonucunda yaşanan zihinsel bölünmeye dikkat çekerken M. Erol Kılıç birbirini anlamak problemine sûfî bakış açısıyla yol gösteriyor.

 

Din Psikolojisi ve Erol Göka

Erol Göka din ve ibadetin psikolojimizi nasıl etkilediğine açıklık getirdiği yazısında “İnançlar her biri bir başka trajedi olan hayatlarımıza yol haritası oluşturabilmemizde büyük bir rol üstleniyor.” diyor. Nazif Gürdoğan yüzyılımızın çok sevilen zâtlarından birini Fethi Gemuhluoğlu’nu ve onun dostluk anlayışını anlatıyor.

 

Dergide daha pek çok güzel yazı ve alanında üstad olan kıymetli şahsiyetlerle yapılmış röportaj mevcut. Bu yazı ve röportajlarla gelenek ve hayatı çok güzel bir şekilde birleştiren Keşkül dergisi, Sufi Kitap’la daha da güçlü bir yayın olacağının sinyallerini veriyor.


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.