Kibar Olma Kendin Ol
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Birkaç nesil kültürümüzün gereği hep "kibar ol", "saygılı ol", "göze batma", "ne öne çık ne ortada kal, ortalarda kendini gizle", "büyüklerinin söylediklerini yap" vb söylemlerle yetiştirildik. Bizler de gelecek nesilleri böyle mi yetiştirelim?

Toplumumuz saygısız ve kaba olmayı hiç tasvip etmez, ancak kibar olmak herkes tarafından takdir edilerek teşvik edilir. Tabii ki, saygısız ve kaba olmak desteklenecek bir tutum değildir. Kişiler ve kurumların her zaman birbirlerine karşı saygılı olmalarını bekleriz. Ayrıca, saygılı olmakla beraber kibar olunmasını da isteriz. Sanki kişinin kendisi olması saygılı olmasıyla birlikte olamazmış gibi.

Toplumumuzdaki birçok problemin "Kendin Olmakl"a aşılabileceğini düşünüyoruz. Toplumların bireyi kazanabilmeleri için, toplumu oluşturan kişilerin kendileri olmayı öğrenmeleri gerekir. Önce kendimize sonra da topluma yabancılaşmamak için kendimiz olmalıyız. Toplumlar kendisi olmayı başarmış liderlerin gayretleri ve yaratıcılıklarını ortaya çıkarıp geliştirmeleri sonucunda kalkınmış kalkınırlar. Bu kitabın, kendimiz olmak, sahici ve samimi ilişkiler kurmak için iyi bir yol gösterici olduğuna inanıyoruz.


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.