• Kimsenin Bilemeyeceği Şeyler% 34indirim
  Kimsenin Bilemeyeceği Şeyler
  Kimsenin Bilemeyeceği Şeyler

Kimsenin Bilemeyeceği Şeyler

 • 20,00 TL13,20 TL

  hopi kampanyası
  0,66 Paracık
 • Gün İçinde Tedarik
Kimsenin Bilemeyeceği Şeyler e-kitabı

"Harika bir kitap okumak istiyorsanız… İşte, okumaktasınız zaten! "


- Murat Menteş


Sinan Canan, fazlasıyla espritüel bir bilim insanı.[n] Beyin adlı bilimsel “stand-up” gösterilerinin yıldızı. Zor sorulara hem komik hem de isabetli cevaplar veriyor:



 • Kaos teorisi nedir?

 • Tam olarak kaç tane tabiat kanunu var?

 • Evrim hakkında neden yanılıyoruz?

 • Bilinç dışı eylemlerim, bilinçli eylemlerimden katbekat fazlaysa acaba ben, kendim miyim?

 • Lost’ta veya Matrix’te yaşıyor olabilir miyiz?

 • Birbirimizi neden tam olarak anlayamıyoruz?

 • Aşk bize neler yapıyor?

 • Cinsellik neden sürekli satıyor ve satacak?


“İnsan beyni; 1,4 kg ağırlığında, su, yağ, protein, şeker ve tuzdan oluşan bir jöledir.” diyen yazar, bu jöleye korkusuzca balıklama dalıyor! Velhasıl... Kimsenin Bilemeyeceği Şeyler, bilmek isteyeceğiniz şeylerle dolu bir kitap."


- Murat Menteş


"Rönesans’taki gibi bir Leonardo bekleyemeyiz artık. Çünkü bilgi havzası büyüdükçe hakim olmak için onu böldük, dallara ayırdık. Mecburduk. Ama bu kez de körün fili tarifi düzeyinde bakar olduk “hakikat”e. Şimdi disiplinler arası, hatta disiplinler üstü bir kavrayışa ihtiyacımız var. Sinan Canan’ı bu yüzden çok önemsiyorum: Kadim olanla modern olanı, Doğu’yla Batı’yı, farklı disiplinleri harmanlayıp kavradığı için; “hakikat”i “gerçek”in üstüne koyduğu için."


- Cem Mumcu


"Popüler bilimsel bir kitap, nadiren bu kadar güzel, edebi ve masalsı bir dille yazılır. Kimsenin Bilemeyeceği Şeyler, bu kadar yumuşak bir dille yazılıp hem okuyanın kendisini dönüştürmesine hem beynin çalışma biçimini anlamasına hem de evrendeki ahengi öğrenmesine katkıda bulunan nadir kitaplardan... Sanırım birden fazla okumak zorunda kalacaksınız. Kitap bittiğinde artık eski ben’inizi geçmişte bırakıp hınzır bir gülümsemeyle önceki inançlarınızı anımsayacaksınız. Çünkü değiştiğinizi anlayacaksınız. Sahip olduğunuz inançlar konusunda değişime cesaretiniz varsa okumaya başlayın. Okuduktan sonra aynı kişi olmayacağınızı garanti ederim.


- Sultan Tarlacı


Sinan Canan, Kimsenin Bilemeyeceği Şeyler eseri devamlı etrafımızda gördüğümüz için bize normal olarak gelen ama aslında bu gördüklerimizin hiçbirinin normal olmadığını, etrafımızda ki en küçük zerrenin bile bir mucizenin ürünü olduğunu bizlere öğretiyor. İnsanın boşa harcayacak vaktinin olmadığının, devamlı çalışarak kendini değiştirmesi ve yenilemesi gerektiğinin, insan için bilginin hayati bir önem taşıdığı bu eserde okurlara aktarılıyor. Okurların eserin ismine önyargı ile yaklaşmaları yüksek bir ihtimaldir. Ama bu eseri okumadan ismine önyargı ile yaklaşmak oldukça yanlış bir tutum olur. Çünkü okurlar, bu eseri okudukça bu esere de bundan başka bir isim yakışmazmış diye kendileri diyecektir. Bu eser, okurlarda derin çağrışımlar bırakacak ve bu eseri okuyan her okur, geçmişine tebessüm ederek yeni bir yaşamı kucaklayacaktır. Sinan Canan, Kimsenin Bilemeyeceği Şeyler eserinde insanların ufkunu açan çok önemli konuları büyük bir ciddiyetle incelemiştir. Dünyayı ve kendinin dünyadaki yerini merak eden ve geleceğinde bilim dünyasında yer almak isteyen insanlar, bu eseri mutlaka değerlendirmelidir. Yazar, bu eserinde yer alan her cümlesini düşünerek kaleme aldığı için okurlarını da çok rahat etkisi altına alarak yazdıkları hakkında onların da düşünmesini sağlıyor. Bu eserin içeriğinde çevrenizdeki insanlarla tartışmaya değer birçok bilgide bulacaksınız. Ayrıca dünyayı her insan gibi değil de farklı algılamak isteyen ve yaşamı farklı yorumlamak isteyen insanlar, bu eseri okuduktan sonra bu emellerine kavuşacaklardır. Sinan Canan, Kimsenin Bilemeyeceği Şeyler eserinde esas mesajını, “Burada hiçbir balık uçmaya, hiçbir kuş yüzmeye zorlanamaz.” cümlesiyle veriyor. Bu öyle bir mesaj ki okur, bu mesaj üzerinde değil günler ve haftalar, bir ömür düşünse yine de işin içinden çıkamaz. Çünkü günümüzde hiç kimse istediği hayatı yaşayamadığı için hayatın her alanında her balık uçmaya, her kuşta yüzmeye zorlanıyor. Balıklar uçamayacağı ve kuşlar yüzemeyeceği içinde insanlar bir tebessüm bile etmekten aciz olarak, yaşayan bir ölü gibi mutsuz bir şekilde yaşayıp gidiyor. Sinan Canan, 1972 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. Yazar, din ve bilim ilişkisi üzerine yazdığı yazılar ve yaptığı programlar ile günümüzün en popüler insanları arasında yer almaktadır. Yazar, Hacettepe Üniversitesinde Biyoloji eğitimi almıştır.
Yorum Sayısı: 4

Beynimize dair bilmediklerimizin, yanlış bildiklerimizin ve bilmek isteyeceklerimizin kitabı. :) Muhtemelen ikinci kez okuyacağım az sayıda kitaptan biri...

H
Hanifi Payam  -   04.02.2016

Gerçekten böyle sağ duyulu aklıselim insanlara ihtiyacımız var.

İ
İsmail Bekar  -   04.02.2016

Kısa bölümler halinde yazılmış bir kitap Kimsenin Bilemeyeceği Şeyler. Yazarla ilk tanışmam bu kitapla oldu ve tek kelimeyle bayıldım. Birbiriyle bağlantılı başlıklarla ilerliyor ve o kadar akıcı ki sanki roman okuyor gibi okuyor insan. Okuma listenize eklerseniz pişman olmazsınız.

B
Burcu Ekici  -   10.08.2016

Sinan Canan, Kimsenin Bilemeyeceği Şeyler eserini üç bölüm üzerinde kurgulamıştır. Eserin, ilk bölümünde hep merak ettiğimiz beynimizin çalışması ve davranışlarımız hakkında bizlere bilgi veriliyor. İlk bölümün, okurlar açısından en ilgi çekici bölümü ise aşkın, insan beyninde oluşturmuş olduğu etki anlatılırken resimlerden yararlanılmasıdır. Bilim ve inanç arasındaki ilişki hemen her toplum için tartışma konusudur. Yazar, ikinci bölümde bu ikili arasındaki ilişkiyi incelemiştir. İnsan...devamını oku

S
Sinan Sevim  -   17.06.2016