Kırım El Sanatlarının Dünü ve Bugünü

Kırım El Sanatlarının Dünü ve Bugünü

  • 21,60 TL

    hopi kampanyası
    1,08 Paracık
  • Gün İçinde Tedarik
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Yrd. Doç. Dr. H. Feriha Akpınarlı


1975 yılında Ankara Kız Teknik Yüksek Öğretmen Okulu El Sanatları Çiçek Bölümü'nden mezun oldu. 1979 yılında asistan oldu. 1986 yılında Ankara Üniversitesi Program Geliştirme ve 1987 yılında Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü El Sanatları Eğitimi Bölümü'nde Yüksek Lisans programını bitirdi. 1987 yılında Sanatta Yeterlilik ünvanı aldı.


1989 yılında El Sanatları Eğitimi Bölümü'nde Yardımcı Doçent oldu. 1995 yılında Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Ensitüsü El Sanatları Eğitimi Bölümü'nde Doktora programını bitirdi. İngiltere "Hope Univesity" de İngilizce kursuna katıldı. El Sanatları konusunda 60 ulusal ve uluslararası kongrede bildirileri ve çeşitli dergilerde makaleleri yayımladı. Makedonya, ABD, ve İngiltere'de kişisel ve karma sergilerde katıldı. 9 defilesi ve yayınlanmış 5 kitabı bulunmaktadır.


UNESCO Kültür Komisyonu üyedisidir. Halen Gazi Üniversitesi Mesleki Eğitim Fakültesi "Fakülte Kurulu" üyesi ve El Sanatları Eğitimi Bölümü Tekstil Dokuma ve Örgü Anabilim Dalı öğretim üyesidir. İngilizce bilen Akpınarlı evli ve iki çocuk annesidir.


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.