Kirli Hesaplar Çarşısı

Kirli Hesaplar Çarşısı

  • Geçici olarak temin edilemiyor
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Günümüz dünya düzeninde en önemli güçlerden biri sivil toplum kuruluşlarıdır.


Bu kuruluşlar; insanların yararına olacak hareketi merkeze alarak hizmet etmesi durumunda topluma yararlı bir şekil alabilir.


İşte bu minval üzere yola çıkmış fakat bu yolculuk boyunca çeşitli değişimlere uğramış bir Cemaatin perde arkasındaki oyuncu ve oyunlarını gün yüzüne çıkartmak değişmez doğruları olan insanların görevidir.


Bir hizmet hareketi bir Hipnoz Hareketine nasıl dönüşür? Bir Müslüman, kardeşlik hukuku bulunan Müslüman kardeşine nasıl düşman olur? Aileleri akrabaları nasıl birbirine düşman ederek ayırır? Müslüman, kardeşlerinin manevi duygularını nasıl sömürür?


Elinizde tuttuğunuz Kirli Hesaplar Çarşısı adlı kitap; Hizmet Hareketinin içinde 30 yıldan fazla kalan ve Zaman Gazetesin’de 23 yıl yazarlık, 4 yıl Genel Müdürlük, 1 yıl Genel Yayın Yönetmenliği yapan Hüseyin Gülerce; Önceleri Hizmet Hareketi, sonraları Gülen Hareketi, sonunda da “Legal Görünümlü İllegal Yapı”nın İhanet Hareketi olarak adlandırılan bir Cemaatin varlığının, müminler için bir imtihan olduğunu anlattığı kitabında yaşadıklarını, bulunduğu konumdan, durduğu yerden anlatıyor.


Yorum Sayısı: 1

Çok karışık ve ileride tarih kitapların mutlaka yer alacak bir süreçten geçiyoruz. Cemaat ise bu süreç içinde oldukça fazla yer eden bir mesele. Hüseyin Gülerce uzunca bir zaman, cemaat içerisinde çok önemli görevlerde yer almış daha sonra kirli oyunu görerek uzaklaşmış, bildiklerini herkese anlatmak için de kendini adamıştır. Yaşananları iyi anlamak için anlattığı her şeyi dikkatlice okumak ve düşünmek gerekir. Bu kitap kaynak kitap olarak görüle bilir.

İ
İbrahim Tuna  -   25.02.2016