Kış Uykusu

Kış Uykusu

  • Geçici olarak temin edilemiyor

2014 Cannes Film Festivali'nde Altın Palmiye ve FIPRESCI ödülü

Aydın emekli bir tiyatrocudur; oyunculuğu bıraktıktan sonra Kapadokya'ya babasından yadigar kalan butik oteli işletmek için geri döner. Aydın'ın o günden sonra başlayan kış uykusu, bu gözlerden ırak otelin içerisindeki gündelikleriyle, kah yerel bir gazeteye köşe yazıları yazarak kah her zaman niyetlendiği ancak bir türlü başlayamadığı tiyatro tarihi kitabını yazmayı düşünerek geçer. Tüm bu süreçte hayatında iki kadın vardır: Kendisine her anlamda uzak ve soğuk davranan genç karısı Nihal ve boşandıktan sonra yanlarına taşınan kız kardeşi Necla... Kışın bastırması ve artan kar yağışı bu küçük taşrada en çok Aydın'ın sinirlerine dokunur ve onu uzaklara gitmeye teşvik eder...

Özel Seçenekler:
Kamera Arkası 139 dk.
Kış Uykusu Cannes’
Fragman


Yorum Sayısı: 2

Nuri Bilge Ceylan'ın en fazla diyaloglu ve doyurucu filmi. Oyunculuklar birinci kalite. Arşivlik saklanması ve defalarca izlenmesi gerekli bir film.

O
Osman Cenk Güzer  -   22.03.2016

Nuri Bilge Ceylan'ın belki de en iyi filmi.Çehov tarzı durum hikayelerini sevenlerin beğeneceğine şüphe yok.İyi oyunculukların yanı sıra Kapadokya'nın o eşsiz manzarasını izlemek tek kelimeyle harika.

E
Eyüp Berk Batuhan  -   05.03.2016