Kış Üzümü
% 31indirim

Kış Üzümü

Çünkü Asaletin Mevsimi Yoktur!
  • 16,00 TL11,04 TL

    hopi kampanyası
    0,55 Paracık
  • Tedarik Süresi 2 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

İyi olanların iyi oynayanlar karşısında mağlup olduğu bir dünyaya baş kaldırmak “isyan” değildir. Çünkü baharda çiçek açmak âdetten, zemheride kardelen olmak asaletten sayılır.


“Yaptığım iyiliği hak etmeyenler var.” diyerek iyilik yapmaktan vazgeçen iyiliği hak etmez.


İnsansa yapar. Kartal konmuyor diye şahikalar boş mu kalır, göz görmüyor diye karıncalar aç mı kalır? Öyleyse mataramız kavruk çöllerin de susuzluğuna talip olmalı. Çölün ateşini söndüremeyiz belki, bu doğru! Kurumakta olan fidana bir damla suyla koşmak neyi değiştirir? Fakat buna mecburuz meçhul dost! Ancak böyle insan kalabiliriz.


Bir seyyah ziyaret ettiği kasabanın yaşlı marangozuna sorar: “Bu kasaba neyiyle ünlüdür?” Yaşlı adam cevap verir: “Burası dünyada gidebileceğiniz her yerin başlangıç noktasıdır. Buradan başlayarak istediğiniz yere gidebilirsiniz…”


Bu kitap, ötelere bilet almış seçkin bir zümrenin seyahatine eşlik etmek, can kenarındaki koltukta asil bir sohbet arayanların yalnız olmadıklarını hatırlatmak gayesiyle kaleme alınmıştır. Azığa aş, yola yoldaş, kula aşk lazımdır. Zira dost ancak dostun yanında karşılığını bulur! 


Yorum Sayısı: 5

Bir kitapçıda gördüm. İçini karıştırdım her kitapta yaptığım gibi. Pek almaya niyetim yoktu. Arka kapak yazısı dikkatimi çekti. Sonra önsözü okuyayım dedim. Öyle akıcıydı ki, almadan edemedim. İyi ki almışım. Hakikaten çok orijinal. Yazılmamış, duyulmamış ifadeler ve şiirsel bir dille anlatılmış. Tavsiye ederim

S
Sema Cangül  -   16.05.2016

Ruhumu alıp çok uzaklara alıp götürdü. Başarılı bir çalışma. Tavsiye ederim.

M
Merve  -   05.05.2016

Aşk yazısını çok beğendim.

İ
İlayda  -   10.05.2016

Kitap ilk hikayeden itibaren sizi içine çekiyor. Kolay kolay elinizden bırakamıyorsunuz. Kitabı bitirdiğimde vakit çoktan gece yarısını geçmişti. Tavsiye ederim.

Ö
Ömer Melih Tekin  -   07.05.2016

Bazı bölümleri çok beğendim. Masalsı bir tadı vardı. Tavsiye ederim.

M
Merve  -   06.05.2016