Kısa Bir Mola
% 10indirim

Kısa Bir Mola

  • 8,00 TL7,20 TL

    hopi kampanyası
    0,36 Paracık
  • Tedarik Süresi 2 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Sedat Saraçoğlu Kimdir?


Erzurum’da doğdu. Babasının tayini nedeniyle ailece Bursa’ya göçtüler. O dönemde çocukluğunda gönül verdiği judo sporuna bir tanıdığı aracılığıyla kayıt oldu.


İlk, orta ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Saraçoğlu, öğrencilik yıllarında kendi işyerleri olan matbaada çalışıyor, okula gidiyor ve spor yapıyordu. O süreçte, sporunda birçok başarılara imza atan Saraçoğlu hedeflediği daha nice şampiyonluklar ümidiyle çok sevdiği okulunu ve matbaa işini askıya aldı. Yıllar sonra içinde kalan okuma hevesi O’nu Uludağ Üniversitesi’nde 18 ay süren gönüllü ders takip etmeye sevk etti.


Burada hayata dair bilgiler edinen, kütüphanelerinden faydalanan Saraçoğlu yaşam tecrübelerini de bilgileriyle pekiştirip, ülkemizin siyasi, dini ve sosyal yaralarına şiirleriyle serzenişte bulundu. İşte tam o zaman diliminde judo branşında müsabıklık ve hakemlik yaparken boş zamanlarında da şiirlerini yazıyordu.


Daha sonra antrenör olmaya karar verdi. Bu işinde de milli takıma birçok sporcu kazandırdı. 2015 yılında antrenörlükten emekli olan Saraçoğlu’na bundan sonraki yaşamında üstün başarılar dileriz.


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.