Kıskaçtaki Türkiye
% 6indirim

Kıskaçtaki Türkiye

  • 15,00 TL14,10 TL

    hopi kampanyası
    0,71 Paracık
  • Tedarik Süresi 1 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.
Elinizdeki kitap, Türk Yurdu dergisinde Mayıs 2014-Mart 2016 tarihleri arasında yayınlanan aylık yazılarımdan oluşmak-
tadır. Bunlara ilaveten 1915 Olayları hakkındaki bir açıklama ile Şube Başkanları ile yapılan istişarî toplantılardan birinin açış konuşması da kitapta yer almaktadır. Genel Başkanlığımın ilk dönemindeki yazılarım Türkiye'nin Kritik Dönemeci başlığıyla yayınlanmıştı. Bu kitaba ise yine yazılarımdan birinin başlığından mülhem olarak Kıskaçtaki Türkiye adını vermeyi uygun bulduk.
Türkiye, dünyadaki ve yakın coğrafyamızdaki değişme ve çatışmaların da etkisiyle özellikle 2010'larda kritik bir viraja girdi.
Suriye kriziyle somutlaşan örtülü Üçüncü Dünya Savaşının en çok etkilediği ülkelerden biriyiz. Etnik-bölücü hareketle Suriye'nin kuzeyindeki uzantısı, arkalarındaki uluslararası güçlerin yardım ve yönlendirmeleriyle Türkiye'yi bir terör sarmalıyla meşgul etmenin peşinde. Bu kitabın tashihini yaparken 13 Mart 2016'da, Ankara'da yine haince, yine tam da PKK'lı alçaklara yakışan insanlık dışı bir vahşet yaşandı. Onlarca yurttaşımız, otobüs duraklarında beklerken hainlerce katledildi. Allah hepsine rahmetiyle muamele eylesin.

Zor günlerden geçtiğimiz muhakkak... Ancak asla ümidimizi kaybetmeyeceğiz. Yaşadığı sıkıntılara rağmen Türkiye, insan sermayesi, tarihi, kültürü, ekonomisi ile büyük bir bölge gücü olmak için gerekli şartlara sahip bir ülke... Akıllı bir siyaset ile bütün bu zorlukları aşacağımıza yürekten inanıyorum. Yeter ki kendi içimizde, bize zaman ve enerji kaybettiren didişmeleri aşalım, tarihimizi bir ayrışma aracı olarak kullanmak yerine bütünleşme kaynağı olarak sahiplenelim.

Prof. Dr. Mehmet ÖZ

Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.