Kıyamet Günü Çoktan Geldi Çattı

Kıyamet Günü Çoktan Geldi Çattı

  • Geçici olarak temin edilemiyor
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Erich von Daniken, binlerce yıl öncesinden insanların dilinde günümüze kadar gelmiş söylentilerde; eski tarihlerde uzaydan gelen zeki yaratıklarla kurulan bir iletişim izlerini, işaretlerini ve mesajlarını arıyor. Dinsel görüşlerin anlamını ve anlamsızlığını konu alan yorumların merkezinde Eski Ahit'in metinleri yer alıyor. Yazar bu arada eski Yahudi destan ve efsanelerinden, eski tarihçilerin raporlarından, bunlardan başka Hint, Babil ve Pers anlatılarından da yararlanıyor.

Onun için büyük önem taşıyan bir nokta da Ahitlerde o kadar ululanan "Uluların Ulusu"nun, tektanrılı dinlerden olanların Tanrı'sı imajına uymasıydı. Çünkü bu "kadirimutlak" Tanrı'ya, Uluların Ulusu'nun çok kez kusurlu davranışlarıyla çelişen nitelikler yakıştırılmaktadır. Kendilerini, yerine göre insanlara gösteren bu 'Uluların Ulusu' şu halde kimdi?

Erich von Daniken, ayrıca melez varlıklarla devlerin tanımlamalarını, Tanrı oğullarıyla insanların kadınları arasındaki birleşmelere ilişkin anlatıları, İbrahim ve Hanoh Peygamberler'in dünyanın dışına kaçırılmalarını sorgulamaktadır. Ve bir çok dinlere bağlı insanların, kurtuluşla bir zamanlar dünyayı ziyaret etmiş olan üstün varlıkların dönşü arasında bağlantı kurduklarını görmüştür. Tüm Mesih tasavvurları böylece çok eski evrensel bir vaadin temelinde yatmaktadır: Yine geleceğiz!

Bir çok kültür ve dinlerde nasıl oluyor da insanları kurtaracak olan bir Mesih beklentilerinin ardında, insanların, günün birinde döneceklerini vaat etmiş bulunan çok zeki varlıklarla ilgili deneyimlerinin yer aldığını ortaya çıkarmakta ve son olarak da Keops Piramidi'ndeki en yeni ve en çok etkileyici keşifleri irdelemektedir.


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.