Kızgın Kum Bahçesi
% 25indirim

Kızgın Kum Bahçesi

  • 29,50 TL22,12 TL

    hopi kampanyası
    1,11 Paracık
  • Tedarik Süresi 2 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Zoe Fleming, Lusaka’da çocuk istismarı ve cinsel suçlara karşı savaş açmış bir sivil toplum kuruluşu olan CILA’da görev yapmaktadır. Adalet sistemi neredeyse işin içinden çıkılmaz hale gelen Zambiya’da artık bir şeylerin değişme zamanı gelmiştir. Adaletin güçlüden yana çalıştığı sistemde özellikle çocuklara ve kadınlara karşı işlenen suçların sağlıklı ve doğru olarak sonuçlanması için yeni bir umut ışığı belirmiştir.


Down sendromlu bir çocuk olan Kuyeya’nın Lusaka’nın kenar mahallelerinin birinde darp ve tecavüz edilmiş olarak bulunmasıyla birlikte Zoe Fleming ve çalıştığı STK için, Polis memuru Joseph Kabuta’nın yardımıyla amansız bir mücadele başlar. Bu mücadele sadece hukuk düzenine karşı değil aynı zamanda Zambiya’nın çürümüş toplumsal yapısına karşı da bir başkaldırıdır. Soruşturma Zambiya toplumunu deprem gibi sarsarken, Zoe'nin zihninde de aşka, sadakate, aileye ve özellikle adaletin anlamına ilişkin kökten değişikliklere neden olacaktır.


Zoe Fleming’in Polis memuru Joseph Kabuta’yla kurduğu iş ilişkisi aşka dönüşürken, Dava Zoe’yi Lusaka'nın hoyrat mahallelerinden Victoria Şelaleleri'ne, sokaklarını AIDS bürümüş Johannesburg'dan büyüleyici Cape Town'a sürükler. 


“Cinsel şiddet suçları, Zambiya’nın toplumsal yaşam dokusuna zarar vermektedir ve hiçbir savcı ya da yargıç, bu tür suçların faillerini belirleyecek, anayasal geçerliliği olan araçlardan mahrum edilemez. DNA, ülkemizdeki ceza adaletinin çehresini değiştirecekse izin verelim değiştirsin. Eşlerimizin, kızlarımızın, annelerimizin ve büyükannelerimizin sokakta tek başlarına yürümekten korkmasına neden olan korkunç tecavüz ve taciz eylemlerine bir son verilmesinin zamanı gelmiştir.”


Yorum Sayısı: 2

Yazarın ülkemizde basılan ilk kitabını okumuş ve çok etkilenmiştim. Bu yüzden Kızgın Kum Bahçesi satışa çıktığı anda sepetime eklediğim bir kitap oldu. Bu kitapta ilkinden çok daha fazla etkilendim. Yazarın anlatımı tek kelimeyle muhteşem. Okurken adeta olayların içinde yaşıyormuş gibi hissediyor insan. Yazar bundan sonra ne yazsa okurum. Kesinlikle tavsiye ederim.

B
Burcu Ekici  -   10.08.2016

Yazarın ilk kitabını çok beğenmiş ve etkilenmiştim. Bu kitabı ilk kitabından daha güzel ve öyle akıcı ki elimden bırakamadım. Amerikalı bir avukat olan Zone, Afrika'da çalışmaya karar verir. Amacı, insanlara faydalı olabilmek ve onlara elindeki geldiği kadarıyla yardımcı olabilmektir. Down Sendromlu 15 yaşlarında bir kız çocuğu tecavüze uğrar. Afrika kanununa göre, kesin suçu ispatlanmadığı sürece sanık ceza alamaz ve yeterli deliler bulunamadığından serbestçe dolaşıp toplumda bir tehdit...devamını oku

N
Nuray Durmuş  -   07.03.2016