Kızıl Dosya
% 35indirim

Kızıl Dosya

  • 10,00 TL6,50 TL

    hopi kampanyası
    0,33 Paracık
  • Gün İçinde Tedarik
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Aklın çözemeyeceği hiçbir vak'a yoktur, aklı Sherlock Holmes kadar iyi kullanan başka biri de yoktur.


Edebiyat tarihinin en ünlü dedektifi Sherlock Holmes ve en yakın dostu Doktor Watson'la tanıştığımız ilk yapıt, Kızıl Dosya'dır. Bir kimya laboratuvarında tanışan kahramanlarımız, meşhur Baker Sokağı 221B adresindeki evi tutmalarıyla ayrılmaz bir ikili haline gelir. Holmes, zamanının büyük kısmını kendisini geliştirmekle geçirirken bir yandan da emniyet teşkilatına zor davalarda yardımcı olur.


Üstün zekası, ayrıntılı gözlem gücü, sıra dışı merakları, akıl yürütme yeteneği ve sonuçtan sebebe ulaşma yöntemiyle Sherlock Holmes, en anlaşılmaz ve çözülmez gözüken vakaları neredeyse hiçbir efor sarf etmeden kolayca çözebilir. Bu dahi dedektifin Doktor Watson'la birlikte tanık olduğumuz ilk macerası Kızıl Dosya, zamanla dizinin en beğenilen örneklerinden olmuştur.


Yorum Sayısı: 1

Sherlock Holmes’la arkadaşı Dr. Watson’ın tanışması ve ev arkadaşı olmasından başlıyor serinin ilk kitabı .kitabın ikinci kısmında güzel bir amerikan hikayesi var .bu yayın evinin bu tür kitapları cebe rahat sıgdıgı için rahat yanımda taşıyıp otobüste yada bir yerde sıra beklerken okunabiliyor .tavsiye ederim .

M
Murat Haşhaş  -   08.02.2016