Kızıl Kraliçe
% 23indirim

Kızıl Kraliçe

  • 38,50 TL29,64 TL

    hopi kampanyası
    1,48 Paracık
  • Stoktan Hemen Teslim!
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

İnsanların kana göre sınıflara ayrıldığı bir düzen…

Büyülü, tanrısal yetenekleriyle diğerlerine hükmeden gümüşler, onların gölgesinde hayatta kalmaya çalışan, sıradan kızıllar… İktidar tehlikeli bir oyundur.

peki, kazanmak için ne kadar kan kaybetmek gerekir?

Kanla bölünmüş bir dünyada, kazananı belirsiz bir varoluş mücadelesi…

Mare Barrow’un dünyasında kanın rengi, varoluşun biçimini belirlemektedir. Doğaüstü yeteneklerle donatılmış Gümüşler, köle gibi çalıştırdıkları ve savaşta ölüme gönderdikleri Kızıllara hükmetmektedir.

Yoksul bir Kızıl kasabasında yaşayan on yedi yaşındaki Mare, talihsiz olaylar sonucu bir Gümüş sarayında çalışmaya başlar. Ancak Kızılların başkaldırı hareketini örgütleyen Kırmızı Muhafızlar’ın davasını ateşleyecek kıvılcımın kendi parmaklarının ucunda olduğunu fark edince bambaşka bir oyunun ortasında kalır.

Yalanlar üzerine kurulu bir düzende Kızılların Gümüşlere, bir prensin diğer prense ve Mare’nin kendi kalbine karşı mücadele ettiği bu tehlikeli oyunda tek mutlak gerçek, ihanettir.

 

“Romantizm ve devrimin çarpıştığı, iktidar ve adaletin düelloya çıktığı, içinizi yakacak, hayal gücünüzü ateşleyecek bir macera.”

-USA Today-

 

“Aveyard, muhteşem bir evren yaratmış. Irk eşitsizliği, refahın adaletsiz dağılımı, çevre kirliliği, savaşlar, siyasi yozlaşma ve medyanın ürkütücü gücü gibi sorunları yansıtan bu evrenin içine çekileceksiniz.”

-VOYA-

 

“İstikrarsız bir dünyada, güçlü bir başkahraman.”

-Booklist-

 


Yorum Sayısı: 2

Kitap oldukça akıcı. Çeviri güzel, insanı yormuyor okurken. Kesinlikle bu bir artı. Her distopya romanında olduğu gibi sıkça göreceğiniz klasik unsurlar bulunduruyor. Orijinal kısımları olduğu gibi klişeler de oldukça mevcut. Serinin devamını okumayı düşünüyorum.

A
Alkım Başar  -   29.06.2016

Fiyatına bakınca tereddüt etmiştim ama gerçekten güzel bir kitap. Gerçi biraz yarım bitti ama okumaya değer sonuçta seri kitap sonu o yüzden mantıklı sayılır.

B
Betül Ekiz  -   02.03.2016