Kızımın Katiline Mektuplar
% 19indirim

Kızımın Katiline Mektuplar

  • 23,00 TL18,63 TL

    hopi kampanyası
    0,93 Paracık
  • Tedarik Süresi 2 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

İngiliz ITV3’ün Suç Gerilimi Romanları seçkisinde yer alan ve Specsavers Suç Gerilimi Ödülleri 2014’ün en iyi altı suç gerilimi romanından birisi olan Kızımın Katiline Mektuplar, vahşi bir suçun sıradan bir aile için sonuçlarını ortaya koyarken suç, ceza ve oldukça insani bir duygu olan intikam arzusu üzerine temel soruları da keşfe çıkıyor.


Büyükanne Ruth Sutton gezegendeki herkesten daha çok nefret ettiği adama, dört yıl önce kızını öldüren adama mektuplar yazıyor. Ruth’un acısının yükü ve nefreti geçen zaman içerisinde yalnızca daha da büyümüş, intikam almak için duyduğu arzu daha da güçlenmiştir. Ruth kızının katili olduğunu düşündüğü adama yazarak, kendisini kemirip hayatını mahveden duyguları içinden atmak, hakikati öğrenip huzur ve bir çıkış bulmayı umut etmekte, okur da onun gözünden bu cinayetin sırlarını öğrenmektedir.


Fakat Ruth’un onu gerçekten bağışlayıp bağışlayamayacağı başka bir meseledir ve mektuplar bu noktada onun hem son hem de en büyük umududur.


“Zekice ve duygusal olarak insanı içine çeken ahlaki bir yapıt.”


- Daily Telegraph 


“Karmaşık ve tatmin edici.”


- Sunday Times 


“Nefes kesici.”


- Ann Cleves


“Bir yazarın gün geçtikçe daha da iyi olduğunu görmek heyecan vericidir. İşte Cath Staincliffe tam da bunu yapıyor.”


- Val McDermid 


“Hüzün, suçluluk ve affetmenin karmaşık yapısını hakkında son derece sürükleyici, etkileyici ve düşündürücü bir roman.”


- Chris Ewan


Yorum Sayısı: 1

Kitap söyle bir cümle ile başlıyor; "Bize en büyük kötülüğü yapanları bağışlayabilir miyiz? " Cevabım net :ASLA Bu kitabı bitirdikten sonra merak edip biraz araştırma yaptım. Cinayete kurban gidenlerin yakınlık derecelerine baktım. Sonuç ürkütücü : 2010-2015 arasında ülkemizde 1134 kadın öldürülmüş. Failleri ise; %86'sı kadının eşi, sevgilisi veya yakın akrabalar... "Düşmanı uzakta aramamak lazım" derdi büyüklerimiz. Düşününce ne doğru bir söz söylemişler. Kitabın sonunu okurken kalbim...devamını oku

N
Nuray Durmuş  -   07.03.2016