Klinik Uygulamada PET/BT

Klinik Uygulamada PET/BT

  • Geçici olarak temin edilemiyor
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Klinik Uygulamada PET/BT’de akciğer, özefagus, kolorektal, baş-boyun kanserleri, malign melanom ve lenfomada PET/BT’nin uygun şekilde kullanımı belirtilmiştir. Ayrıca kadın ve erkek üreme sistemlerinin tümörlerinden de söz edilmiştir. Bu kitapta verilen bilgi kapsamlı ve özet formatta olup, bol sayıda görüntüyle desteklenmiştir. Her bölümde o tümörün geçerli evreleme sistemi ile birlikte PET/BT’nin nerede yararlı olup olmadığı belirtilmiştir. Bu noktalar, geçen birkaç yıl içindeki klinik olgulardan toplanan görüntüler eşliğinde açıklanmıştır.


Bölüm 9’da PET/BT’de normal görüntü paternleri ana hatlarıyla verilmiştir. Kitapta FDG-PET/BT üzerinde yoğunlaşılmış olmakla birlikte, Bölüm 10’da gelecekte kullanım olasılığı bulunan diğer pozitron yayıcılar ile PET/BT fiziğine giriş konularına da değinilmiştir.


Bu kitap; radyoloji, nükleer tıp ve onkoloji araştırma görevlileri ile tıp fakültesi öğrencisinden onkoloji uzmanına kadar geniş bir okuyucu grubuna PET/BT görüntülemeyi tanıtmak ve bu modalitenin üstünlük ve sınırlılıklarını ana hatlarıyla bildirmek amacıyla hazırlanmıştır.


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.